בג"ץ עמונה הוביל להחלטת אונסק"ו

מי שפוסק על הרס בתי יהודים בארץ ישראל נותן את הלגיטימציה לעולם ה"נאור" לערער על עובדות היסטוריות.

אבי נעים , י"ב בתשרי תשע"ז

אבי נעים
אבי נעים
צילום: הלל מאיר/TPS

כאשר בתי המשפט במדינת ישראל, ארצו של העם היהודי ששב אליה מכוח זכותו ההיסטורית הבלתי מעורערת, בוחנים את ה"אמת המשפטית" על בסיס צר וקצר מועד בראיה היסטורית ומתעלמים מהזכות התנ"כית של עם ישראל על ארץ ישראל, אזי במו ידיהם הם יוצרים את הבסיס הרעוע לקביעות של המשפט הבינלאומי וארגונים דוגמת אונסק''ו הנוגעות לזכותינו על הארץ.

מי שחשב שהדיון על 40 קראונים בישוב איזוטרי ביו"ש או מאות בתים של יהודים עם בעיות תב"ע יעצר בהחלטות של בתי המשפט הישראלים, ולכאורה יתקן עוולה בשדה המשפט הקנייני, טועה בגדול ויתקשה להתמודד עם החלטות בזירה הבינלאומית, העויינת ממילא את מדינת ישראל. 

כאשר במדינת ישראל אנשי ציבור, פוליטיקאים וגופי תקשורת תומכים בחלוקת ירושלים המאוחדת, מתוך קוצר ראייה היסטורי, אזי בוודאי שבאירופה יהיה את האומץ להחליט שאין זיקה בין העם היהודי לבין הר הבית, מקום משכנו של בית המקדש.

כאשר "חופש הפולחן" בדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון מאפשר הסתה קבועה במסגדים נגד מדינת ישראל ומגביל את היהודים מלממש את זכותם כאזרחים שווי זכויות על הר הבית, בוודאי שהעולם הנוצרי והמוסלמי יתמכו בכך ואף ירחיקו לכת.

מי שמקבל החלטות משפטיות במדינת ישראל 2016 ומתעלם מההיסטוריה של העם היהודי, הוא זה שמכשיר את הקרקע להחלטות אנטישמיות שבמהרה יהפכו ל"עובדות מוחלטות" בקרב עמי העולם.

לעם ישראל יש את ה"ראיות המשפטיות" והקושאן החזקים מכל, את ספר הספרים וההיסטוריה של העם היהודי, רק נראה שלצערנו בשנת 2016 הראיות האלה אינן קבילות בבתי המשפט של מדינת ישראל, אז איכה נבוא בטענות לאומות העולם?