רצחת - הונצחת

כל עוד ברשות הפלסטינית מחבל רוצח מטופל כקדושהיד, מנהיגיה יוגדרו טרוריסטים.

אבי דיכטר , ט"ז בתשרי תשע"ח

אבי דיכטר
אבי דיכטר
צילום: שירלי שטיינברג

לפני מספר ימים התקבלה הרשות הפלסטינית כחברה באינטרפול - ארגון המודיעין המשטרתי הבינלאומי. ״הפיגוע״ הזה הופך את הרשות הפלסטינית לבעלת יכולת לקבל מידע מודיעיני רגיש על טרוריסטים בעולם. 

זאת, למרות שמחמוד עבאס ואנשיו מעבירים מידי חודש 1.2 מיליארד דולר (7% מתקציב הרשות) לתשלום משכורות למחבלים רוצחים היושבים בכלא הישראלי. כך גם למשפחות של טרוריסטים הקבורים עמוק באדמה אחרי שנהרגו במהלך פיגועי הרג שיזמו, בין כפצצות חיות ובין כסתם חיות אדם עם סכין ביד, מתוגמלות על ידי הרש״פ במשכורת חודשית שמנה. 

ההנהגה הזו השותפה בכך לטרור, קיבלה בעולמנו הצבוע היתר מלאכותי להיות ״כאילו״ שותפה למאמץ המדינות הנורמליות הנלחמות בטרוריסטים.

המנהיגים הפלסטינים קוראים שמות ככרות ורחובות על שמם של מחבלים רוצחים, על פי העיקרון: רצחת, הונצחת. רצחת יותר, הונצחת יותר! 

כל עוד ברשות הפלסטינית טרוריסט הוא קדוש ומחבל רוצח הוא מודל לחיקוי, ברור שכל מהלך מדיני מולם כמוהו כמו לכפול מספר בספרה אפס.

לא, אין זה תנאי מדיני מוקדם, זהו כלל אנושי בינלאומי ברור ומוסכם. לו אוסאמה בן לאדן היה פלסטיני, הרי שמשפחתו היתה זוכה לקבל מהרש״פ משכורת חודשית פי שלושה מזו של שוטר פלסטיני.

 ניתן רק לשער איך היו האמריקאים נוהגים אז. הם היו מוקיעים את הנהגת הרש״פ אל עמוד הקלון (ואם זה לא היה עוזר, אל בור הכיליון...). 

אל לנו להסתנוור משיער השיבה של עבאס ומציקצוקי הלשון שלו ושל אנשיו ברחבי העולם. כל עוד מחבל רוצח נחשב אצלם לגיבור ולקדושאהיד, אנחנו בישראל ובעולם הנאור נתייחס אליהם בהתאם. תומכי טרוריסטים בכסף ובכבוד, הם טרוריסטים בהווייתם, גם אחרי הפארסה של האינטרפול.