נטו כחלון – לפלסטינים

לא יזיק לכחלון לאור מצבו בסקרים להראות קצת מהלכים מדיניים, אז יאללה ניפגש עם הפלשתינים, ניתן להם אזור תעשייה ולעזאזל החלטות הקבינט

ארז צדוק , י"א בחשון תשע"ח

דעות ארז צדוק
ארז צדוק
עצמי

לפני כשבועיים הקבינט המדיני-בטחוני הציב מספר תנאים לחידוש המו"מ עם הפלשתינים, אבל השר כחלון נפגש אתם ומחלק להם גזרים כולל דיבורים על אזור תעשייה שלהם בשטח שבשליטתנו. תוכנית חדשה? נטו פלשתין?

התנאים אותם הציב הקבינט לחידוש המו"מ, הם הכרת חמאס בישראל, פירוקו מנשקו והפסקת הטרור, השבת חללי צה"ל והאזרחים המוחזקים בעזה ושליטה ביטחונית של הרש"פ. ברור ששום דבר מאלו לא נעשה, אבל כחלון כבר ממהר להיפגש עם 'ראש הממשלה' הפלשתיני ולדבר איתו, עפ"י הדיווחים, על קידום אזור תעשייה פלשתיני ליד מעבר תרקומיא, באזור סי שבשליטה ישראלית מלאה.

תבינו את האבסורד – הרש"פ מחרימה את המפעלים הישראליים ביו"ש, קוראת ל-BDS להחרים אותנו, מסיתה ומעודדת טרור נגדנו, מנסה למנוע מפועלים פלשתינים לעבוד ביו"ש, ואנחנו נותנים להם אזור תעשייה פלשתיני על השטח שלנו. שוב ושוב אנחנו מרגילים את האמריקאים להתרפסות הישראלית, במקום לעמוד איתן ולהסביר לממשל האוהד ביותר שהיה לנו אי פעם, שהפלשתינים צריכים לתת כדי לקבל, וגם אז לא יקבלו אדמה אלא תנאים.

שאלה מעניינת, האם כחלון מנהל מגעים בידיעה ובגיבוי של הקבינט והממשלה או לפחות של העומד בראשה, או שכמו בכלכלה, כחלון פועל לבדו ביוזמות פרטיות ומגבש עוד תוכנית מסדרת נטו כחלון, הפעם נטו פלשתין? לא יזיק לו לאור מצבו בסקרים להראות קצת מהלכים מדיניים, אז יאללה, בואו ניפגש עם הפלשתינים, ניתן להם אזור תעשייה ולעזאזל החלטות הקבינט והממשלה.

כן, צריך לתת לפלשתינים ולישראלים תעסוקה. חייבים להמשיך ולפתח את התעשייה ביהודה ושומרון. אפשר להרחיב את אזורי התעשייה הקיימים ואפשר וחובה להקים אזורי תעשייה ישראלים חדשים ביהודה ושומרון, שיעסיקו ישראלים ופלשתינים ויספקו רווחה כלכלית ותנאים לדו-קיום, בד בבד עם דרישה בלתי מתפשרת להפסקת ההסתה והטרור ובנייה יהודית בשטחי סי ללא הגבלה.

צריך להסביר לאמריקאים שהדרישה להקפאת אזורי תעשייה ביהודה ושומרון בגלל שמתירים רק בנייה 'צמודת דופן' היא מעשה אווילי שפוגע באינטרסים של כל הגופים באזור, כולל הפלשתינים עצמם, למעט ההנהגה המושחתת של הרש"פ והחמאס.

הפוך גוטה, הפוך, אמר פעם הילד בסרט הידוע. הפוך כחלון, הפוך. אפשר וצריך לפנות לארה"ב ואירופה שיתנו מענקים לחברות בינלאומיות (ארה"ב לאמריקאיות ואירופה לאירופאיות) שיקימו מפעלים ביהודה ושומרון תוך קבלת הטבות מיסוי מקומיות והדגשת האחריות התאגידית והערך המוסף שבהקמת מפעלים באזורי עימות.

מפעלים בינלאומיים יתקבלו ביתר אהדה מאשר מקומיים ועם קצת הסברה נכונה, זה יכול לעבוד. אפשר וחובה להבין שממשל כל כך אוהד לישראל לא יחזור, ובמקום להמשיך במדיניות ההתרפסות כאילו אובמה עדיין נשיא, לקבוע עובדות חדשות לשנות את הלך הרוח ולהתחיל להתנהג כמו בעל הבית.