טרנספר = פשע מלחמה

בימים אלו, כאשר שרון וממלא מקומו אולמרט מדברים בגלוי על "פינוי" ישובים ביש"ע, ביטוי שנועד לזרות חול בעיני הציבור, שכביכול מדובר בפינוי זבל או בפינוי הריסות, יש להזכיר לציבור את האמת שמדובר בטרנספר של יהודים המתגוררים כחוק בארץ ישראל.

עו"ד יוסי פוקס , ט"ז בכסלו תשס"ד

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
בימים אלו, כאשר שרון וממלא מקומו אולמרט מדברים בגלוי על "פינוי" ישובים ביש"ע, ביטוי שנועד לזרות חול בעיני הציבור, שכביכול מדובר בפינוי זבל או בפינוי הריסות, יש להזכיר לציבור את האמת שמדובר בטרנספר של יהודים המתגוררים כחוק בארץ ישראל.

מבחינת המשפט הבינלאומי, לישראל זכות ריבונית על כל שטחי ארץ ישראל המערבית, כולל יהודה ושומרון, מכוח זכותה ההיסטורית על הארץ כפי שעוגנה בועידת סאן רמו ובכתב המנדט, ומכוח היותה הריבון היחיד אשר מילא באופן חוקי את הואקום הריבוני שהתקיים בשטח עם סיום המנדט הבריטי. לגבי רצועת עזה, המצב דומה מכוח זכותנו כאמור ומכוח הסכמי קמפ-דיויד.

אלו עובדות משפטיות שאינן שנויות במחלוקת ובגללן נזעק היועץ המשפטי לממשלה לתקן את ראש הממשלה כאשר זה השתמש בביטוי "שטח כבוש" והורה לו לכל היותר לומר שהערבים חיים תחת "כיבוש", אך לא כן לגבי השטח.

המסקנה הברורה מאליה היא, שכל הישובים הישראליים שהוקמו ביש"ע הוקמו כחוק ובהתאם למשפט הבינלאומי על אדמות יהודיות פרטיות ועל אדמות מדינה, שמעולם לא התגוררו בהם ערבים. זאת להבדיל מרמת אביב (שיח' מוניס) או שכונת היוקרה טלבייה בירושלים שם מתגוררים יהודים בבתים שהיו שייכים לערבים עד מלחמת השחרור, שזה אגב חוקי לחלוטין, אך מעורר גיחוך כאשר חלקם מדברים בצדקנות על הפסקת "הכיבוש" בשטחי יש"ע.

המשפט הבינלאומי קובע כי טרנספר של אוכלוסייה, בכפייה ועל פי תכנון מראש, מוגדר כטיהור אתני וכפשע מלחמה ואף נקבעו דפוסי פעולה למניעתו בכוח ע"י כוחות בינלאומיים.

אילו התקבלה החלטה בממשלה ובכנסת ולפיה מכורח הבעיה הדמוגרפית, יש צורך לטרנספר את כל הערבים המתגוררים ביהודה ושומרון ולהעבירם לרצועת עזה או לירדן, היו קמים כל אנשי השמאל שזכויות האדם בנפשם, אנשי הרוח, האקדמיה והתקשורת והיו מוכנים למסור את נפשם ולשמש מגנים אנושיים כדי למנוע אפשרות שערבים יעקרו מביתם או אדמתם.

האו"ם, האיחוד האירופי, הקוורטט, ארה"ב כולם היו משתפים פעולה ושולחים כוח רב לאומי כדי למנוע טרנספר של ערבים שהוא פשע מלחמה, כפי שנעשה בקוסובו.

אולם כאשר מדובר על טרנספר של יהודים מנחלת אבות, מערש ההיסטוריה של עם ישראל אשר אין לאף אומה זולתנו זכות היסטורית עליה, או אז לא רק שאין זה פשע מלחמה אלא זה כמעט בגדר "מצווה".

לראות את ההתרגשות של אנשי השמאל לשמע דבריהם של שרון ואולמרט, מנוצחי הטרור, על הכוונה לעקור ישובים ולא להאמין עד כמה נמוך יכולים יהודים לרדת.

ודבר אחד לי לכל מצדדי הטרנספר ליהודים – ימים יעידו כי ההתיישבות היהודית ביש"ע ניצחה את הטרור, ניצחה את הצביעות של השמאל, ניצחה את המנהיגים חסרי האמונה, וחזקה את אחיזתו של עם ישראל בארץ ישראל.