"גראונד זירו"

מאז ניצחוננו במלחמת ששת הימים, ועד היום, טופחה בידי ממשלות ישראל משמאל ומימין, המשוואה ההרסנית של שטחים תמורת "שלום".

עו"ד יוסי פוקס , כ"ח בתמוז תשס"ג

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
מאז ניצחוננו במלחמת ששת הימים, ועד היום, טופחה בידי ממשלות ישראל משמאל ומימין, המשוואה ההרסנית של שטחים תמורת "שלום".

במשך שנים התקשיתי בהבנת משוואה זו מהתובנה הפשוטה, שאילו רצו אויבינו באמת ובתמים לחיות עמנו בשלום, לשם מה הם דורשים לעקור אותנו מבתינו?! אלא ,שאין להם כל רצון לחיות עמנו בשלום אלא לקבל מאיתנו "גראונד", ולתת לנו "זירו" בתמורה.

המושג שלום, אשר לו שורשים עמוקים ביהדות, סורס לחלוטין בידי הערבים והשמאל. הסכמי שלום, כמו הטרור וכמו ההודנא, הם כלים אסטרטגיים אשר משמשים את הערבים בדרכם לבניית מדינה פלשתינית על חורבותיה של מדינת ישראל. על מנת להגיע ליעדם, הם הצליחו לגייס את השמאל בישראל יחד עם התקשורת בארץ ובעולם, ובפרופוגנדה שאין לה תקדים בתולדות העמים שכנעו את העולם שקיים עם פלשתיני נפרד מהאומה הערבית, ושמדינת ישראל כבשה את אדמתו, ושצה"ל עושה פשעי מלחמה בשטחים, ושהטרור הוא רק מאבק עממי נגד "הכיבוש".

האמת הפשוטה, שהטרור הערבי טבח בנו עוד קודם היותנו למדינה, ושמעולם לא היה עם פלשתיני או מדינה פלשתינית, כך שישראל איננה "כובשת", ושארץ ישראל שייכת לעם היהודי מזה אלפי שנים , לא מצליחה לשכנע את העולם שעוד לא התאושש מתקומתה של מדינת ישראל לאחר השואה, לאחר שנדמה היה לו שאבדנו.

היום, לאחר ששרון לקח את הימין לשלטון כדי לאנוס אותו ליישם את מדיניות השמאל, כבר טושטש כל ההבדל בין ימין לשמאל. לכן אין זה פלא שכאשר נשיא סוריה באשר אל-אסד מזהה הזדמנות לנגוס בחבלי ארצנו , הוא מוצא אוזן קשבת אצל ראש הממשלה ושר החוץ.

במשך 30 שנה לא נורה כדור אחד מגבול סוריה. רמת הגולן פורחת ומשגשגת ונחשבת המקום היפה והבטוח ביותר בארץ . ערים, יישובים, מושבים וקיבוצים. נחלים, מפלי מים, אוצרות טבע, פירות, יינות משובחים, וחשוב מכל, העיניים האסטרטגיות של המדינה.

למרות כל זאת, אנו עדיין קופצים מהמקום בכל פעם שנשיא סוריה מאותת לנו על רצונו לחתום על הסכמי "גראונד זירו".

למזלנו, שטחי רמת הגולן סופחו בחוק למדינת ישראל הריבונית, כך שעל מנת למוסרם לסורים, חלילה, יידרש רוב של 61 חברי כנסת בתוספת משאל עם , מה שעתיד לסייע בסיכול המהלך.

אך בל נטעה, המשך יישומה של משוואת ה"גראונד זירו", תביא את ישראל לנסיגה מרוב שטחי ארץ ישראל המערבית ותותיר בידנו רצועת חוף דקה בין חדרה לגדרה…

אז חלומם של הערבים ושותפיהם מהעולם לראות את ישראל נופלת, תהיה קרובה מתמיד.

אין כוונתי לשמש נביא זעם, אולם קשה להישאר אדיש נוכח מכירת החיסול שעושה ממשלת ישראל לשטחי ארצנו, תחת הנהגתו של אריאל שרון אשר הכניס את הימין כולו לשיתוק.

על הימין האמיתי להתעורר מתרדמתו ולהתחיל להיאבק על ארצנו מתוך הממשלה והכנסת, ומחוצה להם, תוך שימוש בכל הכלים הדמוקרטיים שברשותנו, כי לא תהיה לנו הזדמנות חוזרת.
עו"ד יוסי פוקס הוא יו"ר תנועת היום שאחרי.