כך משחררים שבויים ונעדרים!

בעז שפירא , ט' באלול תשע"ז

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

משפחת גולדין לא בקשה ולו פעם אחת לשחרר רוצחים בתמורה לבנם, המשפחה לא הציעה אף ברמז לעשות צעד שיחליש אותנו, המשפחה נוהגת ממלכתיות איפוק והגינות – כולם מאפיינים מחויבות עמוקה לערבות בין יהודים

מה לעשות, הטמטום חוגג, או הרשעות, או הקיבעון המחשבתי, או חולשת הדעת והרפיסות- או שמא נאמר שכולם כאחד. אמרו לי אתם, מה גורם לכך שפעם אחר פעם נכשלת הנהגת המדינה בהחזרת שבויים/חטופים/נעדרים כאשר היא "מצליחה" להסתבך בעסקאות נוראיות שתוצאותיהן סיכון חיי יהודים,הגברת המוטיבציה לחטיפות נוספות, פגיעה קשה במורל הלאומי והתבזות כלפי פנים וכלפי חוץ.

כך היה בעסקת ג'יבריל, כך ה יה בעסקת טננבאום וכמדומני שלשיא השפל הגיעו הדברים בעסקת שליט הידועה לשמצה- בה שוחררו כאלף רוצחים ושווי ערך לרוצחים תמורת חייל אחד , אנטי גיבור ואומלל כשלעצמו, בה הצליחה משפחתו ה"אצילית" בשיתוף עם גורמי שמאל ותקשורת עוינת ופוסט ציונית הצליחו  להוריד את המדינה על ברכיה עד כדי פשיטת רגל ערכית ומוסרית.

לא זאת אלא אף זאת- העסקה בוצעה למרות האזהרות מפני אובדן חיי יהודים נוספים, אזהרות שהתממשו. כך יוצא שבנוסף למחירים שצוינו לעיל, אבדנו יהודים נוספים שנרצחו על ידי משוחררי העסקה ההיא.

וכעת, שוב פדיון שבויים והשבת נעדרים על הפרק. בניגוד למשפחת שליט האגואיסטית הראויה לכל גנאי (אותו השמיע עבדכם מעל כל במה בטרם העסקה), משפחות אורון וגולדין נוהגות אחרת. הן באמת נוהגות איפוק ואצילות, מהם על כולנו, ומנהיגינו בראש, ללמוד פרק בהתנהלות.

משפחת גולדין לא בקשה ולו פעם אחת לשחרר רוצחים בתמורה לבנם, המשפחה לא הציעה אף ברמז לעשות צעד שיחליש אותנו, המשפחה נוהגת ממלכתיות איפוק והגינות – כולם מאפיינים מחויבות עמוקה לערבות בין יהודים.

לעומת המשפחה, הזמירות הנשמעות מפי קובעי המדיניות והשר ליברמן בראשם, הן בלשון המעטה צורמות. אותן תיאוריות עבשות, אותן מניפולציות, אותה אין אונות ואותו רפיון. "המחיר" אותו דורש החמס קשה וגבוה, אין אפשרות להתקדם, שיחות חשאיות- בלה בלה בלה....כל אלה אינם מובילים לשום מקום, בוודאי לא למקום טוב.

וכל זה בשעה שיש הרבה מאד דברים אותם ניתן לעשות. אבקש לתקן, דברים אותם מחויבת המדינה לעשות...ואינה עושה. לא המצאתי דבר והצעדים שאמנה לקמן הם פשוטים,מחויבי  המציאות, כורח השעה ואין בלתם.

בהיות החמס הגוף המחזיק בנעדרים ובשבויים יש לפעול נגדו בעקביות,בפשטות ובשום שכל (במקרה זה שכל ישר במלוא פשטותו...).

א-להפסיק לאלתר את ביקורי המשפחות אצל המחבלים ורוצחים המוחזקים בידינו. ייקח כמה שייקח ויגרום למה שיגרום- אין נפקא מינא. זהו "מנוף לחץ" פשוט, זמין, מובן, מתבקש. כל שיהוי בהפעלתו הנו מביש וגורם עוול לכולנו, לא רק למשפחות...

ב-לחדול ולאלתר מלארח עשרות אלפי ערבים בבתי החולים שלנו לצורך טיפולים רפואיים. זו אמנם שערורייה רבתי בפני עצמה אלא שכעת הזמן הנכון לשים לדבר סוף.

ג-לשנות את מדיניות הפתיחה באש ברחבי הישו"ב (יהודה שומרון ובנימין) באופן שסיכון חיי יהודים יסתיים באובדן חיי המסכן, על אתר ומיד!! מדיניות כזו תייצר הרתעה, תראה מיהו בעל הבית וממילא תחליש את המוטיבציה של הרוצחים לתקוף אותנו בכלל ולהמשיך להחזיק בשבויים ונעדרים בפרט.

ד-מחבל ערבי המחוסל כאמור ייקבר בחלקה מיוחדת המוקצה לרוצחים המתועבים, חלקה ממנה לא יצאו.....עד שיבוא אליהו. זה בניגוד לפארסה המטריפה את הדעת הנוהגת כיום. למי שאינו יודע, גופות הרוצחים מוחזרות למשפחות שמצידן מקיימות הלוויות המוניות בהן מלובה ההסתה והשנאה. האיוולת חוגגת שוב ושוב וההנהגה הישראלית ממשיכה לשתף עימה פעולה ולאפשרה.

ה- ממילא- שינוי תנאי הכליאה של אלפי המחבלים המוחזקים על ידינו באופן שיורגש שהם מרצים עונש על פשעיהם. יודגש שהרוצחים ועוזריהם אינם חיילים ואינם שבויי מלחמה, ממילא לא חלות עליהם אמנות בינלאומיות עליהן חתומה ישראל.

ו-הכבדת היד על כל מי שפועל נגדנו- הריסת בתים (על אמת- לא "הצגות איטום החדרים" בהן מתגאה, רחמנא ליצלן , דובר צה"ל בסרטים מביישים אותם הוא מפרסם), גירוש משפחות רוצחים ועוד , הכול מפורסם וידוע, רק הביצוע חסר.

תחת כל אלה פועלת הממשלה היום בשלומיאליות אובדנית ומבישה. ממשיכים לספק לעזה חמרי בניין (המשמשים לבניית מנהרות), מעבירים לערבים כסף, מספקים חשמל, מחזירים גופות הרוצחים ומספקים תנאי בית הבראה ב"בתי הכלא". לימודים,שיחות טלפון, טלביזיה רב ערוצית,קניות מוגברות בקנטינה וביקורי משפחות- "הכול כלול"....

בשעתו, בעקבות שערוריית עסקת שליט, פעלה וועדה בראשות השופט בדימוס שמגר על מנת להסדיר אופן הטיפול בהחזרת שבויים ונעדרים. למרבה הצער (אם כי באופן צפוי ), הלך הרוח של מסקנות הוועדה מאפשר המשך ההפקרות שתוארה לעיל. לפיכך, באם יעלה מישהו על דעתו לאמץ הדו"ח וליישמו בפועל, יהווה הדבר נדבך נוסף במגדל המדיניות הזו, שסופה לקרוס תוך גרימת נזקים עצומים.

במקום הרפיסות הזו, תחת הקיבעון המחשבתי המגביל ובהתנער מהחולשה ומהפחד מפני מה יגידו הגויים -על האוחזים בהגה ומקבלי ההחלטות להכות ברוצחים ובמנהיגיהם, לא לתת להם רגע מרגוע, לא להרפות, להתיש ולרדוף- עד אשר יראו את שחרור השבויים והנעדרים כהצלה להם עצמם. הצלה מחיים בלתי אפשריים והצלה ממות.

רק לכשנקיים במעשינו את מושא תפילתנו  "כל אויבי עמך מהרה יכרתו , והזדים מהרה תעקר ותשבר ותמגר ותכלם ותשפילם ותכניעם במהרה בימינו", לכשהאויב ימוגר ויושפל, רק אז נזכה לראות ביטחון בישיבתנו בארצנו. ביטחון כזה בו לא יעלה על דעת איש מהזדים בסביבה לחטוף חייל יהודי, לסחור בו או בגופתו ובכך להפוך את היוצרות ולהשפיל אותנו.

להתעשת רבותי, ליברמן, נתניהו, גלעד ארדן, בנט, כל מי שידו בדבר. "שנו ראש" וצאו מן הקופסא והקיבעון המחשבתי בו אתם שבויים. ה"אזיקים" בהם אתם "נתונים" הם מדומים, אין כאלה במציאות. התנערו ותיווכחו שאני צודק.

באם אתם רוצים לנהוג נכון ולהשיג תוצאות, קבלו על עצמכם מעט ענווה ולכו לשאול מפיהם של הוריו של הדר גולדין. העצות שבפיהן שוות זהב, ו....תחסוכנה חיי יהודים רבים.