חסידי אומות הטרור

אל"מ במיל' טל בראון , א' באייר תשע"ח

דעות ילדה פלסטינית משליכה אבן בגבול עזה
ילדה פלסטינית משליכה אבן בגבול עזה
ערוץ 7

ביום שלישי שעבר פורסם סרטון ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת שבו נראים פעילי שמאל קיצוני מטרידים, מתגרים ומקניטים את לוחמי צה"ל בשעת מילוי משימתם בגבול רצועת עזה.

הפעילים תועדו ותיעדו גם בעצמם את קריאותיהם שלהם לעבר קציני וחיילי צה"ל, שנאמרו בזו הלשון: "את לא מתביישת בטבח אזרחי? את טרוריסטית"; "את גאה במה שאת עושה חיילת בצבא טרור"; "...ארגון הטרור שאת עובדת בו"; "הנה חיילי טרור מסבירים שאנחנו צריכים להתרחק מטבח אזרחי. שלושה פיונים, חיילי טרור"; "ההורים שלכם שמחים כשאתם חוזרים אחרי הרג אזרחים? מערכת החינוך חינכה אותך להתגייס בגיל 18 בלי שכל לצבא טרור ולטבוח אזרחים חפים מפשע בעזה".

כלוחם, כמפקד וכקצין צה"ל בסדיר, בקבע ובמילואים, ששירת ועודנו משרת את כל עם ישראל באשר הוא, אני מזמין את הפעילים האמפתיים הללו להצטרף אליי לביקור בבתי העלמין הצבאיים בהם טמונים אותם חיילים, מפקדים וקצינים שיצאו וחירפו נפשם, במסגרת הארגון היחיד שביכולתו להגן בעוז על העם היהודי ולפעול בנחישות למען ובשם המדינה. אותה מדינה יחידה ומיוחדת בלב המזרח התיכון, שבה יכולים אזרחים חוצפנים ושפלים שכמותם לכנות חיילים לוחמים "חיילי טרור".

מבטיח אני להם שכשם שלא נענו החיילים להתגרויותיהם בגבול עזה, כך לא יענו החיילים שמנוחתם עדן בבתי העלמין הצבאיים, לקריאותיהם הנלוזות ואף לא יבקשו להרחיקם משם בשם צו כזה או אחר.

אני מזמין את הפעילים הללו בכל יום בשנה, לא רק ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל, לבוא עמדי, מידי חודש לבתי העלמין ולבתי משפחות החללים אותם אני וחבריי פוקדים בדבקות ובמסירות, שעה שהם מכנים את חיילינו בכינויי גנאי. כך יוכלו לשמוע על אישיותם, על פועלם, על מסירות נפשם ותרומתם למען צור ישראל.

כנכה צה"ל הנלחם לחזור אחרי כל פציעה, ניתוח וטיפול שיקומי, לשגרת חיים תקינה ככל הניתן, יחד עם עוד אלפים מטובי בניה ובנותיה של הארץ הזו, אני מזמין את הפעילים אוהבי האדם האדיבים ומוקירי התודה, להצטרף אליי לסדרות הטיפולים, לחוות את הכאב והסבל המתמשכים ולשמוע ממני ומעוד רבים וטובים שהקריבו מגופם ונפשם, שלמרות האמירות הקשות והפוגעניות לכאורה, המחיר היה שווה! שהיינו נרתמים, מתנדבים וחוזרים על הכל מהתחלה אילו היינו נצרכים לדבר.

כאבא לחיילים צעירים בני עשרים, שנולדו בארץ, התחנכו במיטב מוסדותיה ותנועות הנוער בה, צעדו בשביליה ונופיה, שבחרו לשרת ביחידות מובחרות, לחתום קבע ולתרום כמיטב יכולתם בעת משמרתם, אני יכול להבטיח לאותם פעילים שאני גאה בילדיי! שאני מאושר בכל פעם שחוזרים הם בשלום הביתה מהיחידה בה הם משרתים, שאני שמח לשמוע על הצלחותיהם ועמידתם במשימות המוטלות עליהם.

כאבא לעוד ילדים צעירים יותר, אני שמח על הזכות לגדלם בארץ הזו, על ברכי מורשת ישראל וערכי תורתנו. אשמח שבעתיים לכשיגדלו ויתרמו את חלקם, כמיטב יכולתם למען מדינה יהודית, דמוקרטית וחופשית- היא מדינת ישראל.

לידיעת הפעילים יפי הנפש וחסידי אומות הטרור- אינני מתבייש בדבר, נהפוך הוא- גאה אני בעם שאלו הם בניו ובנותיו שמתגייסים עם שכל ועם רגש למען עם ישראל.

בעת הזו ועד להסרת הצווים המגבילים של אלוף הפיקוד והשגת פריצת דרך לקראת השלום המיוחל, אמליץ לאותם פעילים שיצטרפו באופן רשמי לאונר"א או לאחד מארגוני זכויות האדם הרבים והמוכרים במזרח התיכון כדוגמת החמאס, הפת"ח או הג'יהאד, הנלחמים זה בזה (וגם בנו) ללא רחם, ברצועת עזה כבכל מקום אחר, למען שיפור איכות החיים, השלום, האחווה ויתר מטרות נעלות ונשגבות לכאורה, מזו שצה"ל וממשלת ישראל פועלים למענן.

או אז יתכן ויוכלו הם להתקרב במעט יותר אל עבר גדר הגבול מצדה האחר ולדאוג שאותם בני אנוש תמימים וחפים מפשע לדידם, לא יטבחו על ידי אחיהם בראש ובראשונה, או יפגעו מידי חיילי צבא ההגנה לישראל, בשעה שמנסים הם לפגוע באזרחי ישראל ולמחות את הישות הציונית מאדמת העולם.

חיילי צה"ל ומפקדיו העומדים על המשמר- חיזקו, אימצו ו....התעלמו מפעילים שוטים.

יום עצמאות שמח לכל עם ישראל !