היהפוך מושחת עורו?

במכרז המשטרתי לגיוס עדי מדינה יש מועמדים נוספים, כאמור בספר איוב "עור בעד עור וכל אשר לאיש יתן בעד נפשו".

הרב ד"ר חיים שיין , י"ט באדר תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

ניר חפץ הצטרף לרשימת עדי המדינה בתיקי חקירה הנוגעים במישרין או בעקיפין לרה"מ. ככל שהרשימה מתארכת, מתקבל הרושם שיש למשטרה קשיים משמעותיים להשיג ראיות מובהקות שיכולות להוכיח מעשה ומחשבה פליליים מעבר לכל ספק סביר.

במכרז המשטרתי לגיוס עדי מדינה יש מועמדים נוספים, כאמור בספר איוב "עור בעד עור וכל אשר לאיש יתן בעד נפשו". מצער מאד שחשודים בשחיתות חמורה, שנראה שהפכו את ההשחתה למקצוע, מקבלים חסינות על מעשיהם רק משום התקווה הנכזבת שהם יכולים לסייע בהפללת רה"מ.

במקום שמעלים ענני עשן מסיגרים, סימן שאין באמת אקדח מעשן. כמה רפיון דעת צריך כדי להניח שראש הממשלה יעניק הטבות במיליארד שקל במקום שאפשר לקבל סיקור אוהד באתר משני, תמורת ארוחת צהריים חלבית או באמצעות תוכן שיווקי במחיר מוזל. כמה רוע ואטימות נדרשים לטעון שרה"מ יוביל לרכישת צוללות מיותרות או יפגע בביטחון המדינה על מנת לסייע למקורב כזה או אחר? לא ירחק היום שבו הציבור ידרוש בצדק, הסבר למהלכים שנועדו להפליל ר"מ, לנתץ את עקרונות היסוד דמוקרטיים, לערער את יציבות המשטר ולקדם פוליטיזציה מובהקת במערכת אכיפת החוק אגב אכיפה בררנית. כמו גם תשובה לשאלה המטרידה מדוע ציפי לבני ויאיר לפיד וחבריהם לא נחקרו באותם נושאים. 

כשתרועת פסטיבל ציד נתניהו בחסות המשטרה, אלדד יניב ומני נפתלי, תסתיים תתפנה החברה בישראל להבין ולהפנים את עוצמת השבר והמניפולציה המכוערת שעשו על גבה בסיוע תקשורת אובססיבית. מערכת אכיפת החוק מצויה במשבר קשה. אמון הציבור בה בקריסה מהרושם המתקבע של להיטות יתר כוחנית לצוד את נתניהו ולהוביל חילופי שלטון. נראה שהכל כשר בעיני המשטרה להכריח את היועמ"ש להגיש כתבי אישום בעבירות חמורות. 

לכך יש להוסיף את ההדלפות הבלתי פוסקות מחדרי החקירות, הראיון ההזוי של המפכ"ל עם אילנה דיין, התובע שבוחר את השופטת שתדון בהארכות המעצר, החלפת המסרונים שטויחה במהירות שיא, התנהלות השופטות גרסטל וחיות סביב הצעת שוחד לכאורה ועוד. 

במשך שנים השמאל והתקשורת ניסו לשכנע את האזרחים כי הסכנה לדמוקרטיה יכולה לבוא מהצד הימני של המפה הפוליטית. כל איש ימין שהעז לבקר את מערכת אכיפת החוק והמשטרה מיד הוצג כפשיסט וכסכנה לדמוקרטיה. היום כבר ברור כי האיום המוחשי לדמוקרטיה הישראלית, מגיע ממי שמנסה לבצע חילופי שלטון מבלי צורך בקלפי.  

באדיבות "ישראל היום"