השמאל איבד את הסבלנות

זחיחות הדעת והיוהרה של פעילי תקשורת רק גורמים לרוב הציבור להאמין שאין מדובר במערכה לטוהר מידות

הרב ד"ר חיים שיין , ז' באדר תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

במסגרת מבצע "תיפסו את נתניהו", עושה המשטרה מאמצים ניכרים על מנת לגייס עדי מדינה נגדו.

שלמה פילבר, שמסר גרסה ראשונה על התנהלותו כמנכ"ל משרד התקשורת, הריח את ריח הליזול בתא המעצר, הואשם בשוחד ובשיבוש הליכי חקירה - והציע לחוקרים כפי הנראה גרסה אחרת. למותר לציין שגם שולה זקן הופתעה ממהירות קבלת ההחלטה לשמש עד מדינה.

אדם קרוב אצל עצמו, ושיטת המשפט הישראלי מכירה בהימלטות מאימת הדין באמצעות הנכונות לשמש עד מדינה. 

מייד עם הפרסום על גיוס פילבר, החלו חגיגות ניצחון בכלי תקשורת ידועים. מומחים מטעם עצמם כבר יודעים מה אמר פילבר בעדותו, ובשמחה לעד כבר הכריעו את עתידו של ראש הממשלה וקבעו בדעתנות מופלגת מהן החלופות שבהן הוא יכול לבחור. 

חוסר הסבלנות של פעילי השמאל בתקשורת אינו מפתיע, שהרי מטרתם אחת היא: חילופי שלטון בלי בחירות - עכשיו. ליקוק האצבעות, זחיחות הדעת והיוהרה של אותם פעילי תקשורת רק גורמים לרוב הציבור להאמין שאין מדובר במערכה לטוהר מידות, אלא ברדיפה על רקע פוליטי. 

למרבה האכזבה של מובילי הרדיפה, יש הבנה כמעט מקיר לקיר, שבעייתי ביותר להפקיד את עתיד מדינת ישראל בידי השילוש יאיר לפיד, אבי גבאי וציפי לבני. מי יוכל להירדם בלילה כששלושת אלה יישבו סביב הטלפון האדום ויצטרכו לקבל החלטות הנוגעות לחיי אדם?

קצב הפרשיות מדהים. טרם הסתיימה הופעת המפכ"ל בוועדת הפנים, עברנו לפילבר וממנו במהירות להצעת שוחד, לכאורה, לשופטת הילה גרסטל - ייעוץ משפטי תמורת סגירת תיק שרה נתניהו, הצעה שעליה ידעה נשיאת העליון דהיום, אך לא דיווחה על כך למשטרה.

יש מי שההצעה הזכירה לו את סגירת התיק היווני בימי אריאל שרון. השופט חשין ז"ל כתב בפסק דין שבהרמת טלפון למשטרה ובדיווח על מזימה לעשיית פשע יש טרחה קטנה מאוד. 

אני מכיר את השופטת גרסטל, הופעתי בפניה, אין לי ספק קל שבקלים באשר ליושרה ולהגינותה - ואם היא היתה חושבת לרגע שמדובר בהצעה בעלת אופי פלילי מובהק היא היתה פונה למשטרה. 

לגורם העלום שדאג לפרסם כעת את דבר ההצעה יש לדעתי שתי מטרות מובהקות: המטרה הראשונה היא להפעיל לחץ על ניר חפץ כדי שישמש גם הוא עד מדינה, שאם לא כן הוא צפוי להיות מואשם בעבירה של תיווך לשוחד אם לא למעלה מזה. 

המטרה השנייה, שהיא לדעתי הבעייתית יותר, היא להעביר מסר ליועץ המשפטי לממשלה שאם הוא יחליט שלא להעמיד לדין את נתניהו, התקשורת תצא בכותרות ענק שהוא קיבל את המינוי שלו כשוחד בתמורה לסגירת תיקי נתניהו. 

מפרסמי ההצעה הצטרפו לאלדד יניב, למני נפתלי ולחבריהם - שזה זמן רב סימנו את היועץ המשפטי כיעד העיקרי בדרך למימוש המטרה הפוליטית שלהם.

באדיבות "ישראל היום"