האור מירושלים לוושינגטון!

כשהיינו גאים, מלאי כבוד, כשהארץ הייתה קדושה לכולם, שלחנו מסר ברור, צודק וחזק לעולם; לא מנהלים מו"מ עם טרוריסטים. לוחמים בהם ומחסלים אותם.

פרופ' ג'רלד פרמן , כ"ה בחשון תשס"ד

כשהיינו גאים, מלאי כבוד, כשהארץ הייתה קדושה לכולם, שלחנו מסר ברור, צודק וחזק לעולם; לא מנהלים מו"מ עם טרוריסטים. לוחמים בהם ומחסלים אותם.

עכשיו כאשר אנחנו אחרים, מודרניים, חילוניים, אנשי פריס, לונדון וניו יורק, שינינו את המסר. כן מו"מ עם טרוריסטים. כן תשלום כ 500 רוצחים פוטנציאלים עבור אזרח אחד ומספר גופות. כן, לא מחסלים הטרור לגמרי אלא מטיבים איתם, "סובלים" אותם על חשבון חיי חיילים ואלפי אזרחים.

את המסר הזה שלחו 12 שרי ממשלה ובראשם שרון הפוליטיקאי, גיבור מלחמה קלסית ומלחמת הטרור, בעבר.

כאשר הטרוריסטים בעירק לומדים את הלקח ומעתיקים..., האמריקאים יכולים להצביע על האור החדש מציון.

כאשר אחד מה 500 יצליח לרצוח או לחטוף חייל או אזרח, למשפחות האבלים הפעם תהיה כתובת לדרוש לקיחת האחריות מעבר לרוצח/חוטף עצמו.

הערבים ויש"ע!

השמאל טוען שהבעיה היא יש"ע. נוותר, נעשה ניקוי אתני יהודי ויהיה שלום לרוב הגרים במרכז.

נשאלות השאלות הבאות: בתקופת המנדט רצו פתרון שתי מדינות מערבה מהירדן שהיו יכולים להציל כשש מיליון יהודים? האם לא גנבו שטחי המנדט מזרחה מהירדן והיום היא אינה מדינה ערבית שבה הרוב המוחץ הם ערבים-פלשתינים?

הם הסכימו לחלוקת האו"ם ב 47? הם השלימו עם המדינה אחרי הקמתה כאשר יש"ע היתה בידיהם? כעת מתקבל על הדעת שיסתפקו ביש"ע הקטנה ללא אפשרות ריאלית לכיבוש הארץ כולה? בגלל מספר קטן שאולי מוכן להתפשר, עלינו לשכוח את מטרות הרוב המוחץ ובמיוחד השולטים בהם?

כן, אבל רק אם אנחנו אנשי חלם או הטיפוס היהודי של הגטאות והפוגרומים!

ויתורים כואבים: המדינה והזהות

א. רבים אומרים שצריכים לוותר על יש"ע, לחלק את ירושלים, לבצע ניקוי אתני של יהודים... בגלל ההמון הערבי והילודה שלהם הדוהרת קדימה. זאת לעומת הכרת הרבים שמטרת הפלשתינים היא חיסולה של המדינה היהודית, שהם משקרים, ומבחינה ביטחונית הוויתורים מסכנים את המדינה. מעטים קולטים את חומרת הסכנה והאפשרות שלא נתגבר עליה.

ב. קיימת הכרה שההמון הערבי בתוך הקו הירוק מתגבר בילודה... - ובעוד כ 15 שנים המדינה תהפוך לדו-לאומית בדרך לערבית. ההכרה היא קרובה לתת-הכרתית ומחביאים אותה מסדר היום האקטואלי.

כשזה עולה לפעמים, מרימים ידיים; מה נעשה? נשכח השוויוניות? נעשה מאמץ אישי להגביל את חיינו החופשיים, "האני שלי" בעוד ילדים?... בסוף בורחים מהמציאות לנושא אחר שמשמעותו קבלת הדין; שהמדינה של העם היהודי תיעלם והיהודים שישארו (בניהם של המבוגרים היום) יהוו מעוט - גלות - בישראל ערבית.

ההתאבדות הלאומית היא תוצאה מחינוך שהדגיש ערכי המערב מעל. במקום חיפוש איזון בערכנו והעולם המודרני, חנכנו להבנה שהאדם הוא האל למעשה, והגיונו והמדע הם האמצעים כדי להגשים את "האני שלו".

המסקנה: ללא חזרה לרוח תחילת המדינה, המדינה של העם היהודי תעלם בתוך דור או שניים.

על הגבורה

גבורה היא הכוח של ניצולי שואה שעלו למולדת, השתקמו והמשיכו החובה על כולנו - פרו ורבו. גבורה היא כוח העולים מרצון מכל ארצות העולם שהגשימו "לך לך". גבורה היא כוח חיילנו מכל הדורות שלמרות היסוסים, אי הבנות, בילבול רוב הפוליטיקאים, לחמו על הבית, המולדת האהובה והצילו את כולנו. גבורה היא כוח המתנחלים, החלוצים, שעומדים על משמרת כולנו למרות הסיכון הרב, הגינוי הבלתי פוסק מאלו שדוחים זכות אבות ואינם מסוגלים נפשית להאמין בדברי אמת של האוייב - פלשתין עד הים.

ומי בין הפחדנים? רוב הפוליטיקאים שמקדשים את כסאותיהם, שנכנעים לטרור בשם צדק לאוייבים מושבעים, שאינם מהחומר לעמוד על זכותנו, לנטוש את המסכנות ההיסטורית ולהיות בני חורין ומנצחים.

"עוד לא אבדה תקוותנו... להיות עם חופשי בארצנו, ארץ ציון וירושלים".