הפייסנות נכשלה!

ספגנו מתכניות השלום של השמאל, המרכז וגם הימין כבר מעל 1000 נרצחים ועשרות אלפי נפגעים.
חידושו של שרון הוא הגנה אופנסיבית יותר; בינתים המשך החיסולים עד שהפלשתינים ילחמו נגד הטרור ותשתיותיו. מהצד השני התחייב מראש להקמת פלשתין שניה ביש"ע - כולל הבאת מיליוני 'פליטים' שאבותיהם לא באו משם.

פרופ' ג'רלד פרמן , כ"ט בסיון תשס"ג

באוסלו א' הבאנו עשרות אלפי טרוריסטים ארצה בתקווה שישתנו. הם הפרו, שקרו ורצחו. אז נתנו להם עוד צ'אנס באוסלו ב'; יותר רובים ושטח והם המשיכו להפר ולרצוח. הצענו הכל חוץ משטחי הקו הירוק - כולל חלוקת ירושלים. הם דחו והשיבו מלחמה רצחנית יותר.

ספגנו מתכניות השלום של השמאל, המרכז וגם הימין כבר מעל 1000 נרצחים ועשרות אלפי נפגעים.
חידושו של שרון הוא הגנה אופנסיבית יותר; בינתים המשך החיסולים עד שהפלשתינים ילחמו נגד הטרור ותשתיותיו. מהצד השני התחייב מראש להקמת פלשתין שניה ביש"ע - כולל הבאת מיליוני 'פליטים' שאבותיהם לא באו משם. כבעבר ממשיכים בצעדים 'בוני אימון' שכידוע מקלים על הטרוריסטים בעבודתם. תגובתם כבעבר: מדברים שלום, ממשיכים לרצוח. עכשיו ה 'הודנה' שפרושה הסכם עם אירגוני הטרור שבו נסכים לא לחסלם ולהעניק להם זמן להתחזק. נדמה שאפילו שרון מבין ש 'המאזנים' לא יפרקו או יענישו אירגוני הטרור אחיהם, אלא ימצאו דרך לעבוד עלינו והאמריקאים.

מה עוד אפשר לעשות? להתפלל יותר? לשיר שלום עכשיו יותר? ברור שהחיסולים לא יביאו שקט.
המסקנה: הפייסנות וההיכנעות נכשלו. עלינו לתת צ'אנס לתכנית שביסודה הינה תכנית בוש להגנת עמו ועיקרה, ניצחון טוטלי על הטרור. אז ורק אז, מו"מ להסדרים מבוססים על ביטחוננו המלא, שישחררו אותנו מהם ללא הבאת מבול של מיליוני ערבים נוספים מערבה מהירדן.

אומרים שהאמריקאים מונעים זאת. זאת הערכה מוטעית. אם נהיה נחושים, נסביר שקיום מדינתנו דורש זאת, הקונגרס והעם האמריקאי יבינו והממשל יצטרך להבין ולהשלים.

התאבדות בשקט

אין הגדרה מקובלת על 'מי הוא יהודי' ומה היא משימתה של מדינת היהודים המודרנית. למרות זאת, רוב היהודים גאים בזהותם המעורפלת ורוצים שמדינת היהודים תשרוד. עם זאת תגובתם למציאות אינה מתיישרת עם המשכיות מדינת היהודים. כן, מגינים על חיינו באופן 'הגנתי' אבל לא מונעים מימוש התהליכים שסופם סוף מדינת היהודים.

דובר בכ 1,200,000 ערבים אזרחי ישראל, כ 250,000 ערבי יש"ע שהסתננו לישראל, כ 300,000 עובדים זרים הגרים כאן כמעט בקביעות. הריבוי שלהם (במיוחד הערבים) גדול בהרבה מהיהודים. בקרוב נהפוך למדינה דו-לאומית בדרך למדינה ערבית. בנוסף שלטנות החוק אינן עוקפות שלטון החוק כלפיהם. בית המשפט, ללא חוקים ברורים על כך, מתייחס לקיום מדינת היהודים לא כערך עליון שהכל כפוף לו, אלא מכופפים אותו למושגי הדמוקרטיה הידועים בארה"ב - מדינה שבכוונה אינה של עם אחד אלא רב-לאומית, אתנית...

כך גוזלים את תקוותנו לבית לאומי. אם לא נשתנה, נמשיך לחנך ילדינו כמו היום, נמשיך לתת לדמוקרטיה לשלוט מעל הכל, נהפוך לגולה יהודית בארץ שתיקרא פלשתין.

אשליות המשלימים

חלק משמעותי של המחנה הלאומי משלים עם שרון. חושבים ששרון ימזער גירוש המתיישבים וסכנת הקיום שתהווה פלשתין שניה ביש"ע. כך נציגיהם נשארים 'בפנים' למרות שמפטפטים כאופוזיציוניים. טעות היא.

נניח ששרון מוותר מאין ברירה אבל ליבו עם המתיישבים. בבוא הדיון על גבולות פלשתין האם הוא יהיה מסוגל לעמוד נגד דרישת העולם כולו לוותר על כל יש"ע, לחלק את ירושלים? האם יהיה מסוגל לעמוד נגד השמאל בתמיכת שינוי, המערך, הערבים, התקשורת המגוייסת... שיגידו בנאיביות ובערמומיות 'פיקוח נפש מעל אדמה קדושה'? האם הוא יעמוד נגד האיומים הכספיים ואספקת נשק כאשר ארה"ב 'תבטיח' הישרדותנו? אין שום צ'אנס!

כך המשלימים עם החזרת ישראל לקו הירוק, תלות כמעט מוחלטת בארה"ב ובשלב הסופי הקמת הגטו היהודי בפלשתין. על המשלימים היום - ח"כים מהליכוד, המפד"ל והאיחוד הלאומי - המאמינים במצעם להקים אופוזיציה לוחמת הדוגלת בנצחון טוטלי כתנאי להסדרים שמעמידים מעל הכל את קיומנו ועצמאותנו.