הסוצמיומטים מסיני

אבינועם הרש , כ"ד בניסן תשע"ז

אבינועם הרש
אבינועם הרש
עצמי

הבוקר נשמעו יריות במנזר סנטה קטרינה בסיני. דאע"ש לקח אחריות. סנטה קטרינה זה בדיוק המקום הרגוע שכמה ישראלים ניסו לשכנע אותנו שעדיין בטוח לנסוע לשם בגלל ש'זה רחוק בהרים'.

משרד הביטחון זועק, מזהיר, מתריע כי: "לאור עליית מדרגה נוספת בחומרת האיום הנשקף לישראלים המבקרים בסיני ומיידיותו, מתוקף האיום החמור והעדכני למימוש פיגועי טרור נגד תיירים בסיני, לרבות ישראלים, בטווח הזמן המיידי.".

הישראלים בסיני בתגובה למשרד הביטחון: 'רגשת אותנו. אנחנו כבר נתקשר אליך'.

ישנו מכנה משותף וברור ביותר בין הישראלים שחונים על דאבל פרקיניג, חניית נכים, עוקפים אתכם בתור המכוניות או בבית המרקחת ולא ממש מתעניינים בהתראות הזועקות של משרד הביטחון: הם לא רואים ממטר.

שבויים בילדותיות אינפנטילית שבזה לסביבה, מפגינה חוסר מודעות מעורר השראה להשלכות החמורות שמעשיהם יכולים לעשות ושאת תוצאותיהם נשלם כולנו כחברה.

ואתה רואה את האנשים הנורמטיביים האלו, המשכילים, חלקם מלח הארץ ששרתו בעצמם ביחידות מובחרות ובא לך לשאול אותם:

"האם תרחיש שבו דאע"ש חוטף אתכם הוא כל כך הזוי? אתם עד כדי כך מוכנים להקריב את כולנו רק בכלל הביטחון המופלג שלכם בצבא המצרי?

ומה לדעתכם יקרה במצב כזה? האם מקרה חטיפה יעבור מעל לאוזניים הלאומיות שלנו או שהתרחיש הרציונלי קשור יותר דווקא לקבינט שמתכנס בנוהל חירום, מפות יישלפו ותכניות מגירה יתממשו תוך הקפצת יחידות מיוחדות?

ובכן, כנראה המחשבות הללו עולות להם בראש אבל לא ממש מטרידות אותם.

לכן טוב תעשה המדינה אם בנוסף לאזהרת המסע תוסיף גם שהנסיעה היא על אחריותם הבלעדית.

עיון נוסף ב'מטה ללוחמה בטרור' מגלה בעצם שהמטה כבר הוסיף:

המטה ללוחמה בטרור מבהיר בזאת, שאזהרת המסע דלעיל היא המלצה בלבד ואילו ההחלטה על ביקור/שהייה במקום כלשהו בחו"ל נתונה לשיקול דעתו של כל אדם ועל אחריותו הבלעדית תוך שהוא שוקל את משמעויות אזהרת המסע, סיכונים אחרים מלבד סיכוני הטרור (ראה אתר משרד החוץ) ומודע להוראות הדין הישראלי.

העניין הוא שכולנו יודעים שבשורה התחתונה, מדינת ישראל כן תרגיש אחריות לשחרור החטופים וכן תראה את עצמה אחראית עליהם, בטח אם הם כאלו שישתייכו למיליה הנכונה

ובדיוק בגלל זה הישראלים הללו ימשיכו לנהור לחו"ל ולמצוא דרכים לעקוף את המחסום הישראלי בטאבה

ובדיוק בגלל זה אנחנו נמשיך להתפלל לשלומם.

והם ימשיכו לשים קצוץ עלינו. ועל כל ישראל

ונאמר אמן.