רוצח ב"נופש" מתראיין לעיתון

בעז שפירא , כ"ב בניסן תשע"ז

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

ברגותי אינו הבעיה שלנו, כרגיל- היהודים הם האשמים!  אסביר:

ביממה האחרונה התפרסם על אודות ראיון/מאמר שנתן הרוצח ברגותי לניו יורק טיימס. נעזוב לרגע את המחדל של העיתון שלכתחילה לא ציין את עובדת היות המרואיין רוצח מורשע (של חמישה יהודים) מחדל שתוקן בינתיים.

השאלה החשובה יותר היא הכיצד מצליח הרוצח הלז לכתוב טור פובליציסטי, ליצור קשר עם מערכת עיתון, לשלוח דברי נבלותו אל מחוץ לכותלי הכלא ולראות שכר בעמלו- מאמר המפורסם באחד העיתונים הנחשבים בתבל.

נבחן את האפשרויות: אולי הכתיב בטלפון את ה"מאמר"?  אין קושי למנוע זאת. מן הסתם יש ציטוט או יכולת ציטוט לשיחות הרוצחים מבין כותלי הכלא.

אולי הוא מחזיק טלפון נייד בהיחבא בתאו (כדוגמת אלה שמוברחים לרוצחים על ידי האויב מבית לרבות חברי כנסת ערבים...)? לא צריך להיות מצב כזה. ניתן למנוע על ידי חיפושים מחמירים בתאים, חיפוש מדוקדק על כל מבקר, דאגה לחציצה בין הרוצחים למבקרים ושיטות נוספות, לרבות האזנה ומיסוך במקרה שידוע על קיום אמצעי כזה בידי רוצח.

אולי הכתיב הדברים לאחד ממבקריו אשר הקליטם? ראה החיפוש המדוקדק דלעיל... וכיום כאשר ניתן להקליט דברים בכל טלפון חכם, ראוי שלא יימצא כזה על גוף המבקר, עורך הדין, חבר הכנסת , יהא זה אשר יהיה.

ועוד אפשרויות כיד הדמיון העולה על דעתכם, לכולן יש מן הסתם פתרונות- אם רוצים לטפל.....

וכאן בדיוק הבעיה!  איש אינו רוצה לטפל, ההיפך הוא הנכון. נוצר הרושם כאילו המצב הנוכחי הוא נוח לשלטונות- אולי על מנת "לשמור על שקט ברחוב הערבי" אולי מסיבות תימהוניות אחרות. (באותו אופן אין להסביר החזרת גופות מחבלים רוצחים בעוד האויב מחזיק בשבויינו ...).

על שערוריית תנאי הכליאה של הרוצחים הערבים דובר רבות. לקמן תקציר: תנאים משופרים עד מאד המזכירים יותר פנסיון או נופש. לימודים אקדמאיים לכל דורש.  התכנסויות של חבורות אסירים לצורך בילויים משותפים, הרצאות,  אינדוקטריניזציה פוליטית, חיזוק "אמוני" ועוד...

חאפלות מתוקשרות בחגים, באירועים פרטיים (ימי הולדת), אפשרות לקניות מוגברות בקנטינה, הקצבות כספיות בהתאם, טלפונים אל מחוץ לכלא בהקצבה נדיבה, ספורט, פעילות גופנית מגוונת, משחקי ספורט, חדרי כושר, ושעות טיול מרובות.

בנוסף- טלוויזיה רב ערוצית, כולל אל ג'זירה ועוד שונאי ישראל (הייתה דרישה לבטל את אל ג'זירה, איני יודע אל נכון אם זו טופלה...). כן מוכרת המציאות בה מתפרסמות ידיעות וכתבות חדשותיות על רצח יהודים או אז יש צהלה כללית ושמחה משותפת של ה"אסירים".

כל זה עוד בלי להכיר את הביקורים המרובים, את האוכל הביתי המובא אל הרוצחים, את הטיפול הרפואי המשובח אותו הם מקבלים (לרבות אונקולוגיה,טיפולי שיניים ועוד...), את הכספים המועברים למשפחות הרוצחים על ידי ה"רשות" של הרוצחים, על האדרת שמם ועוד ועוד....

בקיצור: "גיבורים בנופש", הכול באדיבות רשות בתי הסוהר, המשרד לביטחון פנים, ראש הממשלה וממשלת ישראל. לא קשור לעניין אבל אסור לשכוח שהממשלה "משלימה" את ה"מלאכה" על ידי שחרור סיטוני של רוצחים- פעם בעסקת ג'יבריל, פעם בעסקת טננבאום, פעם בעסקת שליט, ולאחרונה .....סתם, בלי "עסקה", על מנת "לייצר אמון", "אווירה נוחה לשיחות", "לחזק את מעמדו של אבו מאזן" או כל שם מכובס אחר שניתן לטירוף הפסיכוטי הזה שכולו אומר רפיון,אובדן דרך ושיגעון לשמו!!! (המדובר ב"פעימות", שלוש במספר במסגרתה שוחררו שבעים וששה רוצחים).

נמצא, שלא ברגותי אשם. מהרוצח אין כל ציפיות וברי שלו ישתחרר חס ושלום ביום מן הימים מכלאו, פשוט שיחזור לרצוח יהודים- תחום "מומחיותו" המפוקפקת של הפרא הישמעאלי דנן.

תקוותי היא שמי מהאחראיים לשערורייה המתוארת לעיל יתעשת באופן שהמודל של גוונטנאמו יהיה זה בו ייכלאו הרוצחים הערבים על מנת להענישם (מה דעתכם על החשיבה ה"מקורית"- עונש...) וכן להרחיקם מן החברה אותה הם מסכנים. מהניסיון אנו למדים שאין הרבה מקום לאופטימיות.