הממלכתיות הישראלית כבר לא קיימת בשמאל

הטקס, החרם והקרב הפוליטי: הממלכתיות הישראלית, שהייתה אבן ראשה עוד מימי דוד בן־גוריון, כבר לא קיימת בשמאל.

הרב ד"ר חיים שיין , ו' בתשרי תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

הדיווח על כוונתם של חלק מחברי המחנה הציוני ויש עתיד להחרים את הטקס הממלכתי לציון 50 שנה להתיישבות ברחבי ארץ ישראל, איננה מפתיעה.

המחנה המכונה ציוני נושא את שם הציונות לשווא, ומפלגת יש עתיד מייצגת בכנסת את האין־עתיד, את הרגעי והעכשווי.

הממלכתיות הישראלית שהיתה אבן ראשה עוד מימי דוד בן־גוריון כבר לא קיימת בשמאל. במקומה קודמו אל מרכז הבמה שיקולי תועלת פוליטית קטנונית. כשהדובר הראשי של האופוזיציה, ח"כ איתן כבל, משתלח בראש הממשלה ומכנה אותו ראש ממשלת הימין הקיצוני שמוביל לתוך תהום פעורה וכרגיל ממסחר שוב ושוב את הרצח הנורא של יצחק רבין ז"ל, אפשר להפנים עד לאיזו בור תחתיות וייאוש הידרדר המחנה הציוני. פוליטיקאים קטנוניים לעולם לא יוכלו לחזור לשלטון במדינת ישראל. 

ההתיישבות ביהודה, שומרון ורמת הגולן היא מעוז ומגדלור להגשמת חזון ציוני. ברור לי שלמחנה הציוני ויש עתיד השיבה אל ירושלים השלמה, עיר דוד, מערת המכפלה וקבר רחל אינה אומרת הרבה. הם כבר מזמן התנתקו מהחזון והאמונה שבשמם חזרנו אל המולדת ההיסטורית, קיבצנו גלויות והקמנו כאן במשך 70 שנה מדינה לתפארת. את שורשי הקרקע הם החליפו בשורשי אוויר, את הרוח הגדולה המירו בתעשיית דכדוך. כמה חבל שהם לא מפנימים את דברי מנהיגם בעבר יגאל אלון ז"ל שטען כי בני עם שאינם מכירים את עברם אין להם עתיד. מי שמתכחש לעבר לעולם לא יוכל לטעון שיש עתיד.

המתיישבים ביהודה שומרון והגולן, הם ממשיכי דרכם של החלוצים בני ההתיישבות העובדת של ימי טרום המדינה והעשורים הראשונים. הם נשלחו חלוצים לפני המחנה על פי החלטות ממשלה, כולל של יצחק רבין ושמעון פרס ז"ל. הם לא לקחו אדמות זרים אלא גאלו נחלת אבות. כל בר דעת בישראל מבין היום, שמעבר לאידיאולוגיה ההתיישבות מבטיחה את ביטחון יושבי ערי החוף. מבלי היישובים על גב ההר שום מטוס לא יוכל להמריא מנתב"ג. אפשר לתאר מה היה קורה אם רמת הגולן לא היתה בידינו. 

אשר על כן הצעתי למר אבי גבאי לגלות מנהיגות ולא ללכת שבי אחרי עסקני שוליים, לחברי הכנסת של השמאל ואלה המכונים מרכז, להתעלות מעל שיקולים זרים וקטנוניים. לכבד את האזרחים הנאמנים שמאפשרים לכם לחיות בשלווה בכל מקומות מגוריכם. תפנימו שבאין חזון יפרע עם וברוב שסע ירבה מדון. 

מרכבת הבנייה, הפיתוח וההתיישבות נוע תנוע. חבל רק שאתם תמשיכו לעמוד על הרציף ולנפנף לשלום בדגלים לבנים. שלום עושים קודם בבית ורק אחר כך עם דורשי רעה.

באדיבות "ישראל היום"