עזה קורסת? שתקרוס

בעז שפירא , י"ח בשבט תשע"ח

בעז שפירא
בעז שפירא
צילום: עצמי

בימים האחרונים אנו שומעים על קשיים הולכים וגדלים בניהול החיים השוטפים בעזה. חסרים משאבים, חסרה אנרגיה וחסר מזון. תוך זמן לא ארוך צפויה עזה לקרוס- זה לשון ה"איום"  שמנקודת ראותי אינו צריך לעניין אותנו יותר מאשר קליפת שום לו תזדמן...

מי שלא חושב כמוני ,לפחות על פי הפרסומים ברשת, הוא "גורם ביטחוני בכיר" שמזהיר מפני הקריסה הצפויה. בערוץ 2 בטלוויזיה דווח על הערכת מצב במשרד הביטחון המצביעה על הידרדרות דרמטית במצב ברצועה הנמצאת בקריסה כלכלית והומניטארית, עד כדי כך שלראשונה (?...) נשקלת ברצינות האפשרות שישראל תזרים בעצמה מזון ותרופות - ישירות לעזה,

באם נכון הדיווח, בעיקר באשר לעמדת מערכת הביטחון (לאחר "הערכת מצב".....) כי אז אנו עדים לתכנית נואלת נוספת פרי המוחות הקודחים של "קציני חלם" במערכת הביטחון.

כפי שכתבנו בעבר גם כאן מעל במה זו ,משהו מאד לא בסדר קורה בצבא. כבר דשנו בזה ש"קציני חלם" לא מבינים שבאויב עסקינן, כבר התרענו על כך שהם סבורים שמדובר בסכסוך "אותו יש לנהל". הצבענו על הירידה במוטיבציה של החיילים, על עיסוק באג'נדות בעלות אופי פוליטי. הזהרנו רבות מפני חוסר הרצון להילחם וממילא אובדן הרצון להכריע את האויב ולנצח.

שימו נא לב- הצבא שביצע את הגירוש אפשר את "ההתנתקות" המפורסמת מעזה. ראשי הצבא כיום הם הדור שצמח באותם ימים כקצינים צעירים יותר שמן הסתם נטלו חלק בשטיפת המוח לחיילים המבצעים את הגירוש, גירוש עמו שתפו פעולה באופן מלא ("רק מלאו פקודות"), ומאז ועד היום מביטים בעיניים כלות בעזה . עזה שהייתה למדינת טרור, המפגיזה יישובינו, שולחת מתאבדים משטחה, חופרת מנהרות טרור ומהווה איום של ממש על חיי השגרה במדינה.

עזה שמעולם לא התנתקנו ממנה- כפי שהבטיחו, בין היתר, גם אותם "קציני חלם".

בשנים האחרונות ובעצה אחת עם "קציני חלם" מספקת מדינת ישראל לעזה שירותים רפואיים, תרופות, מלט, מוצרי חשמל, חומרי גלם ואפילו כסף לתשלום משכורות הרוצחים. בפעם הראשונה ששמעתי לא האמנתי- כסף מזומן עובר מישראל לעזה, בתירוצים כאלה ואחרים.

וטרם אמרתי מילה על המלחמות ("מבצעים" שנכפו עלינו בהן איבדנו ממיטב בנינו), טרם התייחסתי לחטיפת שליט ולמחיר הנורא והבלתי נסבל אותו שלמה ממשלה מופקרת. כל מה שאומר על הסכנות העתידיות יהיה חלש ולא מרשים לעומת המציאות המתהווה.

אז התכנית שגובשה (על פי הפרסומים)  על ידי "קציני חלם" לאחר "הערכת מצב" היא להמליץ על הגברת קצב העברת הסחורות, המזון ועוד....

ואילו מפי התבונה והשכל הישר היו חיים כי אז היו בוודאי ממליצים לחדול סופית מהעברת מוצרים כלשהם למחבלים, עוזריהם  ותומכיהם. הידעתם למשל כי להלוויית הארכי רוצח יחיא עייש הגיעו כל הגברים בעזה? האם ידוע כאן שאחרי פיגועים מזוויעים אצלנו חוגגים אזרחים  ברחובות עזה ומחלקים תופינים,  כנאפה וסוכריות לנהגים בצמתים? האם מאן דהוא הפנים שהבטון המועבר לרוצחים מוזרם הישר אל מתחת לקרקע לשם בניית מנהרות טרור?

ולאלה אתם רוצים "להגביר את הסיוע"?, השתגעתם סופית?

הבטחתם "התנתקות" (בלי מירכאות...). גירשתם רבבת יהודים מעל אדמתם, החרבתם קהילות ופיזרתם אותם ללא פתרונות מספקים, פגעתם במשפחות, בבריאות הנפשית והגופנית של רבים מהמתיישבים, גרמתם לשכול נוסף ומיותר והצבתם איום, שלא היה קודם לכן, בחצר האחורית של מדינת ישראל.

לכן אומר ל"קציני חלם": המשיכו לעשות "הערכות מצב" . כמה שרצו ובכל עניין ונושא. עשו זאת בבתיכם, לאחר שתפשטו את המדים ותחזירו את הדרגות. יחליפו אתכם לוחמים וקצינים ראויים יותר שפויים יותר שאינם רואים צורך בסיוע הומניטארי לאויב, שאינם דואגים לשלומו, שאינם שוכחים את ייעוד הצבא- להילחם כשאין ברירה, להביס את האויב, להכריעו ולנצח!