ככה לא נלחמים בטרור

באחד הימים באביב השנה נפגשתי עם מח"ט של חטיבה מרחבית ביש"ע במחסום על ציר החוצה את הקו הירוק.

עו"ד אביעד ויסולי , כ"ז בתשרי תשס"ד

באחד הימים באביב השנה נפגשתי עם מח"ט של חטיבה מרחבית ביש"ע במחסום על ציר החוצה את הקו הירוק.

שנינו הבטנו במשאיות המגיעות למחסום מאחת הערים הערביות ביש"ע - קן צרעות שהוציא עשרות מחבלים אשר בצעו פיגועי התאבדות בהם נהרגו מאות ישראלים. המשאיות היו עמוסות לעיפה במזון, נעליים, מזרונים וסחורות אחרות. כולן היו נהוגות על ידי ערבים ישראלים שנכנסים מידי יום לשטחי איי בגלוי וללא הפרעה. כבר התרגלנו לבזיון שהחוק האוסר על כניסה לשטחי איי תקף רק לגבי יהודים.

כשהגיעו המשאיות למחסום היו החיילים מעיפים מבט בתעודות הזהות הכחולות של הנהגים, מבט נוסף על הסחורה ויאללה – לתוך הקו הירוק. בכל אחת מהמשאיות האלה ניתן היה להחביא עשרות חגורות נפץ או כמה חלאות מתאבדות. איש לא בדק אותן ביסודיות.

אין לחיילים את הכוח – אדם או המתקנים הנדרשים (מגרשי חניה, רמפות, מסופי מטענים) לבדיקת המשאיות ביסודיות.

כשהבעתי את תמיהתי על המחדל הביטחוני בפני המח"ט, הדהים אותי הלה עם התשובה הבאה: על פי הנחיות הדרג המדיני, על צה"ל לאפשר לפלשתינאים לקיים חיים כלכליים ומסחר במינימום הפרעה, ועל כן צה"ל לוקח את הסיכון שבחלק מהמשאיות יוחדרו חגורות נפץ או מתאבדים לתוך הקו הירוק.

ה"סיכון" הזה שצה"ל לוקח עלה כבר בחיי מאות רבות של יהודים, אך מה שווים חייהם של יהודים מול חיי המסחר של הפלשתינאים?

זוהי, בתמצית, הסיבה שעדיין מתפוצצים תתי האדם, החלאות - ברחובות, באוטובוסים ובמסעדות. זוהי הסיבה שאחרי שלוש שנים , למעלה מ 1,000 ימים , אנחנו עדיין מאבדים את מיטב בנינו, חברינו, אנשינו. הכל כדי לאפשר לפלשתינאים "חיי מסחר נורמליים".

זה לא רק הטמטום בהתגלמותו, זהו הטירוף המושלם של חיינו כאן בזמן האחרון. היהודים נותנים לפלשתינאים לרצוח אותם כדי לשמור על רמת החיים של הרוצחים. ושלא תהיה טעות לאיש – עפ"י נתוני הבנק העולמי, התוצר לנפש של הפלשתינאים ביש"ע גם כיום גבוה ב – 50% עד 100% מזה של תושבי מצרים, ירדן וסוריה.

במשך שנים שטפו השמאלנים את מוחנו שרוב הפלשתינאים שוחרי שלום ורק מיעוט קטן עוסק בטרור. לכן העלינו על המוקד את מיטב חיילינו על מנת שלא לפגוע ב"חפים מפשע".

השבוע התברר, לדברי הפלשתינאים עצמם, ש – 78% מהם תומכים בפיגוע במסעדת מקסים. כלומר למעלה משלושת רבעי הפלשטינאים תומכים ברצח מכוון של יהודים, משפחות שלמות על זקניהם, הוריהם וילדיהם, כשהם אוכלים במסעדה.

נחזור על הנתון: שלושה מתוך ארבעה פלשתינאים "תמימים" ברחוב, מביעים תמיכה ומוכנים לסייע לרצח עם של יהודים. הבעיה של ממשלת ישראל כיום היא לא עם כמה עשרות מחבלים, אלא עם כמה מליוני ערבים פלשתינאים שמתכוונים לרצוח אותנו. כולנו.

אז כששרון מלהג לפני כל מקרופון פנוי כי אנו נלחמים מלחמת חורמה בארגוני הטרור, תשאלו אותו איך יתכן שצה"ל מפציץ מהאויר כל שני מחבלים בעזה, אבל ברמאללה יושבת באין מפריע המפקדה הראשית של כל ארגוני הטרור ושולחת חוליות לרצוח חיילים ואזרחים בכל מקום שניתן?

תשאלו אותו איך הוא אינו מתבייש לדרוש מארה"ב וממדינות העולם להחרים את הקרנות התומכות בארגוני הטרור, בה בשעה שהוא מעביר לראש רשות הטרור הפלשתינאי למעלה ממליארד ש"ח על מנת שיחלק אותם למשפחות חלאות המתאבדים?

תבררו אצל ראש ממשלתנו איך הוא בדיוק מתכוון להלחם בטרור כאשר הוא מבזבז 10 מיליארד ש"ח על גדרות מטופשות ואין לו כסף לגייס חיילי מילואים לאייש אותן? תבקשו משרון הסבר לדרישתו האבסורדית מהפלשתינאים לפרק את ארגוני הטרור, בשעה שהוא אינו נוקף אצבע לפרק את קונצרן הטרור הגדול מכולם – רשות הטרור הפלשתינאית.

עובדים עלינו עם פארסות כמו "הסכם ג'נבה", "מפת הדרכים", "הודנא", "הבלגה זה כוח", "הכל בגלל הכיבוש" ועוד תרמיות ושקרים ממיטב הדמיון המזרחי והנשמות היהודיות המסוכסכות מבית מדרשם של ביילין ופרס. בדיוק כמו שעבדו עלינו במלחמת יום כיפור. השקרים האלה מאוד נוחים כשהם מרופדים בעשרות מליוני דולרים ממדינות האיחוד האירופי ומ"הקרן החדשה לישראל".

לאנטישמיות יש לא רק הורים ואחים הבאים מקרבנו, אלא יש לה גם חשבונות בנק שמנים, תקציבי עתק ומשרתים נקלים שמנסים להרוס אותנו מבפנים. מה לא יעשו האנטישמים כדי להרוג עוד כמה יהודים...