כישלון לדמוקרטיה

ממשלה ימנית לא יכולה להרשות לעצמה סגירת ערוץ תקשורת תחת המשמרת שלה. חופש ביטוי ופלורליזם של דעות הם נשמת אפה של הדמוקרטיה.

שרן השכל , א' בטבת תשע"ח

דעות שרן השכל
שרן השכל
צילום: חזקי עזרא

חופש ביטוי ופלורליזם של דעות הם נשמת אפה של הדמוקרטיה, סגירת ערוץ תקשורת בישראל ייקח אותנו צעד גדול אחורה בשמירתם. 

הצעת החוק לפתיחת שוק התקשורת, שהגשתי כבר לפני עשרה חודשים, אושרה בוועדת שרים לענייני חקיקה ועברה במליאה בקריאה טרומית, נועדה למנוע בדיוק מצב כזה- סגירת ערוצים עקב עודף רגולציה ובירוקרטיה.

המוסר הכפול שמפעילה המועצה באופן פיקוחה על ערוץ 20 מוכרח להיפסק. המועצה נוהגת בכאוס רגולטורי וחוסר בהירות מוחלט. כך למשל היא פעם מתירה שידור חדשות בערוץ 20 ופעם אחרת אוסרת בתוקף. 

אני קוראת לשר איוב קרא, כפי שקראתי בעבר: העבר בדחיפות את הצעת החוק שלי. אם לא, הוא ייזכר כמי שתחת ידו נסגר ערוץ תקשורת בישראל עקב עודף רגולציה.

ערוץ 20 הביא עימו קול נוסף למגוון התקשורתי ושינה את נוף התקשורת הישראלית. ערוץ 20 מבטא קול שלא נשמע בגופי תקשורת לפני כן. נכון, יש כאלו שקוראים לו ערוץ יותר אובייקטיבי ויש כאלו שקוראים לו ערוץ יותר ימני. האם נקודת המבט הזו לא לגיטימית? האם זהו לא קול שחשוב שישמע?

יש כאלו שישמחו לצמצם את המגוון, אך קואליציה שדוגלת בחירות וממשלה ימנית, לא יכולה להרשות לעצמה סגירת ערוץ תקשורתי תחת המשמרת שלה.