שנאה מקלקלת את השכל

אני פונה בזאת לכל מי שמכיר חבר כנסת מרשימות כחול-לבן ושל מרץ-עבודה, אנא אל תתנו לשנאה להרוס את המחשבה הצלולה.

הרב משה צוריאל , י' באדר תש"פ

נתפזרו העננים, הסתלק הערפל. כעת ברור מה דעת רוב העם היהודי. בחרו להדוף גלי השנאה נגד בנימין נתניהו, למרות המלחמה הבלתי פוסקת נגדו של כמעט כל כלי התקשורת, הכתובה והאלקטרונית, ונגד הרדיפה הקיצונית של הפרקליטות שהגישה שלושה כתבי אישום נגדו. העם היהודי קם על רגליו ותמך בו ברוב מוחץ.

כיצד "רוב מוחץ"? אלא לא נחשיב את 15 מנדטים של הרשימה המשותפת, שכידוע אינם מזדהים עם החזון הציוני, וחלק מהם מזדהים עם אנשי טרור נגד ישראל. נותרו 95 חברי כנסת יהודים. מהם היה יכול לזכות נתניהו ל-59 מנדטים אם לא שטותם של 17,500 נשמות טועות שהלכו שולל אחרי המנגן בחליל, איתמר בן גביר, והצביעו עבורו, ובכך ירד נתניהו ושותפיו ל-58 מנדטים. מולו יש 40 מנדטים של כחול לבן ואנשי מרץ-עבודה.

אין אנו מחשיבים כאן אנשי ליברמן, שכידוע הוא אָכוּל שנאה גם נגד נתניהו וגם נגד החרדים ודתיים (וגם נגד "המשיחיים", כלשונו). וכבר לימדו אותנו חכמי קדם "שנאה מקלקלת את השורה" (סנהדרין ק"ה, ורש"י במדבר כב, כא). כלומר השכל נסוג והאימוציות שולטות. גם בין כלל בוחריו יש הרבה מהם שטרם התגיירו, ואינם רואים את עצמם כחלק מהעם היהודי, אלא הם אזרחי ישראל, עם כל הזכויות הראויות להם.

כעת שהעם אמר את דברו, ונתן אימון מלא בנתניהו ושותפיו, ביחס של 6 נגד 4, מה טעם העיקשות הנוראה של אנשי כחול-לבן לא להצטרף לממשלת אחדות תחת פיקוד מנהיגותו של נתניהו? הכל מפני שקיבל מתנות מזולתו?

בעיות רבות וקשות עומדות לפתחינו. בעיית איראן המצהירה שוב ושוב שתשמיד את כולנו, בבוא העת. בעיית הטרור המקומי שלא הניח את נשקו. בעיית החיזבאלה ובעיית החמא"ס. וכעת בעיית הקורונה, מגיפה העלולה להביא מחלה קשה חלילה למאה אלף איש, עם כל הסיכון הנורא של איבוד נפשות.

אני פונה בזאת לכל מי שמכיר חבר כנסת מרשימות כחול-לבן ושל מרץ-עבודה, אנא אל תתנו לשנאה להרוס את המחשבה הצלולה. אין כאן הזמן והמקום למלחמת אחים. תעשו נא את המירב לתועלת כלל ישראל.

אל תטו אוזן לדמגוגיה. בכל סקר רגיל שואלים חמש מאות נשאלים המייצגים מיגוון של דיעות. ויש סקרים המהדרים לשאול אלף איש. כאן בישראל השתתפו בבחירות ארבע וחצי מליון בעלי זכות בחירה, כלומר כל האזרחים, ומבין היהודים שביניהם יש כאן רוב ברור ומוחץ לטובת הנהגתו הממשיכה של נתניהו והמפלגות הדתיות.

[לא הכללנו כאן את אנשי עדה חרדית, סאטמר, הסיקריקים בבית שמש, ואנשי הפלג הירושלמי, ועוד מהמוחים האלמים, שגם כל אלו בודאי מעדיפים ממשלת ימין על פני ממשלת שמאל, אף שכל אלו לא השתתפו בבחירות. ובזאת לא מדובר ב-58 אלא כמה מנדטים נוספים].

אנא סלקו את השנאה העיוורת! תפעלו לפי הַשֵׂכֶל.