חטא היוהרה והאטימות

במקום להתנצל ולקבל על עצמו ועל מפלגתו את האחריות למחדל אוסלו, הרצוג כלל אינו מודה בטעותו.

ד"ר רון בריימן , כ"ו בניסן תשע"ז

עצמי

בוזי הרצוג, ראש ממשלת הצללים של המפלגה האבודה, ניצל את הדיון הכאוב והמכאיב בוועדת ביקורת המדינה של הכנסת, שבו נכחו גם הורים שכולים ממבצע "צוק איתן", וניסה להפיק ממנו רווח פוליטי.

בין השאר הוא האשים את הליכוד ואת העומד בראשו ב"חטא היוהרה והאטימות". אמירה זו מצביעה על כך שהאיש לא הסתכל במראה בשעה שאמר דברים אלה.

הרצוג אף הגדיל לעשות כאשר טען שהיה ראוי לראש הממשלה בנימין נתניהו לומר להורים השכולים שהוא מבקש את סליחתם, וכי הוא לוקח אחריות על ההחלטות שהוחלטו במהלך המבצע.

היה ראוי שהרצוג ייטול קורה מבין עיניו. כמי שקיבל לידיו את המפלגה האשמה יותר מכל מפלגה אחרת במחדל ובהונאה של "שלום" אוסלו, בהידרדרות למלחמת אוסלו שהיתה צפויה מראש, ולכ- 1500 קורבנות "שלום" יהודיים ועוד אלפי קורבנות "שלום" ערביים, היה ראוי לו לבקש את סליחת משפחות הקורבנות המיותרים ולקחת על עצמו ועל מחנהו את האחריות ואת האשמה של ראשי מפלגתו בשנות התשעים.

אבל, במקום להתנצל ולקבל על עצמו ועל מפלגתו את האחריות למחדל אוסלו, הרצוג כלל אינו מודה בטעותו, ועוד מנסה לכפות על ראש הממשלה להמשיך את המדיניות ההזויה של האל שהכזיב, אוסלו.

עוד טוען הרצוג שראש הממשלה בנימין נתניהו עשה הכל כדי למנוע את פרסום דו"ח מבקר המדינה. הוא רק "שכח" שהנסיבות שהביאו את ראש הממשלה רבין למחדל אוסלו והנחות היסוד המוטעות שהובילו למלחמת אוסלו באופן צפוי מראש ובלתי נמנע – מעולם לא נחקרו. עד היום, שנים רבות אחרי, לא קם אף "תחקירן" אמיץ ונקי-כפיים ממפלגת השמאל/תקשורת ועשה תחקיר מעמיק של נסיבות אלה. סביב מלחמה ארוכה ומדממת זו מתקיים קשר שתיקה והשכחה.

הרצוג עצמו הוא החוטא בחטא היוהרה והאטימות. מומלץ לו להיכבד וליטול קורה מבין עיניו.