לישון עם האויב

בשבועות האחרונים אנו עדים להתגשמות הנבואה שניבא דוד בן-גוריון בשעתו, כאשר אמר שיבוא יום ומחנה השמאל יחצה את הקווים אל עבר האויב.

עו"ד יוסי פוקס , י"ז בתשרי תשס"ד

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
בשבועות האחרונים אנו עדים להתגשמות הנבואה שניבא דוד בן-גוריון בשעתו, כאשר אמר שיבוא יום ומחנה השמאל יחצה את הקווים אל עבר האויב.

מה שהחל במסירת שמות של קציני צה"ל לבית הדין הבינלאומי בהאג, המשיך בתופעת הסרבנות להלחם בטרור הפלשתיני, התכנסות תחת כנפיו של יאסר ערפאת כדי לשמש לו מגנים אנושיים ועתה אנו מתבשרים כי לאחר מגעים ממושכים עם האויב בעת מלחמה הגיע מחנה השמאל להסכם שלום עם האויב.

זהו, הגיעו לקיצם מאה שנות טרור ועתה אנו שוב ניצבים בפתחו של מזרח תיכון חדש. מה שראשי הממשלה בגין, שמיר, רבין, פרס, נתניהו, ברק ושרון לא הצליחו להשיג, שלום עם הפלשתינים, השיג ביילין לאחר כמה פגישות עם האויב.

כמה פשוט, ממש מדינאי מבריק. כמובן ש"ההסכם" כולל ויתור על הר הבית, סלע קיומנו, מוכנות לזכות שיבה חלקית גם לתוככי ישראל, עקירת ערים מרכזיות ביש"ע בהם מתגוררים עשרות אלפי יהודים כמו אריאל ואפרת, אבל אלו "פרטים קטנים", בואו לא נהיה קטנוניים.

האמת היא שעדיף היה להתייחס בביטול מוחלט לכל חבורת השמאלנים הסהרוריים שעוד לא הפנימו את העובדה שהציבור במדינת ישראל זרק אותם מהשלטון, אולם הבמה שניתנת לחבורה זו בתקשורת המרכזית (כמה מפתיע?) לא מאפשרת התעלמות מהעניין.

הציבור הישראלי מבחין בדרך כלל בין אדם כמו אורי אבנרי שחצה את הקווים באופן רשמי והוא ישן עם האויב, לבין אדם כמו יוסי ביילין שנתפס כאחד ממנהיגי השמאל הנאמנים לכאורה למדינה.

לכן ראוי להזכיר ליוסי ביילין, שמוביל את "הסכמי ז'נווה", ואשר כיהן בעבר כחבר כנסת וכשר המשפטים! שיש חוק וסדר במדינת ישראל. יש כנסת, יש ממשלה, יש ראש ממשלה, יש שרי חוץ ויש שר ביטחון ויש שרים נוספים.

כולם נבחרו כדין ולהם הסמכות לקבוע האם המדינה נמצאת במצב מלחמה או שהיא מנהלת מגעים כלשהם עם הרשות הפלשתינית או עם מדינה כזו או אחרת. לאופוזיציה יש תפקיד אחד, לבקר את הקואליציה בתוך הבית, לא בחוץ!

ביילין! אתה אפילו לא אופוזיציה, אתה כלום! אתה לא ח"כ, לא שר, לא נושא באף תפקיד רשמי במדינת ישראל, אז באיזו זכות או רשות אתה מנהל מגעים עם האויב בעת מלחמה, ובשם מי בדיוק ויתרת על סלע קיומו של העם היהודי?! בשמך ובשם מצנע, בורג, אורון ויתר הסמרטוטים הפוליטיים שסחבת אתך לירדן?!

כשר המשפטים לשעבר, אני מפנה אותך לסע' 97(ב) לחוק העונשין (תשל"ז- 1977 ) המדבר על פגיעה בריבונות המדינה או בשלמותה "מי שעשה מעשה, בכוונה ששטח כלשהו יצא מריבונותה של המדינה…מעשה שיש בו כדי להביא לכך, דינו - מיתה או מאסר עולם".וכן לפסק דינו של כבוד השופט מנחם אלון בבג"צ 4354/92 (תנועת נאמני הר הבית וח"כ חנן פורת נ' ראש הממשלה יצחק רבין וממשלת ישראל) שם נקבע כי העברות שבסעיפים 97-100 האמורים מדובר בהם אפוא ביחיד או בקבוצה הפועלים ללא סמכות כדין ושלא הוסמכו כדין…ולפעולתם של יחיד או גוף הפועלים ללא סמכות כדין מכוונים"…