מצעד הצבועים

מדוע לא נשתתף בהפגנת "הימין" במוצ"ש מול הבית של נתניהו?

ד"ר מיכאל בן-ארי , ד' בטבת תשע"ח

מיכאל בן ארי
מיכאל בן ארי
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

כידוע, אנחנו מתנגדים לנתניהו במשך שנים ופועל להחלפתו. פשעיו של נתניהו גדולים בהרבה מעישון סיגרים יקרים ולגימת שמפניה ורודה. הגם שהנהנתנות של נתניהו ומנהיגים אחרים במערכת הפוליטית נותנים לי הרגשה רעה, לא זו הסיבה שבגינה אנחנו נלחמים בנתניהו.

בנימין נתניהו הוא ראש הממשלה שנמצא בתפקידו למשך הזמן הרב ביותר, ועל-אף זאת הוא הצליח לעשות פחות מכל ראש ממשלה אחר! בתחום הלאומי, נתניהו עשה רק נזק. הוא חתם על הסכם חברון, בו נתן למחבלים 97% מהעיר, נשק רב ותחמושת.

נתניהו חתם על הסכם וואי, בו מסר למחבלים את צפון השומרון. שני ההסכמים נגמרו בכשלון מוחלט, אבל נתניהו ממשיך לדחוף את אסון שתי המדינות, כשבפועל הוא מקדם בשטח מדינה למחבלים. נתניהו הוא ראה"מ היחיד שלא בנה אף ישוב, וכבר שמונה שנים הוא מקפיא את הבניה ביהודה ושומרון ובירושלים, כאשר בירושלים הוא מקדם בפועל תכנית לחלוקתה. נתניהו הוא מספר אחד בכניעה לטרור, כבר שלוש פעמים שיחרר מחבלים, ואלו רק חלק מפשעיו.

אז נשאלת השאלה – מדוע לא להצטרף להפגנה של המכנים עצמם 'אנשי ימין' ולעזור בהפלתו?

אומרים חז"ל – "אם אין דעת, הבדלה מנין?" (ירושלמי ברכות פ"ה ה"ב). בשביל להבחין בין דבר טוב לדבר רע, צריך דעת – צריך התבוננות במהותם של דברים. יכולות להיות שתי הפגנות תחת אותה כותרת – האחת תהיה טובה והשניה רעה, וצריך דעת כדי להבדיל ביניהן. מדוע ההפגנה העומדת להתקיים היא רעה?

משום שההפגנה במוצ"ש מול בית נתניהו היא מצעד של צבועים וצביעות, היוזמים יצירת פלטפורמה להרצת המפלגה של בוגי יעלון, שעד היום אינו מצליח להתרומם, וכנראה לא רק שהיה שר ביטחון כושל, אלא הוא גם פוליטיקאי כושל. ואנו נקראים לדגל הרמת המפלגה שנעזרת גם על ידי אנשי שמאל קיצוני.

למצעד הצבועים מצטרף יועז הנדל שמיעדים אותו להצטרף כמייצג 'הימין' וה'דתיים', רק שהוא אינו דתי ואינו איש ימין. המאחד בינו לבין בוגי יעלון הוא רדיפתו על לא עוול בכפיו של הלוחם אלאור עזריה, מה שהביא לפגיעה קשה בצה"ל.

יעלון וחבריו מגובים על-ידי הצבועים מרוטשילד, אלו שיכולים לתת לנתניהו כמה קורסים באיך לגנוב, איך לרמות, איך לעבור חקירות בלי להפליל את עצמו, איך להקים עמותות קש ואיך להעביר כספים מעמותות של זקנים ונזקקים לטובת מערכת הבחירות שלהם, ואחר-כך לנצל את זכות השתיקה בחקירה – אלו הם הנותנים את הרוח הגבית להפגנת יעלון במוצ"ש.

טוהר המידות והתנהגותו של נתניהו התחילו לענין את בוגי וחבריו רק אחרי שסולק בבושת פנים מהממשלה על ידי העם שתומך באלאור עזריה.

לחבורת הצבועים הצטרף פרופ' אלדד, שהוא אכן איש ישר והגון. אלדד יכנס לספר גינס הישראלי כראש המפלגה הראשון והאחרון שנשאר לו כסף ממימון הבחירות והוא החזיר אותו לקופת המדינה. אלדד - בניגוד להנדל ויעלון - הוא אכן איש ימין הנאמן לארץ ישראל. אילו הוא היה המארגן היחידי, אולי היינו מצטרפים אליו, אבל לחזק את מפלגתו של שר הביטחון הכושל לשעבר זה כמו להחליף פרה בחמור, ובזה אין לי כל ענין.

על המאמר חתומים גם: ברוך מרזל ובנצי גופשטיין