הרוצחים יצאו לחופשה?

ככל שאוצר המילים ה"פשטני" הזה אינו אופנתי בקרב האליטה הדפלומטית, הוא אמיתי. זהו אוצר המלים של העם האמריקני ונשיאם, שבהירותו המוסרית הובילה את עמנו במלחמתנו המתמשכת נגד הטרור.

עו"ד אביעד ויסולי , ה' בתמוז תשס"ג


"היום, ישראלים יתעוררו וילכו לעבודה. אולי יסיעו את ילדיהם למעון או יאכלו ארוחת צהריים עם חבריהם. ילדים ישראלים ילכו ללמוד וישחקו עם בני גילם. איננו יודעים מי מהם, ואיננו יודעים איפה, אבל בקרוב כמה מהם כנראה ימותו. יהיה הבהק אור, קול נפץ מבעיט יישמע באורי ובשברירי של רגע: פחד, דם פניקה, כאב ומוות. ואי שם בעזה, אנשים אלימים יצחקו.

אם זה לא רשע, שום דבר אינו רשע.

ככל שאוצר המילים ה"פשטני" הזה אינו אופנתי בקרב האליטה הדפלומטית, הוא אמיתי. זהו אוצר המלים של העם האמריקני ונשיאם, שבהירותו המוסרית הובילה את עמנו במלחמתנו המתמשכת נגד הטרור. אנשים, עמים וארגונים מעורבים, שרואים את אכזריות המחבלים ואת ההגנה העצמית של המדינות החופשיות כשני צדדים של אותו מטבע, כמעגל של פעולה ותגובה, פוגעים בבהירות הזאת.

מי שטוען שההגנה העצמית של ישראל היא מכשול בהתקדמות, טועה לחלוטין. חיסול הטרור הפלשתינאי אינו מכשול בהתקדמות – זוהי ההתקדמות בהגדרתה. הצעות להפסקות אש זמניות ע"י החמאס וקבוצות מחבלים אחרות אינן הפתרון לבעיה. מטרת המלחמה בטרור אינה רק להביס את הטרור אלא לחסל את המחבלים. רוצחים הנוטלים חופשה לשלושה חודשים נשארים רוצחים. הם עדיין האויבים של העולם הנאור ויש להמשיך לצוד אותם ולהציב אותם על הכוונת בתור שכאלה. מאבקה של מדינת ישראל הוא מאבקנו.

שחרור ישראל מן הטרור הפלשתינאי הוא מרכיב הכרחי במלחמה הגלובלית נגד הטרור. ובמלחמה זו אין שוויון מוסרי בין הצדדים שנפגעו כתוצאה ממעורבותם ב"מעגל האלימות". יש רק רוצח בדם קר וחייל שנשבע להגן על אומתו. הצעת החלטה זו עושה את ההבחנה הזו ביניהם ומאשררת את הסולידריות האמריקנית עם העם בישראל ומלחמתו בטרור.

ההחלטה מבהירה שהעם האמריקאי מכיר בזכות היסוד של ישראל להגן על עצמה, ושמלחמתה נגד הטרור היא מלחמתנו. היא קוראת למנהיגות הפלשתינאית, סוף סוף, לפעול למען אנשיהם הסובלים ולעצור את המחבלים. לא עוד הבטחות ריקות מתוכן. לא עוד משחקים. לא עוד נקודות על מאמצים. יש מלחמה, והטרוריסטים יפסידו בה.

השאלה היחידה היא האם המנהיגים הפלשתינאיים ישתתפו עם העולם הנאור במיגור הרשע, או שמא הם ייכשלו כקודמיהם. אל לנו לאפשר לפלשתינים, שזמן כה רב נשדדה תקוותם ע"י מנהיגים מושחתים ומלאי שנאה, לשמש כבני ערובה כדי לפגוע בחזון השלום של הנשיא הנוכחי – עליית ראש הממשלה הפלשתיני עבאס נותנת סיבה לתקווה, אך ישראל וארה"ב צריכות לאמץ גישה של "כבדהו וחשדהו". והדרך היחידה לוודא שהטרור הפלשתיני אכן חוסל…להביא לסיומו של הטרור הפלשתינאי, נקודה.

כשהאלימות תסתיים, תהליך השלום יוכל להתקדם. עד אז, ישראל חייבת להגן על עצמה. בכל מקרה היא לא תעמוד לבד, כי העם האמריקאי לעולם לא יפקיר את אחיו ואחיותיו בישראל, או את אומה אחרת המאוימת על ידי הטרור."

הנאום הזה לא נישא על ידי השרים אביגדור ליברמן או בני אלון. גם לא על ידי איש מרבני יש"ע או מקרב תנועות הימין ה"קיצוני" בישראל. לא ולא. את הנאום הזה נשא חבר הקונגרס האמריקאי תום דיליי, העומד בראש הרוב הרפובליקני בבית הנבחרים (תפקיד מקביל ליו"ר הקואליציה בכנסת) בבית הנבחרים, ביום 25.6.03 למניינם, בעת שהגיש הצעת החלטה התומכת בזכותה של ישראל להילחם בטרור ומבקרת בעקיפין את אלה במימשל שתומכים בהפסקת האש ומתנגדים לחיסול ראשי החמאס כמו רנטיסי.

בנגוד לשרון אובד העצות והדרך, יודע הנשיא בוש בדיוק מדוע הוא זקוק למפת הדרכים ולויתורים הישראליים המדהימים ששום ממשלה, כולל ממשלות שמאל, לא העיזה לעשות לפני כן.

בוש רוצה לשלוט בעיראק, ובעיקר בנפט העיראקי, עוד שנים. את המליארדים שיתקבלו ממכירה מוגברת של הנפט העיראקי, מתכוון בוש להעניק לחברות הנפט, התשתיות והתקשורת האמריקאיות מטקסס וסביבותיה, תחת ספור הכיסוי של "שיקום ופיתוח עיראק". כדי למנוע לחץ בינלאומי כבד על ארה"ב מצד מדינות אירופה והעולם הערבי, משתמש בוש בבישראל כשעיר לעזאזל כדי להוכיח לעולם שהוא פועל נגד הכיבוש. כרגיל, היהודים משלמים את המחיר.

המימשל האמריקאי מודה לחולשותיו של שרון ומנצל אותן באורח אינטנסיבי. הוא יודע שימיו של שרון בראשות הממשלה ספורים, עד שיוגש נגדו כתב האישום הראשון בגין השחיתויות אותן חוקרת המשטרה כעת. במצב כזה שרון לא יסתכן בעימות מול ארה"ב, והוא משתף פעולה עמם, גם כשהדבר כרוך בסיכון בטחון המדינה ואזרחיה, בביזוי החלטות הממשלה שהתקבלו לפני שבועות ספורים ובזלזול נלעג בח"כים ובחברי הליכוד.

בהחלטה שבה אישרה הממשלה את מפת הדרכים, היא כרכה כל התקדמות בתהליך בהפסקה מוחלטת של הטרור, בפרוק ארגוני הטרור, מעצר מחבלים והפסקת ההסתה. בינתיים שרון מתנהג כמלך, ומבלי לקבל את הסכמת הממשלה, הורה לפנות מאחזים ולהסיג את צה"ל מכל עמדותיו ברצועת עזה ובבית לחם. איש עדיין לא נקף אצבע לפרק את ארגוני הטרור, ומידי יום מתרחשים פיגועים (חלקם "מוצלחים" וחלקם מסוכלים תוך כדי ביצוע), אך שרון כבר מנהל מו"מ על נסיגה רבתי מכל הערים ביהודה ושומרון.

"רוצחים הנוטלים חופשה לשלושה חודשים נשארים רוצחים. הם עדיין האויבים של העולם הנאור ויש להמשיך לצוד אותם ולהציב אותם על הכוונת בתור שכאלה" - באמריקה, לא בשרוניסטן.אביעד ויסולי הוא בעל תארים בהנדסה ומנהל עסקים, אשר יזם, הקים וניהל מספר חברות בארה"ב בשנים 1983 - 1999