המתכון של כחלון

אל תיתן לנו טלוויזיה, תן כסף לנכים. במקום רמקולים בזול, הקם קרן תמיכה והשמה למפוטרים. חזק את הייצור הישראלי.

איתמר סג"ל , כ"ו בכסלו תשע"ח

הישראלים עצובים. זו המסקנה המתבקשת בעיני מהחלטתו של שר האוצר כחלון להשקיע את כספי המדינה בשורה של הקלות מפליגות בייבוא מוצרי צריכה ומותרות, בהם מסכי טלוויזיה, רמקולים ובידוריות.

הישראלים עצובים. אז דירות אכן חסרות, וגם אושר ככל הנראה, גם הוא חסר. המתכון של כחלון: דירה בזול ובה טלוויזיה בזול, לצד סלולרי יוקרתי – בזול. וכבר אמרו חכמים, דירה נאה, ובה טלוויזיה שטוחה מרחיבה דעתו של אדם.   

רק יום אחד חלף, וכבר קיבלנו שיעור מאלף בתרבות צריכה ובסדרי עדיפויות. איך שלא תרצו, אי אפשר שלא להתפעל מאורח חיים של מנהיג ציבור שבוחר מרצון לחיות כאחרון העניים המרודים, פת במלח תאכל ומים במשורה תשתה, כפשוטו ממש. סמיכות הפרשיות הזו היא נורית תזכורת מה חשוב ומה שולי, מה נצחי ומה בר חלוף. מה ממלא את האדם באושר ושמחה, ומה היא שמחה לרגע, וכענן תעוף. היכולת של ציבור שומעי לקחו של הרב שטיינמן זצ"ל לבחור בהנהגת הקשיש בן ה 104, בלוי הפנים והלבוש, זה שלא נזקק להשקיע שקל בקידום, יח"צ פרסום, מיתוג או החצנה, גם היא מעוררת השתאות ומחשבה. 

שר האוצר כחלון מבקש לשמח את חייהם של הישראלים, ומשפיע עליהם דירה בזול ובידור בזול, לחם, דירה ושעשועים. אם תרצה, מר כחלון, אתן לך רעיון על מנת לפתור את שתי הבעיות גם יחד. השקע את הכסף בתכניות עידוד לחיי נישואין בריאים, לחיי משפחה והורות, ולטפוח חיי אמון ואהבה בין בני הזוג. כך תצוד שתי ציפורים במכה: גם הקלה בשוק הדיור, גם עלייה במדד האושר ושביעות הרצון של האזרחים. מחלת הגירושין איננה מחלה חשוכת מרפא. פחות זוגות מתגרשים – יותר דירות לשוק.

יותר זוגות חיים באהבה ושלום בית – יותר שמחה להם, לילדים, להורים ולכל השאר. בדור בו משפחה הפכה לשם מכובס לכל צורה הזויה שבה החליטו שנים לחיות יחד, יהיה זה גבר עם גבר או זוג עם כלב, בדור בו משפחה נורמלית, זוג שחי יחד שנים רבות באהבה, בלי בגידות ובלי קריצות וכוכביות, מרגישה לפעמים יוצאת דופן, חלה עלינו החובה הכפולה להעלות על ראש שמחתנו את המשפחה.

לא טלוויזיות חסרנו, כי אם ערכים. השקע את הכסף בחינוך להורות, להפחתת האלימות ברחוב ובמשפחה, להורדת צריכת סוכני הדיכאון – הסמים, העישון והאלכוהול, ולמתן תוספת שעות של הורים עם ילדיהם על חשבון המרבץ היומי מול הטלוויזיה. תן מתן סיוע למשפחות גדולות: בהורדת מכס על רכבים גדולים ובהארכת חופשת הלידה.

אל תיתן לנו טלוויזיה, תן כסף לנכים. במקום רמקולים בזול, הקם קרן תמיכה והשמה למפוטרים. חזק את הייצור הישראלי, את העבודה העברית והעסקים הקטנים, הגדל תמיכה בחלשים, בעניים ובעמותות הדואגות למסכנים. איננו זקוקים לבידוריות – תן במקומן כסף למערכת הבריאות המקרטעת בצפון ובדרום, סייע לייהוד הגליל והגדל את התמיכה בירושלים. שדרג את מערכת הכבישים הפרימיטיבית ביו"ש ופעל להגדלת התמיכה וההגנה על החקלאים האמיצים בגליל ובנגב שעומדים בפני מכת טרור חקלאי שמאיים להרוס את מפעל חייהם. חזק את הגרעינים הדתיים, החברתיים והמשימתיים. שנה את המתכון, מר כחלון. בהצלחה.