דרמה: “נפתלי נ. ניקולאי” בקרוב באקרנים...

סוזי דים , כ"ז בחשון תשע"ח

קרמר נגד קרמר היה סרט אמריקני  שסיפור על מלחמת עולם מכוערת בין בני זוג שנפרדו. סרט הענק זכה  לתהודה אדירה  -- כולל, אצלנו, את המערכון האלמותי  “קרקר נגד קרקר של הגשש החיוור.

הסרט זכה בפרסי אוסקר למכביר – עבור הסרט הטוב ביותר, הבמאי הטוב ביותר, התסריט המעובד הטוב ביותר, השחקן הטוב ביותר (דסטין הופמן) ושחקנית המשנה הטובה ביותר (מריל סטריפ).

וכעת לחדשות הטובות. מסתבר, שסרט לא פחות מרתק בשם “נפתלי נגד ניקולאי” עומד להגיע לאקרנים ביום 6 לדצמבר. רק שלא בטוח עדיין שנפתלי מודע לכך שהוא השחקן הראשי.

ביום 6.12 אמורה להתרחש “וועידה דיפלומטית”, כלומר דרמה מסוג  ריאליטי, בכיכובם של גיבור העלילה נפתלי -- שחקנית משנה בשם איילת שקד וכן – בתפקיד “האיש הרע” -- ניקולאי מלדנוב. ניקולאי הוא נציגו של הזאב הרשע מפני שמדובר בניקולאי מלדנוב השליח המיוחד של האו”ם. ואילו נפתלי הגיבור הוא כמובן נפתלי בנט שתפקידו לייצג אותנו (את הטובים).

אם נפתלי בנט ישחק את תפקידו כראוי יכולים לעוף גיצים עד לשמים. ניקולאי בהתגלמותו – תארו לעצמכם!! האיש אשר מנצח על כח רב-לאומי שתפקידו הרשמי והמעוגן בכתובים, הוא להשחיר את שמו של ישראל יפת העיניים, כח-רשע אשר זכה לאחרונה לאוצר (תקציב) של 1.3 מיליארד (!) מטבעות זהב (דולרים) רק על מנת להוקיע את ישראל היפה. מאימתי אוצר (תקציב) שהוענק לגוף שוחר שלום בינלאומי כביכול (האו”ם) אמור להיות מוקדש באופן רשמי ל”הוקעה” של מדינה שחברה בעצמה בארגון?? על כך בסרט שלפנינו. מה גם שניקולאי וחבורתו הספיקו כבר להודות ברוב חוצפה בכתב, שהמטרה של תקציב הענק “אינו הומניטרי” (?).  הגיבור נפתלי אמור לחשוף את הגילויים הללו, במהלך הסרט. ואז מה יגיד ניקולאי?? טוב, את הסוף לא נגלה לכם, בעיקר כי גם אני לא יודעת. אני רק יכולה לקוות שנפתלי יהיה גיבור מוצלח ושחקנית המשנה איילת שקד תתגלה כמלכה מהאגדות – ויש סיכוי - ואז הסוף יהיה טוב.

ויהיה בסרט גם משפט דרמטי, כמו “משפט דרייפוס” כזה, כלומר החלטת מועצת הבטחון 2334, שבו מעלים את ישראל היפה על מוקד – בגין פשע נאלח!! נוכחות בלתי-חוקית ביהודה ושומרון. כאן העלילה צפויה להסתבך. מפני שמסתבר (ספוילר...) שבמגילת הייסוד של האו”ם עצמה יש  סעיף לא-ידוע, שממנו עולה בדיוק ההפך, כלומר שעל פי אותו סעיף סודי, זכות ההתיישבות ביהודה ושומרון כמו גם הזכות על 100% מאדמות המדינה, שייכות דווקא לישראל היפה (אנחנו) – ולא לפלשתינים (חבר מרעיו של ניקולאי) שמנסים להאשים את ישראל היפה ולהעלות אותה על מוקד.

רק שהסעיף הקסום הזה משום מה הוחבא במרתף אפל כבר עשרות בשנים. עוד טוויסט בעלילה. בסוף מסתבר גם, שהרעים שהאשימו את הטובים בפשע נאלח, חוטאים בעצמם בדיוק באותו פשע נאלח רק שאיש לא האשימם בכך בפומבי (שוב – הכל בידיים של נפתלי הגיבור, האם יהיה לו האומץ להתעמת איתם עכשיו).

ישנו סיבוך אחד אפשרי בעלילה, מפני שהבמאי  עצמו, הוא  גם שחקן, במובנים מסוימים, וכשחקן בעלילה בעצמו, לא בטוח שהוא מעוניין שהסרט באמת יצליח כי הוא עצמו תומך בזאב (בהקמת מדינה פלשתינית). לכן אין לבמאי עניין שדרמה מהסוג הנ”ל תגיח בכלל מהאקרנים שלנו. ויש עוד סיבוך, מפני שהבמאי מסיבות היסטוריות שמשולבות בעלילה באופן מאד מתוחכם, מקורב מאד דווקא לגיבורנו נפתלי. לכן, לא בטוח שנפתלי ירצה לשחק את תפקיד הגיבור, אולי יעדיף לשחק תפקיד אחר, יותר “מרדים”, ופחות לטובת הציבור (“הטובים”). וגם פחות לטובת הסרט.

על כל פנים, צפו לדרמה.

ואם לא תשמעו על סנסציית “נפתלי נגד ניקולאי” שפורצת לתודעה שלכם בעוד כמה שבועות – שאלו את עצמכם אלו אינטרסים או נימוקים נסתרים, ושל מי, קברו את הדרמה הטובה בעיר... או בתבל....

פופקורן, מישהו?