תודה לרמטכ"ל

עו"ד מרים גולדפישר, מפורום יהודית, מספרת על ששת בניה החיילים ששירתו בצה"ל תחת פקודת השירות המשותף.

עו"ד מרים גולדפישר , ג' באדר תשע"ח

כבוד הרמטכ"ל, רציתי לשתף אותך בשמחתי ולהודות לך.

בני השישי השתחרר השבוע משרות חובה בצבא ההגנה לישראל. 

זכיתי לתרום לצה"ל, 6 חיילים קרביים, 4 מפקדים, 2 טנקיסטים, 2 מגלניסטים צנחן אחד וגולנצ'יק אחד.

אני שמחה ומודה על כך, שבני חזר בריא ושלם, בגופו וברוחו מהשרות. אני מודה לך, שהכשרת את בני בצורה המקצועית ביותר, להגן על עמו ומולדתו.

אני שמחה, שבני סיים את השרות, בטרם מימשת את תכנית השירות המשותף במלואה. אני מודה לך, שכאשר ברדלס היו בבא"ח גולני, השארת גם שירותים שאינם משותפים.

אני מודה לך, שבמהלך ספינינג בהדגמת מדאגי"ת הלבושה במדי ספורט זוהרים, במחלקה בה מחצית החיילים היו דתיים, אפשרת לבחורים להתאמן כשפניהם לאחור.

אני מודה לך, שבתרפ"ל לילה, לא שילבת בכל הנמרים בנות ורק בנמר של החט"פ, הצטופפו 8 חיילים יחד עם 2 חיילות, במשך כל התרגיל. אני מודה לך, שבבסיס בעזה לא נכנסו החיילות לחדר של בני, אלא רק רבצו עד השעות הקטנות של הלילה מול פתח חדרו, בחצר המפקדים. אני שמחה, שבני עמד בלחצים ולמרות שהיה מצטיין פלוגתי בהכשרה ובקורס מכי"ם, לא יצא לקצונה ולא עמד בניסיון של ניווט בצמד עם חיילת, במשך לילה שלם.

כבוד הרמטכ"ל אני מבקשת גם לשתף אותך בדאגות שלי.

יש לי בן נוסף, העומד לפני שירות צבאי. אני חוששת, שמא עד שיתגייס, תצליח לממש את תכנית השירות המשותף במלואה. בניי חונכו בישיבות, למערכת ערכים ותודעה יהודית. אני חוששת, שיש מי שמעוניין לסרס את הערכים עליהם גידלנו את ילדינו.

בני אמנם נחושים בצדקת דרכם ובמערכת הערכים עליה גדלו. יש להם מסירות נפש למען העם והארץ. אך למרות כל זאת, הניסיונות בהם מעמידה אותם תכנית השירות המשותף, הולכים ונעשים קשים.

אני פונה אליך בבקשה אל נא תדיר את בנינו משירות משותף עם בני כל העם.