משתמש בנו במקום שישמש לנו

בנט הולך ומתרחק מאנשי התורה, ויישאר בסוף עם רב אחד מפתח תקוה.

יעקב (כצל'ה) כץ , ט"ו בתמוז תשע"ו

300 רבנים בולטים יצאו להגנתו של הרב יגאל לוינשטיין מדברי הנזיפה במסיבת העיתונאים המיוחדת שכינס נפתלי בנט נגד ראש המכינה בעלי, הרב יגאל לוינשטיין.

יש להניח שלקראת הבחירות חלק גדול מהרבנים החתומים על המכתב התומך ברב לווינשטיין יודיעו שיצביעו עבור בנט בהיעדר ברירה אחרת, בשל התלות המוסדית בו. אבל עמך בית ישראל של הציבור הדתי לאומי, ביחוד החלק היותר ישיבתי, אמוני, תורני, דתי, ידיר רגליו והצבעתו מהבית היהודי אם בנט יעמוד בראשה. בנט הולך ומתרחק מאנשי התורה, ויישאר בסוף עם רב אחד מפתח תקוה.

אם בבחירות האחרונות, לאחר משבר אוחנה, האחווה המשונה עם הלוחם הגדול בתורה ובהתיישבות יאיר לפיד, בניית מרפסת הרפורמים בכותל, בא ביבי המקצוען וגזל מהבית היהודי את חילוניו וחלק מהציבור הדתי, והמפלגה הפכה מ-12 נציגים בכנסת ל-8, הרי שבבחירות הקרובות גם 8 מנדטים לבית היהודי יהיו חזון שלא ניתן להגשמה.

במהלך 3 השנים האחרונות טענתי חזור וטעון שבנט איננו מתאים לעמוד בראש הציבור. רבים שואלים אותי, "הרי אתה הבאת אותו, אתה הכרת לנו אותו, אתה חתמת אתו את הסכם האחדות. אם ידעת זאת קודם, למה תמכת בו?".

תשובתי לכולם היא כי סברתי אז, שבתום מאמצים כבירים מצידי בני 4 שנים לאחד בין 2 מפלגות הציבור הדתי הלאומי הקטנות שכיהנו אז בכנסת, הציבור שלנו יוכל להיעזר ולהשתמש בכשרונותיו ויכולותיו המבורכות, שכן נפתלי היה היחיד במערכת אז שהבין את רוחי שרק אחדות זו תצעיד אותנו להיות מפלגה בעלת השפעה רחבה בדרך לניהול ענייני המדינה.

אבל במקום שהציבור שלנו ישתמש בו, בנט השתמש בציבור שלנו. משסורב בליכוד ניסה את מזלו בבית היהודי ואותו הוא לוקח לצורך הגשמת שאיפותיו למחוזות שאינם של הציבור הדתי לאומי.

הציבור שגם מתקשה להבין מדוע בנט אינו תובע באופן מוחלט, כפי שהוא יודע לעשות, בנייה גדולה בהתיישבות ומניעה מוחלטת של הריסות ביישובים, הולך ומבין כיום שנפתלי בנט איננו מתאים לעמוד בראש רשימה המייצגת את הציבור הדתי הלאומי, ופרשיית הגערה ברב יגאל לוינשטיין רק מעלה את ההבנה הזאת לשלב נוסף.

על הבית היהודי לחפש מנהיג שמסוגל להגשים את שלמות הרצונות של רוב רובם של המצביעים ושיש לו קשר נפשי לגדולי ישראל התורניים שלנו.