הסוף לאוסלו

לפני עשור שנים, באוסלו, החל תהליך "שלום" בין הישראלים לפלשתינים, במטרה לעצב "מזרח תיכון חדש".

עו"ד יוסי פוקס , י"ז בתמוז תשס"ג

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
שום דבר אינו מקרי בעולמנו, גם לא הביקור של שרון השבוע באוסלו.

לפני עשור שנים, באוסלו, החל תהליך "שלום" בין הישראלים לפלשתינים, במטרה לעצב "מזרח תיכון חדש". אותו מזרח תיכון "אוסלואי" מבית מדרשו של שמעון פרס, עלה למדינת ישראל עד היום, בחייהם של 1200 יהודים שנרצחו באשר הם יהודים.

בעינינו כל יהודי הוא עולם ומלואו, אף שלא ניתן להתעלם מהמספרים. מקום המדינה, ועד הסכמי אוסלו, במשך 45 שנה, נרצחו בתוך הארץ פחות יהודים מאשר נרצחו בעשור האחרון.

כולנו זוכרים, או מכירים מסיפורים, את הפיגועים שקדמו לאוסלו; מעלה העקרבים, ילדי אביבים, בית הספר במעלות, אוטובוס בכביש החוף, מקרר התופת בבן יהודה ועוד כמה פיגועים שהכאיבו לכולנו, אולם ניתן לספור את אותם פיגועים ולזכור אותם, כי הם היו מקרים ספורים.
האם יש מאן דהו שמסוגל להעלות על הכתב את כל הפיגועים שחווינו מאז הסכמי אוסלו?!

האם יש עיר ואם בישראל שלא היה בו פיגועי תופת?

האם יש מקום הומה אדם אחד בארץ שלא חטף?

האם יש כביש ראשי אחד במדינה שנוסעים לא נרצחו בנוסעם בו?

בכל קניון, מרכז מסחרי, תחנה מרכזית, אוטובוסים, מסעדות ובתי קפה מוצבים עשרות שומרים עם גלאי מתכות. אנו מוקפים בגדרות תיל ובחומות הפרדה ופוחדים להוציא את ילדינו לרחובות.

בטיילת, במקום להביט אל השקיעה אנו מביטים סביבנו שמא נתקל במחבל

כן, האמת כואבת, אבל העובדה היא, שאוסלו הביא את מדינת ישראל למצב הביטחוני הרעוע ביותר מאז מלחמת העצמאות.

היום, לאחר שהימין פשע בכך שלא עצר את התהליך ההרסני בעוד מועד, הוא אף מוסיף חטא על פשע כאשר הוא שותף פעיל בתהליך אוסלו ג'.

ביקורו של שרון באוסלו בשעה שישראל נסוגה משטחי הרשות הפלשתינית, מזרימה מיליוני דולרים לכיסם ומשחררת אסירים פלשתינים מהווה סגירת מעגל ומסמלת את כניעתו המוחלטת של שרון לחזון השמאל שהחל באוסלו.
סבורני כי טוב יעשה שרון אם יתפטר מתפקידו כיו"ר תנועת הליכוד, יחבור אל חברו לדרך שמעון פרס ויחד ינהיגו את תנועת העבודה האבודה אל עבר מזרח תיכון חדש…עו"ד יוסי פוקס הוא יו"ר תנועת היום שאחרי