על מה נזעקתם?

ממשלת ישראל שמתהדרת בדמוקרטיה ומנסה ליצור שוויון מגדרי ומגזרי אינה מוכנה לאמץ את חופש הפולחן בהר הבית כשמדובר ביהודים.

אל"מ (מיל.) משה לשם , כ' בתשרי תשע"ז

ההחלטה ההזויה של אונסק"ו לגבי הר הבית עוררה סערה בארץ ובעולם. הסערה מובנת ומוצדקת, אבל ממשלת ישראל לא יכולה להתלונן כי היא אשמה לא פחות.

הכול התחיל במסירת מפתחות הר הבית לידי הווקף מיד לאחר שחרור ירושלים ב1967. משה דיין שר הביטחון החליט על דעת עצמו על המהלך ואיש לא נזעק.

מאותו רגע, הפכו המוסלמים לבעלי הבית ,ואם זה היה תלוי בהם ליהודים לא הייתה ניתנת גישה בכלל, או לכל היותר לעמוד על המדרגות ולהסתכל בעיניים עורגות פנימה להר הבית. כך הם נהגו במערת המכפלה עד פרעות תרפ"ט, ליהודי ניתן האישור לעלות עד המדרגה השביעית.

אחרי הפרעות ועד למלחמת ששת הימים לא הייתה גישה למערת המכפלה ולקבר רחל.

כנופיות של פורעים ערבים מטילים חתיתם על כל מבקר, שאינו מוסלמי, בהר הבית. מקהלות של נשים ערביות צווחות ומקללות ובריונים אף דוחפים כל מי שלהערכתם מנסה לומר תפילה. וממשלת ישראל שותקת.

ממשלת ישראל שמתהדרת בדמוקרטיה ומנסה ליצור שוויון מגדרי ומגזרי אינה מוכנה לאמץ את חופש הפולחן בהר הבית כשמדובר ביהודים.
הדבר מגיע לכך ששוטרי משטרת ישראל עוצרים בברוטליות נער יהודי שכיסה את עיניו, שמא אמר תפילת "שמע ישראל". עוצרים וגוררים למעצר ומגישים תלונות כנגד יהודי שהרכין גופו , שמא אמר תפילה בלחש.

אז על מה נלין על אונסק"ו?

הערבים חופרים בהר הבית באין מפריע ובונים מסגד תת קרקעי ומבנים אחרים. תוך כדי חפירה הם גורסים וטוחנים אוצרות תרבות יהודית וישראלית קדומה.

ארכיאולוגים מחטטים בהררי פסולת האבן שמושלכת באתר אשפה ומדי פעם דולים ומוצאים שברי כלים או אבנים עליהן כתובות או תחריטים מתקופות בית ראשון ושני. אזי בקולות צהלה מתפרסמת ידיעה על "ממצא מדהים מתקופת בית שני" או כינוי אחר.

צילום מופיע בעיתונות והסברים שונים, אבל האם מישהו עושה מעשה ומונע את הוונדליזם המוסלמי על הר הבית בכל הנוגע להיסטוריה ישראלית? אז על מה נלין נגד אונסק"ו.

כל עוד ממשלת ישראל לא תנהג ביד קשה כנגד הוונדלים, כל עוד ממשלת ישראל לא תפזר את כנופיות הפורעים על ההר, כל עוד ממשלת ישראל תמנע תפילה על ההר למעט מוסלמים, אין לה זכות לפצות פה כנגד זרים שמנסים למחוק את זכות העם היהודי על המקום הקדוש ביותר –הר הבית.