ההישג: מותר לפרגן לנתניהו

למרות הביביפוביה בתקשורת ובשמאל, אזרחי ישראל לא מושפעים מהעוינות ומבינים היטב את ההישגים המדיניים של נתניהו

הרב ד"ר חיים שיין , כ"ה באייר תשע"ח

הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
הרב עו"ד ד"ר חיים שיין
צילום: פרטי

מרגש היה לראות אתמול את נתניהו ופוטין יחד, על בימת המכובדים, במצעד הצבאי הרוסי לציון הניצחון על גרמניה הנאצית.

פוטין ייצג את הצבא המנצח ונתניהו את תעצומות הנפש של שרידי שואה, שלקחו חלק משמעותי בהקמת המדינה.

נתניהו התקבל במוסקבה בכבוד ובהדר, אף על פי ששעות קודם לכן - על פי פרסומים זרים - חיל האוויר תקף מטרות איראניות בסוריה. 

דונלד טראמפ, בנאום מנהיגותי לעילא ולעילא ששנים לא נישא כמוהו מנשיא אמריקני, הכריז על ביטול הסכם הגרעין ההזוי עם איראן. מסר חד־משמעי, לעולם כולו, שארה"ב לא תאפשר למדינות דיכוי וטרור להשיג כלי נשק להשמדה המונית.

נאום שהיתה בו הסכמה מוחלטת עם מאבק רב שנים שאותו הוביל נתניהו, מול עדת מלגלגים מבית ומחוץ. האופוזיציה בישראל נותרה פעורת פה, מבולבלת בוקה ומבולקה. הצל הענק של נתניהו גימד אותם, רחמנות ממש.

גם לשמאל, עם כל הקושי שלהם, מותר לפרגן לנתניהו. מעולם לא עמד בראש ממשלת ישראל מנהיג שהוכר כמדינאי בעל השפעה בינלאומית. מדינה קטנה, באוכלוסייה ובשטח, הפכה למעצמה עולמית מובילה בתחומים רבים ומגוונים.

הראי"ה קוק, בהספדו על הרב נתן מיליקובסקי, סבו של נתניהו, כתב: "הוא היה נואם... קסם בפיו ובשפתיו", ובעיקר "לאותו הלב המלא יהדות עזיזה... אהבת ארץ ישראל".

הרב קוק לא יכול היה להעלות על דעתו שיום יבוא ונכדו של הרב מיליקוסבקי ינהיג את מדינת ישראל ויבטיח לה מקום תחת השמש, מתוך אמונה עמוקה בייעוד הלאומי, בחזון הנביאים ובשיבת היהודים להיסטוריה.

ז'בוטינסקי כתב בשיר בית"ר "עברי גם בעוני בן שר / אם עבד, אם הלך / נוצרת בן מלך". קשה מאוד להנהיג יהודים שכל אחד מהם נחשב בן מלך. משה היה המנהיג הראשון להפנים את מחיר ההנהגה, ובעת החדשה אכלו מרורים הרצל, ז'בוטינסקי, בן־גוריון ובגין. גורלו של נתניהו דומה.

מבוקר עד לילה הוא ומשפחתו מותקפים ללא הרף בשנאה תהומית. בעיקר על ידי פרשנים קצרי ראות שפעם אחר פעם הוא מצליח להוכיח את חדלונם, שטחיותם וכישלונם המקצועי. מראה פניהם בימים האחרונים מצדיק ריתוק ניידות טיפול נמרץ לאולפניהם. תארו לעצמכם מה יקרה להם כשנראה בקרוב תמונה קבוצתית של טראמפ, נתניהו, מלך סעודיה ונציגי האמירויות.

למרות הביביפוביה בתקשורת ובמפלגות השמאל, אזרחי ישראל ברובם הגדול לא מושפעים מהעוינות. הם יודעים להוקיר ולהעריך את פועלה והישגיה של ממשלת ישראל בהנהגת בנימין נתניהו. 

באדיבות "ישראל היום"