אלקנה פיקאר מפריע לשב"כ

אלקנה הוא קבלן ואיש עמל שהתמחה בעבודה עברית. נערי גבעות מצאו אצלו תעסוקה, וגם בית חם.

משה פייגלין , י"א באייר תשע"ז

דעות ח"כ משה פייגלין
ח"כ משה פייגלין
צילום: פלאש 90

בדר"כ אני מגיע ליצהר כדי לקנות יין. ידיים אוהבות של יוקבים עבריים, מצמיחות שם, בנחלתו המבורכת של יוסף הצדיק, בגובה 900 מטר מעל פני הים, גפנים ויינות, שאחרי טעימה אחת, כבר אי אפשר לחזור לשום דבר אחר.

כשנתבקש אריאל בן שטרית לשאת דברים לרגל זכייתו במקום הראשון בתחרות יינות ישראליים, לא בדיוק הבין מה הוא עושה שם במלון התל-אביבי הנוצץ. עלה "נער הגבעות" לפודיום ואמר משפט אחד: "היין שלי זכה במקום הראשון משום שהכרם נטוע בנחלתו המבורכת של יוסף הצדיק ומשום ששמרתי שמיטה כהלכתה". וירד.

אבל הבוקר לא באתי בשביל יין. ביקרתי בביתו של אלקנה פיקאר.

אלקנה הוא קבלן ואיש עמל שהתמחה בעבודה עברית. נערי גבעות מצאו אצלו תעסוקה, וגם בית חם, אירוח בשבתות, שיעורים קבועים –

למישהו בשב"כ היה העניין לצנינים. האסטרטגיה היא לא לתת להם מנוח. אלקנה מפריע.

תחילה איימו עליו שיפסיק, שיתנתק, אחרת יבולע לו.

אלקנה סירב.

אז הוציאו נגדו צו מנהלי שמרחיק אותו משטחי יו"ש ל 4 חודשים.

4 חודשים מחוץ לבית, הרחק מהמשפחה, מנותק מעבודתו – שום יכולת להגן על עצמו, לתת לעורך דין לבחון את הראיות נגדו (אם יש בכלל), פשוט כלום, צו אלוף ובזה נגמר העניין.

כש 'זהות' תחיל ריבונות בכל הארץ, לא יהיו מעצרים מנהליים, צווי הרחקה ושאר התעללויות מנהליות ללא משפט.

אבל מה אני בכלל מתלונן על התעלול שעושה השב"כ לאלקנה פיקאר.

עשרות נערים נעצרו ועונו קשות, רק בגלל שהתקשורת לחצה על בוגי יעלון. כלבי השמירה של הדמוקרטיה, הפכו (כרגיל) לכלבי התקיפה של הדיקטטורה, מערכת המשפט וכל הטליה ששוניות נתנו את הגושפנקא ה"מקצועית", ראשי הליכוד יישרו כמובן קו, ובנט ושקד נתנו יצאו בשצף קצף נגד העצורים ונתנו במרץ את הדחיפה האחרונה אל מעבר לצוק.

שום כתב אישום לא הוגש (מה לעשות בכפר דומא – השכנים נוטים לשרוף איש את בית רעהו – גם אחרי המעצרים המשיכו הבתים שם להישרף...) כולם למעט שניים כבר שוחררו, ונראה גם עם השניים שעודם עצורים לא ממש יודעים מה לעשות (סנדרום זדורוב - כלומר אני לא יכול לשחרר אותך ולהוכיח שטעיתי).

אז מה אני מתבכיין על פיקאר – בסך הכל 4 חודשים.