עוולה על עוולה על עוולה...

תגיות: יהודה פואה
יהודה פואה , י"א בתשרי תשע"ח

עוולה ראשונה

לפני שנה בג"צ פסק להרוס 17 בתים בנתיב האבות "שכולם או מקצתם נבנו על אדמות שאינם אדמות מדינה".

זאת כאשר מאות בתים של ערבים דיר דיבואן וביר הדאג' בנויים 100% על קרקע פרטית והוגשו עתירות לבג"צ אך הוא החליט שאין צורך להרוס.

עוולה שנייה

לפני יותר מעשרה חודשים (עוד ב 2016) צבי אהרונוביץ ניסר בעצמו מהנגרייה שלו את החלק שנבנה על קרקע שהיא אינה "אדמות מדינה". ועתר לבג"צ כדי שיכיר בניסור כ"ביצוע פסק הדין". בג"צ קבע את ב 21.2.18 כלומר ימיים ספורים לפני "ההרס". לאחר בקשות להקדמת הדיון בג"צ הקדים ל 7.12.17 שגם זה מאוד מאוחר.

עוולה שלישית

בג"צ דרש לצרף את הערבים שמעולם לא הוכיחו שום קשר לנגריה שלו כמשיבים לדיון כיוון שהעתירה של צבי הייתה נגד המנהל והמדינה מה הקשר של הנגרייה שיושבת 100% על אדמות מדינה לעותרים הערבים שמעולם לא הוכיחו כל קשר לנתיב האבות? לבג"צ ההסברים.

עוולה רביעית

משפחות שטרית, אגריוניק, הייר, יחזקל, בר לב, ושמעון שביתם נבנה רק מקצתו על התולעים (שטחים קטנים שבעליהם לא ידועים). ביקשו להצטרף לעתירה כדי לדעת האם יוכלו להציל את ביתם ע"י ניסור עצמי. בג"צ התחמק מלענות. לאחר שביקשו בקשה להקדים את הדיון בענינם. בג"צ הבהיר שהתשובה המתחמקת הייתה ברורה. ואין להם כרגע כל קשר לתיק המשפטי.

מה אפשר לעשות?

מאבק ציבורי שישים בפוקוס הציבורי את העוול, הרשע והנסיון המתמשך של שופטי בג"צ לרדוף מתנחלים ולהרוס את ביתם וזאת מבלי לאפשר להם להשמיע את עמדת המשפחות.