טירוף מערכות בטקס המשואות בהר-הרצל

יוסי בלום-הלוי , כ"ג בניסן תשע"ח

יוסי בלום הלוי
יוסי בלום הלוי
צילום: עצמי

כשפורסם המאמר שלי בנושא נתניהו ומהגרי העבודה באתר ערוץ 7, בו מעת לעת מתפרסמים מאמריי, זכיתי למטר של קללות ונאצות מהמקלדת של כמה חסידים שוטים של בנימין נתניהו. את ביקורתי על נתניהו לא הסתרתי מזה שנים, כגון חלקו בביזיון של פרשת המרמרה לפני כשבע שנים, פרשת פריצת הגבול ברמת הגולן (יום הנקסה) ועוד.

והנה באה מירי רגב בחסות הפטרון נתניהו ונותנת יד למעשה שהוא כולו איוולת וטירוף מערכות של שרה הממונה על התרבות במדינת ישראל. ואם החינוך של ילדינו מונהג על ידי רם ארז היו"ר הנצחי, והדיקטטור הכוחני, זה המשבית את לימודי ילדינו בעבור שיפור תנאי שכר המורים, בשפה ובהתנהגות הלקוחים היישר מלשון הביבים של יושבי ראש וועד עובדים, אז מה תועיל לשון החלקות בפרסומת טלוויזיונית של מורה נחמדה מהסתדרות המורים, המספרת לנו על חינוך ותרבות אותם היא וחבריה מנחילים לילדנו?! ומה הפלא שילדים בבתי הספר וגם לחרדתנו בגני ילדים, לומדים שאלימות משתלמת? ושיימיניג (ביוש) של חברים ברשת מוביל להתאבדות ילדים? ואיך מתמודד משרד החנוך בראשותו של בנט עם אלה?

ואם החוצפה והאלימות בלשון המדוברת, כמו בהתנהגות המבישה בהליכות של אדם עם חברו שולטת במערכת החינוך שלנו, אז מה הפלא ששרת התרבות מבזה את יו"ר הכנסת (איש מפלגתה!!) ומפגינה כוחנות מטורפת שאיננה מכירה בשום גבולות - לא של חוק, לא של מסורת ולא של מקובלות אנושיות ביחסים בין אדם לחברו.

חדשות לבקרים שומעים אנו על הפרה נוספת של כללי הטקס הממלכתי בהר הרצל עד לכדי אבסורד וביזיון. כמו אין ועדה מכינה של טקס המשואות, בנושא ממלכתי מקודש אותו מכינים מראש ובקפידה רבה, אלא גחמות של שרה שכוחנותה, צעקנותה ולשונה הבוטה גוברים על כל היגיון.

פתאום מופיע ברשימה המאולתרת והבלתי סגורה שבועיים לפני יום העצמאות שמו של נשיא מדינה זרה - הונדורס מדרום אמריקה. ופרשנים מבינים שאם נשיא זר מופיע בטקס יש הצדקה שראש ממשלתנו יודה לו על הכרתו בנו (עדיין לא בירושלים) וזה יצדיק כביכול את הביקורת החריפה נגד התנהלותם של מירי רגב וראש הממשלה נתניהו המגבה אותה, וסבור שבכך יצבור עוד נקודות זכות פוליטיות.

אז טוב יעשה בנימין נתניהו אם לקראת סופה הצפוי של כהונתו כראש ממשלה (בין אם היום ובין אם בעוד שנים) יחשוב כיצד נראתה שירת הברבור שלו בטקס המשואות של יובל השבעים של מדינת ישראל, כאשר נשיא המדינה, יו"ר הכנסת, רבים מאוד מחברי כנסת ואזרחי מדינת ישראל מחרימים אותו, וגם כאלה (כמוני) המסכימים עם מדיניות החוץ והביטחון אותה מנהיג נתניהו בהצלחה מספר שנים זהה לזה של דוד בן גוריון.

אז עצתי הקטנה לך, מר בנימין נתניהו, שלח את מירי רגב לכל הרוחות, פנה ליו"ר הכנסת, התנצל בפניו פנים אל פנים ובקש את רשותו לשאת ברכה לעם ישראל בטקס הממלכתי. ובא לציון גואל.