הצלת נפשות קודמת לשמירת (כבוד ה)שבת

יוסי צוראל , ט' בכסלו תשע"ח

ערוץ 7

הצלת נפשות קודמת לשמירת (כבוד ה)שבת. במציאות הישראלית סקנדל רודף סקנדל ואין רגע דל.

המציאות הזאת גורמת שהסקנדל החדש ישכיח את הסקנדל הישן מהלב וממילא ייתר את הצורך לטפל בו. הסקנדל החדש בו התפטר השר ליצמן מתפקידו כשר הבריאות השכיח מאיתנו את הסקנדל הקודם שהיה מעורב בו ( ושמא היו עוד בינתיים ?)- התפטרות רופאי המחלקה האונקולוגית לילדים בבית החולים הדסה.

למען הסר ספק, כבוד השבת חשוב לי לא פחות מאשר הוא חשוב לכבוד השר המתפטר. יחד עם זה, מוחי הקטן לא מצליח להבין כיצד התפטרות השר מוסיפה כבוד לשבת או מונעת את חילולה.

מדוע לשיטת השר רשות השידור / תאגיד יכולים לשדר בשבת ועובדי הרכבת לא יכולים לעשות עבודות חיוניות ? הרי ברור שיש יותר מימד של פיקוח נפש בעבודות ברכבת מאשר ברדיו ובטלוויזיה. אבל אני רוצה להתמקד בסקנדל הקודם שנשכח מרוב הציבור.

בעוד שבעבודות הרכבת השר לא מעורב ישירות והעבודות המתבצעות לא מתבצעות עקב הוראותיו, הרי שבמשבר המחלקה בהדסה השר היה מעורב ( עד לרגע התפטרותו ) ישירות בצעדים שגרמו נזקים חמורים ואשר לעניות דעתי מהווים עבירות דאורייתא חמורות יותר מאשר שותפות בממשלה שמאשרת  את עבודות הרכבת...

משרד הבריאות בראשות השר המתפטר הגדיר כמטרת על שלו בעתיד הקרוב – לשקם את המחלקה האונקולוגית בהדסה.

לשם כך הוא אישר הוצאות עתק על תשלום משכורות לרופאים מחו"ל בשעה שמיטב הרופאים בארץ מושבתים ובכך נתן לגיטימציה לבזבוז משאבים ציבוריים, העלים עין מ"גניבת" רופאים מבתי חולים אחרים בארץ ( רמב"ם, תל השומר, מאיר ) ובכך יצר כאוס מוחלט בטיפול בילדים חולי סרטן  בכל רחבי הארץ.

הוא אישר התפשרות על הרמה המקצועית הן של הרופאים והן של האחיות במחלקה בהדסה תוך סיכון חיי אדם   , מנע מרופאי המחלקה והאחיות המתפטרים/ות  לעבור לבתי חולים אחרים , ונתן גיבוי להטרדת אחיות שנשארו לעבוד בהדסה.

השר מסר לציבור דיווחי שקר על כך שהמחלקה השתקמה ושהיא נותנת מענה רפואי לכל החולים הזקוקים לו בשעה שהוא (ושאר העסקנים שמפנים חולים לבתי חולים המומלצים על ידם ) לא הפנה חולים מהמגזר החרדי למחלקה עד רגע התפטרותו.

אשמח מאד אם הסקנדל שגרם אכן יגרום לצמצום חילול השבת על ידי עובדי ציבור.

עוד יותר אשמח אם ראש הממשלה ימנה לאלתר שר בריאות במשרה מלאה שיאשר לבית החולים שערי צדק לפתוח מחלקה שילדי ירושלים החולים כה זקוקים לה ובכך יסיר את החרפה שגרם שר הבריאות המתפטר ויפסיק את ההתעמרות בחולים ובמשפחותיהם.