נקמה ! נקמה ! נקמה !

הרב דוד פנדל , כ"ח בטבת תשע"ח

הרב פנדל
הרב פנדל
ישיבת שדרות

חזרנו מניחום אבלים בחוות גלעד אצל משפחת שבח מופעמים ומגומדים מול הכח האדיר והמיוחד שפגשנו.

באנו – באוטובוס של תלמידי הישיבה בשדרות – ופשוט שתקנו. שתיקה ארוכה עם הרבה חיבור-הרבה כאב-הרבה נשמתיות - הרבה ענוה- הרבה קבלת הדין- הרבה גבורה!!

לאחר השתיקה הממושכת האבא התחיל- וממשפט למשפט זה היה חזק יותר,הוא תיאר מי זה הרב רזיאל הנרצח הי"ד – איך הוא היה שייך לכל הזרמים- איך המות תפס אותו בדיוק אחרי שעזר להחליף גלגל – בדיוק מהדרך מהורדת תחבושות של תינוק שהוא מל אותו –בדיוק בדרך חזרה למשפחה מרובת ילדים מלאה שמחה.הוא תיאר כמה אהב תורה – בנין תורה בכל מקום כמה זה שימח אותו, תיאר איך שמישהו הגיע מקיבוץ נגבה לאחר ששמע אותו ברדיו רק על מנת לחזק. תיאר איך שפתאום מגלים איזה אור איזה זרקור היה הבן שלהם הרב רזיאל זצ"ל....

ואח"כ הוא אמר דברים ברורים – אנחנו לא רוצים נקמה. אתם באמת חושבים שהרוצח הנתעב מעניין אותנו ?

אתם חושבים שנלך לבית משפט? אנחנו לא שם – אנחנו במקום אחר לגמרי – ואז  הוא הפסיק ונתן לנו לשמוע את קול הטרקטורים שמישרים (ממש מתחתינו) שטחים לבניה עוד בתים והוא חזר שוב אנחנו לא רוצים נקמה –רוצים תקומה!!! רוצים לראות את ישובי השומרון פורחים ומשגשגים!

לא יאומן ! איזה גבורה – זה זן חדש של אנשים שיודעים למסור את הכל לכבוד שמים והאותו זמן להאציל  מרוחם הגדולה לאחרים.

זו חובתם להצדיק את הדין – לקבל ייסורין באמונה – להתנחם בבנין ציון.

אבל הרגשנו שלנו יש תפקיד אחר – כששמעתי את הקול הכואב של הנוער בלויה שזועק נקמה נקמה (וכמובן שאני לא מתכון לקריאות המבישות והנבזות נגד השר בנט שזה היה ביזיון למלכות, ביזיון לכבוד אדם – כפיות טובה משוועת ומעשה ילדותי חמור ואסור)

ואז הקול מתעצם וסוחף ואז אני באוטו לבד בעין דומעת קראתי איתם נקמה- נקמה. אנו מאמינים אל נקמות ה' הנשא שופט הארץ השב גמול על גאים!!! "אנו מייחלים כל בקר לעשות נקמה בגוים תוכחות בלאומים ומפרטים: לאסור מלכיהם בזיקים ונכבדיהם בכבלי ברזל לעשות בהם משפט כתוב"

מברכים כל יום כמה פעמים – מלך אוהב צדקה ומשפט –וחשוב שנדע שיש משהו נורא– לא צודק בזה שעולם כמנהגו נוהג אחרי רצח כזה!

אולי נלמד מהנוער איך צועקים "נקמה" מתוך כאב הזדהות ואנרגיות צעירות ותקומתיות. ראינו איך שעובדי טבע זעקו והפגינו על אבדן פרנסתם – אולי נלמד מהנוער שחילול ה' כזה של רצח רב בישראל הוא לא פחות...

ברוך ה' זכינו שה"נקמה" הגדולה יכולה להיות כל כך ממלכתית – כל כך חזקה בהקמת רשת של ישובים מאושרים ליד חוות גלעד – להרחבת הקו הכחול של חוות גלעד –להענשה קולקטיבית כואבת שלא יעזו לחפות שוב ולגדל בתוכם רוצחים.

אנחנו מתפללים ליום שנוכל לסיים בבטחון במילים הממלכתיות: אני סומך על מדינית ישראל וראשיה שידעו להרבות בקידוש ה' בע"ה.