בחרו בג'ינג'י

הרב אביעד שינוול , כ' בחשון תשע"ט

יהדות הרב אביעד שינוול
הרב אביעד שינוול
צילום: ישיבת שדמות נריה

אם עדיין לא החלטתם למי לבחור אז כדאי שתקראו את המאמר הבא.

מעולם לא שמעתי אותו מדבר ואינני יודע אם הוא כריזמטי במיוחד אבל ראיתי את כתביו. יתכן שאיננו קופירייטר מושחז אך הוא כותב בכנות עמוקה, הקורא מרגיש שהמילים נכתבו מדם ליבו.

הוא לא ניסה לעטות על עצמו את החליפה המושלמת או להתחפש לאדם שאיננו טועה. הוא תמיד מוכן להודות בטעויות שלו וללמוד מהן. כשאני חושב עליו הוא מזכיר לי את הפסוק "וחטאתי נגדי תמיד" (תהילים נא ה).

אף פעם לא שמעתי אותו אומר משהו רע על מישהו. אפילו כשהשפילו אותו (וזה קרה לעיתים תכופות) הוא לא דיבר לשון הרע.

תמיד תהיתי מה אדם כמותו עושה בפוליטיקה. קצת לא מתאים לאדם ישר כזה לעסוק במקצוע מורכב כל כך. הקרבה אליו גרמה לי להבין שהוא עושה את זה מאהבה ואכפתיות עמוקה לעם ישראל. מהסיפורים על עברו הצבאי המפואר בולטת דאגתו לכל סוגי החיילים ואפילו לחיילי המפקדה. כשהוביל חיילים לשדה הקרב דיבר איתם בגובה העיניים כשהוא עומד בראש ללא פחד ומורא. לעיתים רחוקות הוא עונד את דרגותיו הבכירות מכיוון שאיננו מעוניין ברושם חיצוני.

יש לי רק בעיה אחת איתו. הוא לא מוכן להגיש את מועמדותו. ניסיתי בכל כוחי לשכנע אותו אך נכשלתי. התפללתי סמוך לשריד בית מקדשנו שוב ושוב בכדי שיסכים לרוץ להנהגת המדינה אך הוא סירב בכל תוקף. אומרים שג'ינג'ים נחושים בדעתם, כנראה שהוא כזה. לכן החלטתי להיות נחוש כמותו ולהמשיך להתפלל.

"את צמח דוד עבדך מהרה תצמיח"!

הוא עדיין לא הגיע אלינו אבל אני יודע שהוא בדרך. הבשורה הטובה היא שחמורו הלבן מסוגל לעקוף את  הפקקים בכניסה לירושלים. אם אינכם יכולים להצביע לדוד המלך (בפתק הצהוב) אז תצביעו למועמדים שמזכירים אותו. כאלו שלעולם לא ידברו לשון הרע על אחרים, שמודים בטעויות ובעיקר מלאים במסירות נפש אמיתית וכנה למען עם ישראל. אם אין מועמדים כאלו סמוך למקום מגוריכם סימן שצריך להצמיח. כריזמה חשובה אך המעמד הערכי חשוב הרבה יותר.

כדי שצמח דוד יצמח צריך לגדל אנשים מלאים במידות טובות ובמסירות נפש. זה לא יקרה מעצמו בפתאומיות זאת תהיה תוצאה של מסירות ועמל למען המטרה. רק אחרי שנשתוקק למנהיגות נקייה, היא תופיע. רק אחרי שנצמיח שכבת מנהיגים ערכית – היא תוביל אותנו קדימה. עבודה מוסרית רבה עוד לפנינו ורק על ידה תצמח מנהיגות נקייה וערכית.