תמו השאלות

האם ההתלבטויות של ג'ורג בוש בעניין מדינת ישראל כמדינת היהודים לנוכח לחציהם של הערבים היא בעיקרה בעיה משפטית? שהרי האו"ם הכיר במדינת ישראל כ 'גואיש סטייט'.

פרופ´ הלל ויס , ט"ז בסיון תשס"ג

הלל וייס
הלל וייס
צילום: עצמי
האם ההתלבטויות של ג'ורג בוש בעניין מדינת ישראל כמדינת היהודים לנוכח לחציהם של הערבים היא בעיקרה בעיה משפטית? שהרי האו"ם הכיר במדינת ישראל כ 'גואיש סטייט'. האם זו בעיה פוליטית, איסטראטגית, טקטית או תיאולוגית? אין ברירה, אומר בוש, צריך לחלק את ארץ הקודש בין ישראל לפלשתינים.

הנה בא הצלבן הגדול מנצחו של סאלח א דין כובש ירושלים בהווה הקרוב ומטיל חיתתו על העמים הקטנים באמצעות הסדר העולמי החדש שהוא מתיימר לעשות. בזה לך לעגה לך בתולת ציון. מה רבה האווילות ברעיון להפוך את הערבים לדמוקרטים. האם גם כלפי מצרים וערב הסעודית בא בוש בדרישות הללו? האם הם טמבלים? כולם מעמידי פנים. גם שרון משחק אותה אבל במשחק הזה אפשר רק להפסיד הכל ,כי גם שרון לוקח את הבליו ברצינות. לא משחקים עם השטן.

אך עד שאנו תוקפים את בוש, עיקר חצינו מכוונים קודם כל נגד היהודים. האם לא הם הגורם המרכזי לחילול השם, חילול שם ישראל בגויים כנבואת יחזקאל. היהודים עצמם, לרבות אלו שרוממות כסא ה' בגרונם האם הם עומדים על יהדותה של מדינת ישראל או שבידם השניה נמצאת חרב פיפיות קהה בה הם מעניקים לגיטימציה לכל גוי שבא לחלק את ארצנו ולגרשנו ממנה.

האם היהודים, כמעט כל היהודים אכן חפצים שמדינת ישראל תהיה מדינת היהודים והאם בכלל יכולה להיות מדינת היהודים שאינה מדינה יהודית, או די בהגדרות הדמוקרטיות היהודיות בנוסח לשון אהרון ברק ותפיסתו שהיהדות היא ההפשטה הגבוהה ביותר של עצמה. חסד נאור ותו לא.

האם עם יהדות שכזו ניתן להתקיים רוחנית ופיזית או שעצם התפיסה הזו היא שגורמת לחיסולנו.

הגויים, כל הגויים נוכחים בעליל שהיהודים חותרים נגד מדינתם בהתמדה ולפיכך באה עלינו הצרה הזו. מפת הדרכים באה כי תלינו על ערבים כינורותינו ואזי שאלונו שובינו לומר אמן אחר כל טעויותינו. תלינו שלט ענק על מדינתנו, למכירה. או כפי שאומר שרון לצורך שיפור הכלכלה צריך למכור את מניות המוכ"ז במדינה. ועתה נקשור כמה פרשיות המעידות כמאה עדים שהיהודים חותרים נגד מדינתם.

פרשה ראשונה. הר הבית. כל ממשלות ישראל ובפרט באופן גס מאז ממשלתו של נתניהו היו שותפות להעברת הר-הבית לידי הערבים. מתוך העתירה של הוועד להגנת עתיקות הר הבית מוכח בעליל שממשלת נתניהו שיתפה פעולה, הסכמות והבנות, עם הוואקף ועם הרשות הפלשתינית בנושא הרס שרידי המקדש בהר הבית. ממשלות ברק ושרון המשיכו בכך באופן ציני במשנה מרץ עד היום הזה.

כאשר בא האפיפיור בשנת אלפיים רצו רוב הגורמים שהאפיפיור יתקבל על ההר ללא נוכחות יהודית, אילולא לחץ ציבורי שמנע זאת.

חלק הארי מהרבנויות החרדיות והדתיות הלאומיות המציא לאורך שנים הלכות רק כדי שהיהודים לא יקרבו להר במקומות המותרים. עניין זה סייע לשמוט את ציר חיינו וקידם את הפסיכולוגיה הרקובה שציון דרך בולט בה היה מנחם בגין. הוא קבע את מסלול הנסיגה. הוא השתמש לראשונה במלאך החבלה שרון כלשונו של יצחק שמיר על נתניהו. כמובן לא רק פרשת הר הבית שהיא שיא השיאים, אלא כל פרשת ההתכחשות לארץ ישראל. אמנת ז'נווה הרביעית, השטחים, האופק המדיני.

פרשה מקבילה לה היא פרשת זימון יזום של מאות אלפי גויים מחבר העמים במסווה של קיבוץ גלויות כמעשה שטן. מבלי להתכחש גם למיעוט היהודים החשוב שבעלייה זו. אך כיום אין גם יהודי אחד מתחת לגיל שלושים בכל העולים מארצות חבר העמים. כל הצעירים גויים גמורים. לצערנו רבים רואים בהם חומר גלם למאבק הדמוגרפי. אבל חכמים מהם רואים בהם דלק לשריפת היהודים , היהדות ומדינתם.

פורז ופריצקי אינם צריכים כלל את מסווה הגיור המזויף. ישר ולעניין הם פונים למאגר הפז של העובדים הזרים. כל פועל זר הוא נכס למלחמה בחרדים ובדתיים. מאות אלפי פועלים זרים שידללו את הרוח היהודית, את ייעודו של עם ישראל וייחודה של מדינת ישראל כמדינת היהודים ובעיקר את הריבוי הטבעי של האוכלוסיות הלא רצויות בעיני שינוי וגורריהם. צירופם הזדוני של עובדים זרים ובניהם למסה הזו יחד עם חוקי הכנסת והביטוח הלאומי המאפשרים לערבי יחיד להוליד עשרות בנים ובנות כדי להוריש את היהודים.

העברת הקרקעות או התעלמות המינהל לאורך שנים מההשתלטות על קרקעות. כל זאת כמובן יחד עם האידיאולוגיה הפוסט ציונית שאין פינה בחיינו שהיא לא כבשה וחלחלה אליה ,הם חיל אדיר למרמס העם היהודי.

עכשיו, גם החרדים הפכו לנאורים. לפחות למפדלניקים, לופליאנסקי חייב לנהל את מצעד הגאווה.

קשה מאוד , ללא נס גלוי, להשיג את המהלכים שוחקי הזהות אחורנית. האימון הציבורי בפוליטיקאים ובכל האליטות באשר הן ,קרס. תפילה ונס הוא כל מה שנותר. האם יהיה הכוח להתחיל מהתחלה?פרופ' הלל ויס הוא יו"ר שוחרי המקדש- המטה המאוחד לתנועת הר-הבית והמקדש.