עשר תפילות

ד"ר יוסי לונדין , כ"ח באלול תשע"ז

ד"ר יוסי לונדין
ד"ר יוסי לונדין
צילום עצמי

יהי רצון מלפניך, שתהא השנה הזו

תהא שנה עם חלום וחזון- לכלל ולפרט. שנה של יציאה מהאופק היום יומי הנמוך אל המרחבים. של תזכורת שוב ושוב לאן ניתן לפרוש כנפיים ולאן צריך עוד להגיע. שנה בה נחשוב על חלומות אבותינו שהוגשמו ועל החלומות האדירים שעוד נכונו לנו בדור בו שב ה' את שיבת ציון.

תהא שנה עם חופש וחרות- חרות מעריצות הפוליטקלי קורקט הנוראית, כמו גם  ממוסדות ונהלים שנדבקים בישן רק לשם הישן. שנה של חרות מיצרים ואופנות כמו גם מפחד ה"מה יגידו". שנה של חרות מגאווה  מיותרת ותחושת כוחי ועצם ידי כמו גם מקטנות המוחין והביטול העצמי.

תהא שנה עם חסד וחמלה- לעניי עירנו כמו גם לכל סובל באשר הוא. שנה של חברה צודקת וכלכלה חופשית שלא שוכחת את הנופלים  בצידי הדרך הנדרשים לחסדי החומר וחסדי הרוח, ויודעת להבחין בין צדקה משקמת וטוב לב, לבין פיזור כספים חסר טעם.

תהא שנה עם חיל וחוסן – לצבאנו ולוחמינו. שנה שה' ישמור צאתם ובואם לשלום ויזכיר להם כל העת כי מטרתם להכריע, למגר, ולהרתיע את הקמים עלינו לכלותינו ולא לעסוק בכל מיני מטרות אחרות שונות ומשונות.

תהא שנה עם חרדים חילוניים וחובשי כיפות סרוגות- שבה יתקנו איש איש במגרשו את הראוי לתיקון וישקיעו בכך אנרגיה הרבה יותר מאשר להצביע על פגמי האחר. שנה שבה יתנו יד זה לזה במעלה ההר בדרך להקמת "ממלכת הכהנים והגוי הקדוש". שנה בה יותירו מאחור  את השנאה והחשד, את הסלידה והעוינות.

תהא שנה עם חינוך- מעודכן ומודרני אך גם מבין את חשיבות ההמשכיות והמסורת. שנה של חינוך מכיל ומחבק אך גם דורש ומחייב עמל. חינוך קשוב לכל תמורה ושינוי אך גם נזהר מלרוץ אחר כל גחמה ואופנה.

תהא שנה עם חברות וחיבה- שנה של כל פוסט ותגובה המתחילים עם "יש הרבה אמת בדבריך.אבל..", שנה של דיון לגופו של עניין ולא לגופו של אדם,  שנה של "שנראה כל אחד מעלת חברינו" ולא רק בשיר.

תהא שנה עם חתן וכלה, -שנה של הרבה שמחה וחיזוק מוסד המשפחה (זה המקורי, בן השלושת אלפים ולא נסיונות התחליפים) של דיונים על סגנונות ריקודים בחתונה  ולא על רווקות מאוחרת, של קול ששון וקול שמחה, של חיבור וחדווה. שנה  של מציאת החלק החסר שבכולנו בזוגיות, בהורות, במשפחה, באומה ובהשראת השכינה.   

תהא שנה עם חקלאות פורחת ועם חיזוק  ההתיישבות- שנה של מציאת הדרך לשגשוג חקלאי גם בעידן כלכלת המידע והתיעוש , שנה של רעש טרקטורים שיבנו ולא חלילה יהרסו, שנה של חיבור לרגביה של הארץ בעיר ובכפר, בעמק ובהר.

ולמרות שעוד לא תשע"ט. שתהיה שנה עם טוב. הרבה  טוב.  שנה טובה. כתיבה וחתימה טובה.