מסע ציד מתמשך

התקשורת לוקה ב"ביביפוביה" והמטרה הנוכחית שלה היא לסכסך בין רה"מ ליועמ"ש אך הציבור מסרב לאכול את הספין.

הרב ד"ר חיים שיין , כ"ב באדר תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

מי שפוגש ישראלים במרכול, באוטובוס, ברחוב ובמוסדות להשכלה גבוהה, יכול להתרשם כי הסקרים שנותנים יתרון משמעותי לליכוד מבטאים הלכי רוח אמיתיים. אזרחי ישראל שניחנו בבינה יתירה אינם הולכים שולל אחרי מסע ציד מתמשך, שכל מטרתו ללכוד את נתניהו בכל מחיר ולהפיל את ממשלת הימין. 

היעד העכשווי בתקשורת הביביפובית הוא לפתוח חזית עימות בין ראש הממשלה והיועץ המשפטי לממשלה, באמצעות הדלפת ידיעות חסרות בסיס. מתקיים ניסיון ציני לנצל את ההצלחה שהיתה להם עם המפכ"ל, שאותו הצליחו לגייס לעזרתם באמצעות מניפולציות תקשורתיות. אין לי ספק שראש הממשלה וגם היועץ ערים לאחריות הכבדה המונחת על כתפי שניהם בהגנה של שלטון החוק. 

רוב האזרחים אינם מתרשמים מכותרות מנופחות, ממניפולציה של עדי מדינה, מהיתממות גורמים מוכרים במערכת אכיפת החוק ומדיסאינפורמציה שלא היתה מביישת תועמלנים מנוסים. רוב הציבור הפנים כי המערכה האמיתית היא על הבית הלאומי, על שלמות המולדת ועל ביטחון מדינת היהודים. הסיסמה הטהרנית בדבר המאבק בשחיתות היא רק כסות למניע האמיתי.

מסע השיסוי הבלתי פוסק נגד נתניהו ומשפחתו, מטרתו אחת: להפיל את שלטון הימין, להפוך את ישראל למדינת כל לאומיה, לחזור לגבולות 67' ולפנות מאות אלפי יהודים מבתיהם ביהודה ושומרון. זוהי תקוות השמאל ונציגיו בתקשורת, שתקועים שנים רבות בהסכמי אוסלו ובחזון שלום הזוי, ואגב כך איבדו את אמון הציבור ובלית ברירה מנהלים מערכה עוקפת קלפי.

אפשר לבקר את נתניהו על דפוסי התנהלות כאלה ואחרים, אולם כל אדם הגון מבין שנתניהו איננו מושחת. הוא מעולם לא קיבל מעטפות ירוקות, אין לו כספת שבה הוא מחזיק כסף מזומן שחור, ואין מי שיחגוג לו יום הולדת בעלויות דמיוניות. גם הבנים שלו מעולם לא קיבלו תמורה פנטסטית עבור שיטוטים באינטרנט אחרי אתרי נופש.

כל  מי שעוסק בפוליטיקה שואף לקבל תקשורת אוהדת, שאיפה שלה שותפים כל הפוליטיקאים. אם זוהי שאיפה מושחתת, צריך לחקור בגינה את רוב חברי הכנסת וראשי המפלגות, כמו גם לברר מהי טובת ההנאה התקשורתית שקיבלו חוקרי משטרה תמורת הדלפות.

תוצאות הסקר מצביעות על נתון מעניין שלפיו רוב אזרחי ישראל לא רואים לעת זאת אלטרנטיבה לנתניהו. ראש ממשלת ישראל הוא תפקיד מסובך ואחראי. מסוכן להפקיד את המדינה בידי חובבנים.

המחנה הציוני שבחר באבי גבאי שינהיג אותו מצוי בקריסה מתמשכת. גם ציפי לבני מצליחה לעבור אותו בסקר מנדטים. ברוח הימים האלה נשמע עוד מעט שבחירתו של גבאי, יוצא בזק, היתה קנוניה בין נתניהו לאלוביץ'. לא תהיה בעיה למצוא לשם כך עד מדינה: יומיים במעצר מספיקים.

באדיבות "ישראל היום"