הנחות 'שלום שרון'

לפני הקמת פלשתין שניה מישהו יפרק את אירגוני הטרור וכל תשתיותיו; מערכות חינוך, סעד, תנועות נוער, הדת הערבית-מוסלמית הפונדמנטלית...

פרופ' ג'רלד פרמן , ו' בתמוז תשס"ג

הנחות 'שלום שרון' כלפי הפלשתינים
א. לפני הקמת פלשתין שניה מישהו יפרק את אירגוני הטרור וכל תשתיותיו; מערכות חינוך, סעד, תנועות נוער, הדת הערבית-מוסלמית הפונדמנטלית... ב. הבטחות ארה"ב והעולם יעצרו נפילת 'קסאמים'... ואם לא, נוכל להשתיקם בפלישות למרכזי הטרור בפלשתין הריבונית. ג. יכול למזער הנזק .לתת כ 50% מיש"ע ולשמור על רוב ההתיישבות - עמדות נוגדות למחלקת החוץ האמריקאית והעולם כולו הדורשים חזרה ל 67.

האם ההנחות ריאליסטיות? אולי קיימת עוד הנחה קריטית שעליה לוחשים; שהערבים בטפשותם יחזרו על טעות ערפאת. דחיית תכנית קלינטון במקום קבלתה כהשג אדיר לשלב הבא? כך או כך, שרון ממשיך להוליך אותנו בתקוות שווא לתהום.

הנחות 'שלום שרון' כלפינו
א. מוצדק לתת עוד ועוד צ'אנסים ביודעין שצעדים אלו מסכנים וגובים דם יהודי. ב. פסילת נצחון צבאי בהתחשבות שמכות חלקיות יביאו ליום בו שיטת הטרור תעלם כליל ולא באופן ארעי. ג. הענקת 'וויתורים כואבים' תחת אש כאופציה ריאליסטית לשקט. ד. כפיפות לפרעה (בהסתיגויות על הנייר בלבד) כאופציה היחידה. ה. אחרי גירוש מאות אלפי יהודים והקמת פלשתין במקומם, המגורשים והמחנה הלאומי כולו ישארו פטריוטיים, חזקים, והעם לא יחולק ויוחלש לדורות. ו. המוטיבציה, היכולת הצה"לית, לא תפגע משמעותית בקום פלשתין בגב ההר עם מבט לים. ז. אפשר לסמוך בכמעט מאה אחוז על קיום הבטחות ארה"ב.

נדמה לי שרוב מנהיגינו כבר וויתרו לא רק על יש"ע ,אלא על עצמאותנו וחיי אלפים כתשלום לקיומנו המינורי. כן, קיימת דרך אחרת לשקט אבל ,קודם עלינו להיות בנפשנו בני חורין.

חסרה מנטליות קיום
ישראל מסרבת לחסל 'הבא להרגנו' - להביא נצחון מלא. היא מעדיפה או מרגישה מחוייבות לתת אין ספור צ'אנסים ולקבל כדין שמים 'קרבנות השלום'. כלול בזה המשך חינוך/תעמולה לאחווה, שלום עכשיו ולא חינוך מתאים לחיים בעולם הזה. מזה יוצאים גם רגשות אנטישמיות פנימיות; אנו האשמים. כך מנטליות הקיום שלנו.

שונאי ישראל מכירים בתסביך שלנו ומנצלים אותו. הערבים דוחים ידינו לשלום ביודעם שאין לנו אלטרנטיבה אלא להמשיך בנתינת עוד צ'אנסים, וויתורים. גם העולם יודע שאנו החלשים ולכן, כדרכי העולם הקיים, דורשים שניכנע, נוותר יותר.

'היהודי החדש', הבריא, הנורמלי, החפשי, אייהו? כנראה עדיין במדבר!

פירוק הנשק תחילה
תורם של 'המאזנים' לפרק את הנשק תוך כשבועיים לפי דברי דיכטר (ראש השב"כ). הפיצו כבר תכנית שמעוררת עניין באמריקאים והיא צירוף הטרוריסטים לצבא/משטרה הפלשתינית. הטרוריסטים ימסרו את נשקם עבור כ 6,000$, יתגמלו בסכום כסף 'הגון', ויקבלו נשק חדש כחיילים לגיטימיים. בדרך אבסורדית זו או אחרת, יעבדו עלינו. האמריקאים, ממשלת שרון... יכריזו בקול רם בתקשורת המגוייסת לתקוות השלום, על התקדמות, אופטימיות, סוף לטרור... וגם יכינו את הקרקע לקבלת טענת 'המאזנים' ,שאין צורך באמת לפרק אירגוני הטרור ותשתיותיהם החזקות. להפך, עשיה כזאת תרחיק השלום המיוחל.

ברור ,שנשלם 'למאזנים' בשיחרור רוצחים שתפסנו בדרך, הכלואים מספר שנים, ונמשיך לעקור יהודים ולוותר. איך עובדים עלינו, על 'עם הספר'!

על המסכימים באופן דמוקרטי ורק כך, להתגייס ולגרום לכך שמנהיג הפייסנות יחזור לקרקע, למציאות ולמנוע עוד 'השגים' כאלו שסופם עוד יסורים, עוד רצח יהודים שאשמתם היא שהם חיים במדינת היהודים.