תעודת עניות לימין

לא רק התופעה המבישה שראשי ומנהלי ערוץ 7 הועמדו לדין והורשעו, אלא עצם העובדה שאחרי כל-כך הרבה זמן שהימין בשלטון, ערוץ 7 נאלץ כל העת לשדר מלב ים, מהווה תעודת עניות גדולה וגם מחפירה לממשלות הימין.

תגיות: קול ישראל
הרב אהרן דב הלפרין , כ"ה בתשרי תשס"ד

לא רק התופעה המבישה שראשי ומנהלי ערוץ 7 הועמדו לדין והורשעו, אלא עצם העובדה שאחרי כל-כך הרבה זמן שהימין בשלטון, ערוץ 7 נאלץ כל העת לשדר מלב ים, מהווה תעודת עניות גדולה וגם מחפירה לממשלות הימין.

רק במדינת ישראל, מלאת האבסורדים, תחנת השידור היחידה המשרתת באמת את עם ישראל, מכונה "רדיו פיראטי", ואילו תחנת השידור שנגזלה מידי רוב העם ומשמשת בימה לשמאל הקיצוני, מכונה "רשות השידור הממלכתית".

הדור הצעיר, שנתוודע לעולם שסביבו בעשר השנים האחרונות, לא הכיר את "ברית-המועצות", מעצמת-העל הסובייטית. גם אנו, המבוגרים יותר, כמעט ושכחנו כבר. הזיכרונות נותרו בספרים, ביומנים, בארכיונים, במוחם וליבם של המיליונים שחיו שם, בצל האימה הקומוניסטית.

בימים ההם , כאילו רחוקים שנות אור מאתנו , כשהחליט השלטון הבולשביקי לסתום פיות ולהעמיד למשפט את מי שדבריו לא נעמו לחיכו דאגו אנשי המשטרה החשאית, ה-ק.ג.ב., להצטייד בשפע "תירוצים חוקיים".

מעולם לא באו ואמרו "באנו לסתום לך את הפה". תמיד הייתה בידם "עילה חוקית", חוק הטלגרף, חוק נגד רעש בלילות, החוק לאיכות הסביבה, ומה לא. העיקר הייתה ההחלטה: לסתום לפלוני את הפה. כל היתר הכיסוי המשפטי וה"חוקי" נתפר אחר-כך בהתאם.

המעצמה הקומוניסטית, תודה לא-ל, שוב אינה קיימת. ברוסיה, באוקראינה, בלטביה, בפראג, בכל המדינות שהרכיבו פעם את "ברית-המועצות" וגרורותיה, הספיקו כבר לשכוח איך סותמים פיות. אך אל דאגה רוח הבולשביזם לא מתה. היא עדיין מרחפת ופועלת במדינת היהודים.

השמאל הישראלי, כידוע לכל, הוא גדול הלוחמים בעולם למען "חופש הביטוי". בתנאי, כמובן, שהביטוי יהיה לרוחו ועל-פי עמדתו. שאם לא כן, נסתום את פיו. בכוח. בשם הדמוקרטיה. בשם חוק הטלגרף האלחוטי משנת תרפ"ח...

סביר להניח כי קוראים רבים ירימו גבה למקרא הדברים האמורים בתמיהה אמיתית: "האם שכחת שהשמאל כבר לא בשלטון?".

לא, לא שכחתי. אלא שהפרשה הזו, כמו הרבה פרשיות אחרות, נובעת מכך שבישראל אין דמוקרטיה ואין שלטון החוק ואין תקשורת חופשית. בישראל הולכים האזרחים אחת לארבע שנים לבחור את נציגיהם ואת ממשלתם, אך ישנה קבוצת אליטה שהיא המנהלת באמת את המדינה, והיא עושה זאת במסווה משפטי מתוחכם.

הקבוצה הזאת שולטת על הפרקליטות, על המערכת המשפטית, על התקשורת, ועל עוד מוקדי כוח במדינה. השמאל מאד שבע רצון מההסדר הזה, ובהגיון מוחלט מבחינתו, ואילו הימין, בגודל בטלנותו ושלומיאליותו, במקום לשים קץ אחת ולתמיד להשתלטות הבלתי-נסבלת הזו, משתף עמה פעולה, לא נוקף אצבע, ומרים ידיים בכניעה מוחלטת.

לא רק התופעה המבישה שראשי ומנהלי ערוץ 7 הועמדו לדין, אלא עצם העובדה שאחרי כל-כך הרבה זמן שהימין בשלטון, ערוץ 7 נאלץ כל העת לשדר מלב ים, מהווה תעודת עניות גדולה וגם מחפירה לממשלות הימין.

ואף-על-פי-כן, את המנגינה הזאת אי-אפשר יהיה להפסיק. שום החלטה בולשביקית לא תצליח להשתיק את "קול ישראל", קולו האמיתי של עם ישראל. מאות אלפי המאזינים הנאמנים, לא יניחו לזה לקרות.

הרדיו הממלכתי, ערוץ 7, שזכה לשרת את עם ישראל וגם להפיץ כל-כך הרבה תורה ואמונה, ישגשג ויפרח, וככל אשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ, עד שיזכה לבשר במהרה על ביאת המשיח, בגאולה האמיתית והשלמה.

מאמרו של הרב הלפרין הופיע בגליון "כפר חב"ד".