אונר"אבלוף

למרות ההסתה הפרועה ממשיכה מדינת ישראל, באמצעות המינהל האזרחי, ליח"צן את האירגון הרע הזה, שדינו להיעלם מן העולם

מנחם רהט , ב' בשבט תשע"ח

מנחם רהט
מנחם רהט
צילום: עצמי

    1.העיפו נא מבט לעבר הצילום המצורף, שהוא צילום-מסך של אתר כלשהו באינטרנט, וקיראו את הכותרת באנגלית: "אונר"א שואפת להקים חינוך ללא הסתה; חמאס ואש"ף מתנגדים". עכשיו נסו להשיב בכנות לשאלות הבאות:

    א. מה המסר המוטמע בו? ב. ומי, לדעתכם עומד מאחורי העלאתו לאינטרנט?    

    לשאלה הראשונה: ברור שהדף מציג את אונר"א כגורם חינוכי חיובי, שמתנגד לחינוך להסתה. כך שברור שמאחורי העלאתו הדף עם הלוגו המפואר והמגוון, עומדת אונר"א. כפי שכבר אמר שרלוק הולמס לעוזרו: "אלמנטרי, ווטסון".

2. אז זהו, שלא. מדובר בישראבלוף מושלם, מבית מדרשו של המינהל האזרחי – כלומר, זרוע מזרועותיה של ממשלת ישראל – שפועל לשימור ההזרמה הכספית העולמית לאונר"א. המינהל מעדיף לקנות שקט זמני במימון בינלאומי ומבצע אגב כך תרגיל הונאה נואל.

יפה הגדיר זאת השבוע שגריר ישראל לשעבר באו"ם רון פרושאור: "אונר"א היא הבעיה, לא הפתרון". וראש הממשלה נתניהו אמר כבר לפני שבועיים בישיבת הממשלה: "אונר"א מנציחה את בעיית הפליטים הפלשתינים, מנציחה את הנראטיב של 'זכות השיבה', במטרה לחסל את מדינת ישראל. כבר היום מְטפחת אונר"א ניני נינים של פליטי 48'. האבסורד הזה חייב להיפסק. יש להעביר את אונר"א מן העולם".

אבל את המינהל האזרחי זה לא מעניין. גם עכשיו, שבועיים לאחר שראש הממשלה הביע את עמדתו בעד הפסקת הסיוע הבינלאומי לאונר"א, ולאחר שכבר נחשף ברבים התעתוע, ממשיך המינהל האזרחי ליח"צן את אונר"א כשוחרת שלום, כדי לשכנע את ממשלות ארה"ב, קנדה, האיחוד האירופי, בריטניה ושוודיה, להוסיף לממן את תקציב אונר"א, שהגיע על פי עדות אונר"א לכדי מיליארד דולר ב-2014-2015. גם היום עדיין נמשכת יח"צנות האונר"אבלוף, במימון ישראלי.

3. שאלנו את דוברוּת המינהל האזרחי, מדוע ממשיכים ליח"צן גוף שאינו חדל מליבוי אש ההסתה. שמענו תשובות מתחמקות: "בספטמבר דרש מפקד המינהל ממנכ"ל אונר"א להרחיק מספרי הלימוד כל תוכן שיש בו הסתה". יפה מאוד. אבל מה קרה מאז? חלפו ארבעה חודשים, ולא רק שההסתה לא הוסרה, אלא אף התגברה עם תוספת ספרי לימוד חדשים למערכת החינוך. אונר"א, מסתבר, לא סופרת את המינהל האזרחי. ועדיין המינהל מייח"צן את אונר"א 'שוחרת השלום'.

4. מדינות רבות נפלו בפח היח"צנות הזו. קנדה, למשל, חדלה לממן את אונר"א. אבל אז שלח מישהו מכאן לממשלתה, את העמוד היח"צני, והזרמת המיליונים חודשה.  

המזל הגדול הוא שהתורמת המרכזית לאונר"א, ארה"ב, המממנת יותר ממחצית התקציב, שחלקו כאמור מוקדש לתידלוק האיבה וההסתה למחיקת ישראל מהמפה, ול'זכות השיבה', פקחה את עיניה. השבוע הודיע הנשיא טראמפ – אדם נטול עכבות של 'פוליטיקלי קורקט' ממאיר – כי הוא נערך לקיצוץ מחצית מהסיוע לאונר"א, ויעביר לה במקום מנה ראשונה לשנה זו בסך 125 מיליון דולר, רק 60 מיליון. התרומות הבאות יופחתו שוב, הודיע הנשיא, אם אונר"א תמשיך להתסיס את הסיכסוך. אונר"א מצידה בוודאי תמשיך. אחרת תאבד את זכות הקיום שלה.

5. החלטת הנשיא לקצץ בחצי את הסיוע, מתכתבת היטב עם נאום ה'יחרב ביתכ' ההזוי שהשמיע השבוע ברמאללה מחמוד עבאס, נשיא הכנופיה שמעולם לא החמיצה הזדמנות להחמיץ הזדמנות, כמאמרו בן האלמוות של אבא אבן. המנהיג הפלשתיני, 'דל גאה' שעליו אמרו חז"ל שאין הדעת סובלתו, הכריז חרם על ארה"ב. על פי הבנת האיש ההזוי והבזוי הזה, הפלשתינים הם-הם שמעניקים הכרה וחמצן כלכלי לאמריקאים. שיא החוצפה.

אבל הנשיא האמריקני, שכאמור אינו איש הפוליטיקלי קורקט, אמר את האמת הפשוטה: "אנחנו משלמים לפלשתינים מאות מיליוני דולרים בכל שנה, ולא מקבלים שום הערכה או כבוד. הם אפילו לא רוצים לדון עם הסכם שלום עם ישראל, שהיה צריך לקרות מזמן. אם הם לא מוכנים לדון בשלום, למה שנשלם להם את התשלומים המסיביים?" – והורה כאמור לקצץ חצי מתשלומי ארה"ב לאונר"א, ועוד היד נטויה.

6. אנשי המינהל האזרחי מסבירים בשיחות שלא לפירסום, שאלמלא אונר"א יתחולל אסון הומניטארי ביש"ע. יש כאן, בעצם, מצב נואל של קניית שקט במימון זר לטווח הקצר, מבלי לקחת בחשבון שבעתיד זה יתפוצץ לנו בפנים והמחיר יהיה יקר, בשל אינדוקטרינציית הרצח והשאהידיות, שעל ברכיה מתחנך כל הדור הצעיר הפלשתיני, מגיל 0.

מה הבעיה לפרק את הפצצה המתקתקת הזו ולהעביר משימותיה לסוכנויות אחרות של האו"ם, שיעניקו שירותים הומניטריים בלבד, ללא הסתה ל'שהידיות', ללא הנצחת הפליטות וללא שטיפת המוח של ספרי אונר"א?

יש פתרון, אבל הוא אינו יכול להימצא בגידול הסרטני הממאיר הזה ששמו אונר"א, שהוא החטא והוא עונשו, ודינו לעבור מן העולם.