אלף נאומים לא יצליחו לכבות אותי

תגיות: דוד וכטל
דודי וכטל , ל' בשבט תשע"ח

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איינזקוט, שהשתתף השבוע בוועדה משותפת בעניין תקציב הביטחון, השמיע ביקורת על אתר ערוץ 7 וטען כי מתפרסמות בו ידיעות כזב המציגות אותו כמי שמקדם אג'נדה פמיניסטית רדיקלית בצה"ל.

כה היו דבריו: "בערוץ 7 מתפרסמות ידיעות שבהן אני מוצג כפמיניסט שפועל לשינוי ערכי הצבא, בעוד מה שמעניין אותי ועומד לנגד עיני זה הניצחון בקרב ורוח הלחימה". עוד הדגיש הרמטכ"ל: "אני לא פמיניסט ולא מעניינות אותי מתקפות מימין ומשמאל, רק הניצחון בקרב עומד לנגד עיני".

האמת היא, כבוד הרמטכ"ל, שבערוץ 7 כלל לא תוקפים אותך על כך שהנך פמיניסט. בכלל, להיות פמיניסט זה לא חטא כל כך גדול. בערוץ 7 תוקפים אותך על דברים חמורים הרבה יותר. תוקפים אותך על כך שביחס להתפשטות 'תאוריית המגדר' בצבא, אתה או 'מזיד' או 'רשלן'. רוצה לומר, או שאתה 'מזיד', ואתה בעצמך פעיל בעיצוב פני הצבא מחדש על פי 'תאוריית המגדר' שקנתה לה שביתה בכל ה'חוגים המתקדמים'. או שאתה רק 'רשלן' ותחת ידיך, בלי שתשים לב מתחולל בצבא השינוי הגדול ביותר שקרה בו מאז הקמתו.

כבוד הרמטכ"ל, כבודך הוא כבודנו, אבל כל הודעות היח"צנות והתעלולים התקשורתיים של דובר צה"ל לא יוכלו להסתיר את המהפכה שמתרחשת במשמרת שלך. הניסיון למתג את הביקורת שמושמעת על הצבא ולצבוע אותה בצבע מסוים, הניסיון לצמצם את היקף המוחים ולהכניס אותם תחת הכותרת 'ערוץ 7', לא יועיל ולא ידכא את המאבק של אלו שנאבקים למען כולנו.

הביקורת על מהפכת המגדר שמתחוללת בצבא כבר מזמן חוצה מגזרים וציבורים. היא נאמרת על ידי אלופים במילואים, חברי כנסת ושרים, בכירים בתוך הצבא עצמו ועוד. גם עוד אלף נאומים מנומסים, נאומים כמו נאומו בכנס ירושלים של ראש אגף כוח אדם, האלוף מוטי אלמוז, נאומים כאלו שיודעים 'להכיל' את הביקורת, לא ירגיעו אותנו. מה כן ירגיע אותנו? מעשים.

כבוד הרמטכ"ל, "יש קונה עולמו בשעה אחת". אם תשכיל למגר את 'מפלצת המגדר' שהשתלטה על כל חלקה טובה בצבא שתחתיך, אם תקרע באחת את 'פקודת השירות המשותף', פקודה שהורתה בחטא והיה ראוי לכנס וועדה שתחקור כיצד הצבא נתן מנדט לחברות צוות ההיגוי שלה לעסוק מטעם הצבא בכתיבת פקודה, אם תחדל מניפוח חשיבותם של הגדודים המעורבים, בטענה השקרית שהם צורך מבצעי, אם תעצור את הפיילוט של שילוב לוחמות בחיל שריון והכנסת 'חובלות' לספינות המתקדמות של חיל הים, אם תניח לבנות הדתיות לשמור על אורח חייהן וצניעותן, אם תבטל את המפגשים החינוכיים של קציני צה"ל עם גורמי קצה בחברה הליברלית – אם כך יהיה, כבר לא תצטרך לעסוק כל היום בהסברים לתקשורת על כך ש'לא קורה בצבא כלום' ו'הצבא מונע אך ורק משיקולים מבצעיים'. אם כך יהיה, הצבא יוכל לחזור להיות אותה מערכת אהודה, מכובדת ונערצת, כזו שחפה מכל מיני חשבונות, אינטרסים ושיקולים זרים.