השתחרר לו הלפיד

אבי נעים , י"ג בחשון תשע"ז

דעות לפיד קורא לשינוי ואחדות
לפיד קורא לשינוי ואחדות
צילום: הלל מאיר/TPS

כנראה שלפיד שמנסה לבנות לעצמו תדמית ימנית וקרבה ליהדות ולדת מסיבות אלקטוראליות, השתחרר הפיוז ויצע לו המרצע מהשק.

יאיר לפיד בפוסט פופוליסטי תוקף את חוק ההסדרה ומשווה אותו לאדם שפולש לבית פרטי ונכנס למיטתו של בעל הבית, בנוסף טוען לפיד כי חוק ההסדרה נוגד את הדין הבינלאומי.

אז למען הסדר כדאי להבהיר כמה דברים למר לפיד.

הישוב עמונה קיים כבר 20 שנה ונבנה בסיוע ממשלת ישראל, בניגוד לצפון תל אביב שנבנתה על חורבות בתים של ערבים בעמונה מעולם לא היו בתים של ערבים, איש לא פלש לבתים ובוודאי שלא למיטות של בעלי הבתים.

יתר על כן סוגיית הבעלות אינה ברורה ואם אכן קיימת הרי מדובר בחלקת אדמה קטנה מאוד בתוך השטח של עמונה. חלקת אדמה שמעולם לא עובדה בעבודות חקלאיות ומעולם לא גרו בה.

לפיד טועה ומטעה - סוגיית עמונה אינה מחלוקת משפטית שהרי גם על פי הדין הבינלאומי זכותה של מדינה לפצות בעלי קניין פרטי בפיצוי הולם כאשר האינטרס של המדינה כזה ויש עשרות משפטנים בעלי שם שמצדדים בעמדה זו.

סוגיית עמונה היא מאבק פוליטי מדיני על זכותו של העם היהודי לבנות כאן את ביתו ומולדתו - זה הדיון וכל מי שמסית את הדיון לזירות אחרות טועה ומטעה.

לסיום מר לפיד ראוי להזכיר שהפעם האחרונה בה פלשו לבתים ולמיטות של אנשים פרטיים היתה בגירוש של היהודים מגוש קטיף, שם לא שמענו אותך או את עדת הצדקנים ושומרי זכויות האדם.