תודה לך, ראש הממשלה!

מכתב זה נשלח לרה"מ אריאל שרון ע"י יהונתן פולארד לפני שנתיים, ביום הולדתו ה47 של יהונתן. הוא מובא כאן לראשונה בתרגום לעברית. המכתב אקטואלי היום בדיוק כמו אז ואפילו יותר.

יהונתן פולארד , ט' באב תשס"ג

דעות לבן ריק
לבן ריק
צילום: ערוץ 7
מכתב זה נשלח לרה"מ אריאל שרון ע"י יהונתן פולארד לפני שנתיים, ביום הולדתו ה47 של יהונתן. הוא מובא כאן לראשונה בתרגום לעברית. המכתב אקטואלי היום בדיוק כמו אז ואפילו יותר. (תרגם: אריק שיפמן)בס"ד

לכבוד ראש הממשלה אריאל שרון. היום הוא יום הולדתי ה-47, ואני רוצה בהזדמנות זו לשתף אותך בכמה תודות, ברכות ובקצת מחכמת החיים שרכשתי בעמל רב בין כתלי הכלא בשש עשרה השנים האחרונות.

ראשית אתחיל בתודות:

הדבר אולי יפתיע אותך, אך אני אסיר תודה לך! הרשה לי להסביר מדוע ע"י מספר דוגמאות של פעולות למעני שאתה מנעת מאז היכנסך לתפקיד:

1. השר לבטחון פנים מר עוזי לנדאו ביקר לאחרונה בארה"ב [מדובר בשנת התשס"א], ושם הוא נפגש עם כמה אמריקאים שהיו במקרה תומכים ב"תיק של פולארד". הם בקשו מהשר להעלות את הנושא בשיחותיו עם הסנטורים בארה"ב. השר לנדאו השיב שישמח לדבר עם הסנטורים בעניין הסוכן הישראלי אבל ביום למחרת דיווח לנדאו שלצערו הדבר לא יתאפשר כי אתה אסרת עליו להזכיר את השם פולארד בוושינגטון .

2. באפריל השנה מנעת את הרב שלי הראשל"צ הרב מרדכי אליהו שליט"א מלבקש את שחרורי מנשיא ארה"ב ג'ורג' בוש, וזאת למרות שיש להעריך שבקשה מאישיות חשובה כזו תקבל התייחסות בהתאם.

3. בחודש יוני השנה אסרת על חבר הכנסת דני נווה לקחת איתו את הרב אליהו לכמה פגישות בארה"ב עם אנשי מפתח בבית הלבן כדי שיוכל לבקש מהם את שחרורי. כמו כן, אסרת על חבר הכנסת אופיר פינס להוציא משלחת של חברי כנסת לארה"ב בענייני.

ולאחר כל זה הרשה לי להסביר את הבעת התודה שלי.

אני מודה לך על כך שמעולם לא הבעת עניין במצבי או בשחרורי, על כך שלא כמו ראשי ממשלות קודמים לא טרחת למלא את חובתך ולהיראות מעוניין בשלומי בעוד שמתחת לפני השטח אינך עושה כלום למען מטרה זו.

אני מעריך את זה שאינך מתבייש כלל בחוסר התעניינותך בגורלי למרות שבכך אתה מסכן את התדמית הציבורית שלך. אחרי הכל אני סוכן ישראלי שמגיע לו הרבה יותר מכך!!

באפריל השנה נפגשו אשתי, עורך הדין שלי, והרב שלי (הרב אליהו) איתך ואמרו לך שהם חוששים שאם לא תדאג במהירות להצלתי, אני עלול למות בכלא. אתה לא הגבת, לא פעלת למעשה, לא התייחסת כלל לכאבם.

מאז היית די עקבי בנושא. למרות כל ההזדמנויות שהיו לך מאז להקל על מצבי, פשוט לא עשית דבר.

תודה לך ראש הממשלה שרון על העקביות שלך.

תודה לך על שהראת כ"כ בבירור שאתה מעדיף שאמות בכלא לפני שתצטרך לעשות משהו למעני.

ואם נזכיר נקודה שמדוברת רבות בתקשורת, אני תוהה אם הקשר העקיף שלך להפעלתי כמרגל הוא אכן זה שגרם להעכרת היחסים שלך עם האמריקאים, והוא זה שגורם לך להתייחס בצורה כ"כ אומללה אלי - סוכן ישראלי.

בכל אופן אני מודה לך על כך שאני כבר לא צריך לעשות שום דבר כדי לשכנע את הציבור בישראל שאינך פועל מתוך כוונות טובות.

ואני כן לגמרי בתודתי אליך. היחס הקר שלך אלי יצר בי כח חדש ונחישות חדשה לשרוד למרות שאני כל כך חולה וכל כך תשוש. למרות כל זאת אפילו אם הדבר ידרוש את כל כוחותי האחרונים, אני אשרוד!

בעזרת האל אני אחיה כדי לראות אותך קוצר את הברכה שתביא לעם ישראל ולי.

לכן אדוני ראש הממשלה היום, ביום הולדתי הארבעים ושבע בכלא, אני מברך אותך שתזכה לחיות חיים ארוכים שתזכה לחיות ולראות אותי חוזר למרות כל התחזיות. בעזרת ה' אני מבטיח לך שאז אברך אותך שוב, אסתכל בעיניך ואלחץ את ידך. אתה עוד תראה, כל חייך יעברו מול עיניי, זהו רגע שאני מצפה לו.

אבל עד אז מר ראש הממשלה אני רוצה לחלוק איתך את דבר הגדול ביותר שלמדתי בשש עשרה שנותיי כאן בכלא, רובם בבדידות ובתנאים שלא יתוארו.

אדון שרון, קרא היטב את מילותיי: אם הפחד שלך מאלוקים ישווה לחצי מהפחד שלך מפני אוייבי ישראל, אתה תמצא את כל האומץ והנחישות לעשות את מה שנכון ואת מה שצריך ללא היסוס.

רק אחד שאין לו פחד מאלוקים ולא שום קשר להיסטוריה היהודית או לאמונה היהודית יוכל להתעלם בצורה כזו מהצו המוסרי שלנו - זהו בסיס אמונתנו וייסוד אומתנו!!!

כמה מקרים בזמן האחרון הוכיחו שיש לך יכולת נדירה להתעלם מכאבם של אנשינו בזמנים נוראים אלו. דע לך שהיכולת הזו לשאת את כאבם ולהתעלם מבכיים היא בסך הכל הרחבה של היכולת להתעלם מכאבו של סוכן אחד. אחרי הכל, חמישה מליון איש הם חמישה מליון פעמים איש אחד...

ובינתיים עד שתשתלט על פחדך ותלמד לפחד מבורא שמיים וארץ, דע לך, הפחד הזה שלך והיעדר הנחישות הזה הם לא פוגעים רק בי אלא גם מאיימים לדרדר את כל עם ישראל לאסון!

אני מסיים את ברכת יום ההולדת שלי בברכה לך ולכל האנשים בישראל:
"עם ישראל חי"!

על החתום:
יהונתן פולארד