משחקים ב"כאילו"

בחיי היום –יום שלנו שכיחה המילה " כאילו " , השימוש בה נעשה גם כאין בה צורך ,אבל תשמעו אותה בשפת הרחוב כל הזמן .

אל"מ (מיל.) משה לשם , י"ז באב תשס"ג

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
בחיי היום –יום שלנו שכיחה המילה " כאילו " , השימוש בה נעשה גם כאין בה צורך ,אבל תשמעו אותה בשפת הרחוב כל הזמן .

מזה שנים שהרבה מהפעילות בארצנו נעשית לצערנו ב"כאילו". אילולא היינו עוסקים בנושאים רציניים ,אפשר היה להתבדח על הנושא ויכולתי לחבר כאן מערכון בנוסח ה"גשש החיוור ".

"כאילו " הפסקת אש

אצלנו קיבלו את ה"הודנא" "כאילו" היא הפסקת אש . ויש שמוכנים לומר שה"הודנא" היא שלום
העיתונות המגויסת מזדרזת לספר לנו את נפלאותיה ועל איך היא משפיעה כבר לטובה על הכלכלה , ואיך התיירות כבר פורחת ואיך "כאילו " הכול נהדר – יש לנו הודנא !

אבל בשטח המציאות שונה בתכלית , ו"כאילו יש הפסקת אש" , אבל אין !

הערבים מנצלים את ה"הודנא" על פי הקריטריונים והטקטיקה שהכתיב בעבר מוחמד בכבודו ובעצמו. היא מנוצלת להתארגנות ,לתכנון פיגועים ,ליצור מסיבי של אמצע לחימה כמו טילי קאסם ופצצות מרגמה . להעברת כוחות מגזרת עזה ליהודה ושומרון ולהיפך כולל תכניות ואמצעי ייצור. היא מנוצלת לחפירת מנהרות , לאימונים ועוד , הערבים מנצלים את ה"הודנא " ניצול מלא .

הם גם מנסים את האמצעים בירי מבוקר לעבר ישובים בגוש קטיף , אבל לגבי "אנשי הכאילו" , זה לא כל כך נורא . כי בסך הכול הירי מתבצע על התנחלויות ובסך הכול אין "כאילו" נפגעים רבים.

היהודים מצידם מנסים לרצות את הערבים ועושים מעל ומעבר לנדרש , למרות שהערבים משחקים ב"כאילו " הפסקת אש ,היהודים משחררים מאות מחבלים , כצעד "בונה אמון " כדי לרצות את האמריקאים וכדי "לחזק " את הדרוש חיזוק , את אבו- מאזן כמובן .

לחזקו כלפי מי ? אצלנו אומרים לחזק אותו ברחוב הערבי ו"כאילו " נגד רב המרצחים יאסר עראפת . אבל אם מישהו זועק שאבו מאזן הוא מינוי של עראפת ועושה דברו , יקבל תשובה : "אהה ,זה פחות חשוב."

היהודים שמשחקים ב"כאילו " , ממשיכים בשלהם ומדקדקים בקיום לוח הזמנים של "מפת הדרכים" שהותווה על ידי האמריקאים שגם הם משחקים "בכאילו" מפת הדרכים המקודשת מתקדמת כראוי .

הערבים ממשיכים להפר ולא לממש אפילו סעיף אחד של אותה מפת דרכים , אפילו לא ב"כאילו ". היום בשני מעשי טרור רצחו 2 יהודים ופצעו מעל לעשרה , באריאל ובראש העין . האם נראה בעקבות זה פעילות מצד הרשות הפלשתינית למלחמה בארגוני הטרור ?

האם נראה ניסיון לפירוק תשתיות טרור כמתחייב מאותה מפת דרכים? לא תראו כלום , אבו – מאזן כבר אמר שלא יפרק את החמאס והג'יהאד האיסלמי ולא יגרום למלחמת אחים. את זה הוא חוזר ואומר בכל הזדמנות , ה"ראש " החדש אבו- מאזן שאותו אנו לא מפסיקים לחזק.

אבל על מה נלין ? הרי היהודים כבר הזדרזו להסביר ולחפות על האחראים למעשי הרצח , הרמטכ"ל הסביר כי הפעולות נעשו על ידי " קבוצות סוררות" , אהה עכשיו יפרשו לנו כל כתבי החצר , מה אתם רוצים מאבו – מאזן ? הרי אלה "סוררים" וגם אצלנו יש סוררים . הם – הערבים- הזדרזו לומר כי ה"הודנא" לא תפגע ומעשי הרצח הם "רק" נקמה על חיסול 2 מבוקשי חמאס , אם כך יאמרו לנו המסבירים , אסור להגיב . כי ראשית אלה "סוררים " ושנית זו נקמה , ולכן הכול כשר!?

כך חוזרות התמונות הנוראות והאומללות של נרצחים יהודים ופצועים מדממים וזועקים מכאב , ומולן ה"מסבירים": פוליטיקאים ו"גורמי ביטחון " שיאמרו לנו שאסור לעצור את ה"תהליך" , צריך לחרוק שיניים ולהמשיך בדרך שהותוותה לנו , הם יאמרו הדרך לשלום ואני אומר הדרך לאבדון .

ותחזור התמונה המגוחכת והמבישה , בה אנחנו מקיימים הסכם ככתבו ולשונו ,ואילו הצד שמנגד ממשיך לרצוח לפצוע ולצחוק לנו בפנים.

הם , הערבים , מאשימים בחוצפתם אותנו ב"טרפוד " מפת הדרכים כפי שטוען אבו מאזן בסיוריו בארצות ערב . הוא טוען שבפעילות הסיכול שלנו אנחנו גורמים להפרות ההסכם. זה שאנחנו מחסלים משלחי רוצחים , אשר הוא מסרב לעצור זו הפרת חוזה . אבל רצח יהודים והתנכלות לישובים זה מאבק לגיטימי בכובש . אני בטוח שטיעון דומה נשמע מארצות העולם , נקבל הוראה אמריקאית להמשיך בתהליך ולהבליג , כי ה"הסברים " של אבו- מאזן נשמעים הגיוניים ומשכנעים יותר , אנשיו נלחמים בכובש , שכחתם כבר? כך גם כינה אותנו ראש ממשלתנו ,אריאל שרון.

"כאילו" הרתעה בצפון

כאשר ברחנו מלבנון "בכאילו" ,נסיגה מסודרת ומבוקרת , אמרתי כאן , כי החיזבאללה ירדפו אחרינו.
וכך מאז הבריחה המבישה ,החיזבאללה התארגן ומכה בנו בחוצפה מפעם לפעם , 12 קורבנות בנפש שילמה ישראל מאז הבריחה. אסור לשכוח , את הבטחת ראש הממשלה דאז, אהוד ברק , שאמר שישראל לא תסבול פעילות עוינת בגבול הלבנון.

עכשיו כשיורים על שלומי ונרצח בן הזקונים של משפחת דדון , נער בן 16 , ישראל "כאילו" מגיבה , יש אזהרות , יש ריכוז כוחות , יש תמונות של תותחי צה"ל , אבל בפועל הכל "כאילו" , והצרה שהחיזבאללה יודעים זאת . וכדי שלא נזעק מגייסים עיתונאי בכיר בשם,שמעון שיפר , מידיעות אחרונות שבמאמר " מאזן האימה" (ידיעות אחרונות ,11 אוג' 2003 ) הוא "מסביר " / מבהיל אותנו למה אסור ממש להגיב כ י החיזבאללה מכוון אלינו אלפי טילי קטיושה, הוא מצייר לנו מפת "כיסוי שטח" של 43 ק"מ מגבול לבנון דרומה .

ואנחנו "כאילו" צריכים לאכול את זה , כאילו מדובר במטומטמים. לא שמעתי תגובה של פוליטיקאי או קצין צבא בכיר שקמו ושאלו : " היי אדוני מהיכן הנתונים?" כי לשלח אלפי טילים צריך לראות מאות משגרים . איפה הם? כדי לכסות עומק של 43 ק"מ צריך טילי קרקע-קרקע משוכללים יותר מקטיושות שלא משיגות טווח כזה .

ואם ישראל יכולה להזהיר את סוריה שניתן "להחזיר אותה לתקופת האבן " , למה לא פוגעים ומחסלים את האיום המיידי – חיזבאללה ? שלכל הדעות אינו עדיין בעוצמה של הצבא הסורי.

ולמה כבוד העיתונאי לא משרטט מפת האיומים האפשריים והצפויים ממדינת טרור פלסטינית?

הגיע הזמן לומר לכל אלה שמשחקים איתנו ב"כאילו" , שלנו נמאס מהמשחקים ,לנו נמאס לקבור את נרצחנו ולהמשיך בדרך לאבדון .

כאשר מדובר בחיינו ,אנחנו רוצים הרתעה, אנחנו רוצים מלחמה בלתי מתפשרת בטרור הערבי. אנחנו לא מאמינים ב"כאילו" הפסקת אש ו"בכאילו" תהליך שלום .

ואת פושעי אוסלו יש להעמיד לדין!!
אל"מ (מיל.) משה לשם הוא יו"ר עמותת "שנית גמלא לא תיפול".