צבועים ומוגי לב

אבי נעים , ה' בחשון תשע"ז

אבי נעים
אבי נעים
צילום: הלל מאיר/TPS

חברי השמאל הקיצוני מכנסת ישראל שהגיעו היום לסיור בעמונה, אינם באמת מעוניינים לדעת את העובדות והאמת. אמש כשנעשתה אליהם פניה שיצטרפו נציגי ההתיישבות לסיור והסברים, התשובה היתה שלילית בטענה שמדובר בסיור סגור של חברי כנסת.

מטרת הקבוצה שהגיעה הבוקר לעמונה היא לייצר כותרות מתוך רצון להחיות את השמאל הקיצוני שהולך ונעלם מהזירה הפוליטית במדינת ישראל, לאור המציאות האלימה של האיסלם שהולך ופושה בכל העולם המערבי, כחלק מתהליך התפכחות שעובר על כל בן אנוש שעיניו בראשו.

אני מניח שאם הסיור היה מתבצע בשל בנייה לא חוקית בכפר פלסטינאי אז בוודאי שהערבים בני הכפר היו מוזמנים ואפילו מצטרפים לצילומים.
בסיור כזה הכותרות שאנשי השמאל היו מצייצים בטוויטר היו נוגעות לעוולות אנושיות, התעמרות בחסרי ישע, מערכת הביטחון הכוחנית וחוסר השיוויון החברתי - אבל לא כך הדבר שמדובר בהתיישבות של יהודים, כאן עולם המושגים משתנה והופך לגזל אדמות והאצבע והאשמה מופנים אל עבר היהודים.

ההתיישבות הלא חוקית של הערבים בירושלים, בנגב ובגליל שמונה עשרות אלפי בתים לא חוקיים על אדמות מדינה וגם על אדמות פרטיות, אינה רלוונטיית לדיון מבחינת "שלום עכשיו" , שם אצל הערבים זו עוולה יהודית וכאן בהתיישבות היהודית מדובר בגזל יהודי.

ביציאה מעמונה ועופרה לכביש 60 המשלחת של אנשי השמאל תבחין בלוחמי הצנחנים שתופסים שם כעת קו, מאחורי בטונדות בטרמפיאדות, אחרי שני פיגועים שחטפו רק בשבוע שעבר.

שם המשלחת לא תעצור והם לא ירימו ראש, זה הרי לא חלק מהסיור וחוץ מזה אין זמן, כעת הם כבר שקועים עמוק במסכי הטוויטר, הפייסבוק וביצירת המציאות המדומה.