טרנספר הוא טרנספר

"אין פוגעים בחייו, בגופו, או כבודו של אדם באשר הוא אדם. אין פוגעים בקנינו של אדם " ( סעיפים 2 ו-3 מתוך חוק- יסוד: כבוד האדם וחירותו).

אל"מ (מיל.) משה לשם , ב' בטבת תשס"ד

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
"אין פוגעים בחייו, בגופו, או כבודו של אדם באשר הוא אדם. אין פוגעים בקנינו של אדם " ( סעיפים 2 ו-3 מתוך חוק- יסוד: כבוד האדם וחירותו).

אריאל שרון ב"נאום ההתנתקות" בהרצלייה, נתן את האות לטרנספר ליהודים, שעלול להוביל למלחמת אחים, חס וחלילה.

"הבלון של אריק", אהוד אולמרט, שפתח את הקמפיין של הנסיגה החד צדדית, נוקב אפילו במספרים. הוא מדבר על עקירתם של עשרות אלפי יהודים שהתיישבו ביהודה שומרון וחבל עזה.

קיצוני השמאל לא היו צריכים יותר מזה, הם שמסיתים כבר שנים כנגד מתיישבי יש"ע דוחקים עכשיו בראש הממשלה ודורשים: "פינוי עכשיו".

היום הם מחפים עליו, שומרים על כבודו וזועקים, "הסתה", על כל התבטאות בגנותו. רק להזכיר שאותם "אוהדי שרון" החדשים לא היססו לכנותו "רוצח" בהפגנות שערכו נגדו בתקופת מלחמת לבנון, לא זכור לי שמישהו בתקשורת תבע אז את עלבונו, או הזהיר שאלה הם דברי הסתה .

אותי לא מפתיעה הדו-פרצופיות של השמאל הקיצוני, הם ישתמשו בכל טקטיקה אפשרית כדי להוציא לפועל את הקו האסטרטגי שלהם והוא עקירת כל יהודי שהתיישב ביהודה ,שומרון וחבל עזה. ולראות בעיניים מצועפות את הנפת דגל פלסטין על חורבות המפעל הציוני של התיישבות זו .

מה לא נכתב על המתנחלים כדי להכפיש את שמם? הדמוניזציה של המתיישבים הגיעה למימדים שקשה לתארם. ה"מתנחלים" סווגו כסוג אחר של ישראלים. כשנרצחה משפחת מתנחלים , התקשורת הבהירה כי היו אלה "מתנחלים". כשהערבים הדליפו שהם מוכנים ל"הודנא" ולהבטיח שלא יפגעו בישראלים בתחומי הקו הירוק, היו פרשנים בתקשורת שראו בזה הישג אפשרי. כאילו פגיעה במתנחלים זה דבר ש"ניתן לחיות איתו".

את ההתנחלויות מתארים כמקום שהוקם על חשבון משלם המיסים ועל חשבון ה"חולה בפרוזדור בית החולים", עיתון " הארץ" הגדיל לעשות בהוציאו מוסף מיוחד בנושא.

איש למשל לא עשה חשבונות כאלה עם מחיקת חובות הקיבוצים, איש לא הזכיר את המיליארדים שהושקעו בקיבוצים שנקלעו לקשיים כספיים.

כשראש ממשלה שנבחר על ידי אותם מתנחלים מדבר על "התנתקות וויתורים כואבים" הוא בעצם אומר:" אני מתכוון לטרנספר אתכם", הוא מכין תוכניות צבאיות איך יעקור את בני עמו ויטהר טיהור אתני גזעני את השטח שהוא מתכוון למסור לערבים כדי שיקימו עליה מדינת טרור את פלסטין.

פרופ' שלמה אבינרי, פרופסור למדע המדינה, מסביר לקוראי עיתון ידיעות אחרונות : ש"זה לא טרנספר", שפינוי יהודים על ידי יהודים זה לא טרנספר. על פי הפרופסור המלומד "זוהי זכותה של מדינה להעביר את תושביה מאזורים מסוימים שבשליטתה ". הוא משווה את המתנחלים לגדודי צבא שהמדינה שלחה אותם כחיל חלוץ ויכולה לכן גם להעבירם למקום אחר(ידיעות אחרונות, 21.12.2003).

על פי תזה זו יכולה גם המדינה מחר בבוקר להעביר את תושבי חבל לכיש, ולהעבירם לגליל או לנגב. או שמא רק המתנחלים מעמדם כגדודי צבא ולא כאזרחים שווי זכויות במדינת ישראל?

יתכן בחוקי המשפט הבינלאומי לא נמצא את ההגדרה "טרנספר" להגליית אזרחי מדינה על ידי ממשלתם. להערכתי, הסיבה היא שאיש מאותם מחוקקים לא העלה על דעתו שמעשה כזה בכלל יתכן.

שני מקרים זכורים לי, של הגליית אזרחים על ממשלתם : הראשון על ידי סטאלין רודן בריה"מ שהגלה מעל למיליון צ'צ'נים אזרחים סובייטים לסיביר בסוף מלחמת העולם השנייה. (הם הוחזרו לצ'צ'ניה מאוחר יותר).

והשני על מאו צסה טונג רודן סין שהגלה אלפי סינים, אינטלקטואלים בעיקר, לכפרים חקלאיים נידחים לצורך "חינוך מחדש".

האם אנחנו צועדים בעקבות אותם רודנים? האם מותר לעקור יהודים מבתיהם?

אבל אם מדינת ישראל "תעיז" לעשות דבר דומה לערבים, או אז זה יהיה טרנספר? כאשר נאמני ארץ ישראל באים וקוראים לחבריהם לבוא להיות מגן אנושי להתנחלויות קוראים לזה בתקשורת "קריאה בהתנחלויות למלחמת אזרחים" (ידיעות אחרונות , 22.12.03 ). שימו לב, זו כבר לא מלחמת אחים, אלא מלחמת אזרחים!

האם שמעתם מפי מתנחלים או תומכיהם דברים שנאמרו בעבר על ידי "כוהני זכויות האדם"?
הם אמרו בגלוי : " גירושם והגלייתם של הערבים... טרנספר... לא ניתן לכם ... אפילו אם נצטרך לפלג את העם ואת הצבא ... אפילו אם נצטרך להשתטח תחת גלגלי המשאיות ... אפילו אם נצטרך לפוצץ את הגשרים ... יש מעשים שאם הימין ינסה לעשותם הוא יגרום להתפרקות המדינה "...( עמוס עוז , 'על ציות ודמוקרטיה ', 1990).

או על ידי יוסי שריד ויאיר צבן:" ..היום שבו תינתן פקודת הטרנספר, שהיא בלתי חוקית בעליל, יהיה גם היום של סירוב פקודה ..." (ידיעות אחרונות 27.6.90).

איש לא יצא מגדרו למשמע דבריהם, לא זכור לי שמישהו אמר שהם עלולים לגרום למלחמת אחים, או מלחמת אזרחים.

לעקור יהודי מביתו, קניינו, לחבוט בו לגרור אותו על הקרקע תוך פגיעה בכבודו וכבוד משפחתו תוך התעלמות מוחלטת מחוק יסוד של כנסת ישראל, זה מותר???

הרי עצם שליחת כוחות ביטחון לעשות את הטהור האתני הזה, זו פתיחתה של מלחמת אחים. וזהו טיהור אתני על פי כל הגדרה. כי מדובר ביהודים בלבד מאזור מעורב בשתי קבוצות אתניות.

איפה הם כל חברי הארגונים שוחרי הצדק וזכויות האזרח, שממהרים לשקם ולבנות ביתו של מחבל רוצח, האם יחושו גם לעזרת יהודים שבתיהם עלולים להיהרס? או שפעילותם מוגבלת רק לבתי מחבלים ומשפחותיהם ואילו הרס ביתו של יהודי, מותר?

עקירת ערבים מביתם זו פקודה בלתי חוקית בעליל ואילו עקירת יהודים הפקודה הופכת פתאום לחוקית?

ידידי, פקודה לעקור יהודים מביתם היא פקודה בלתי חוקית בעליל, ופגיעה גסה בחוק יסוד "כבוד האדם וחירותו". על זה אמר המחוקק : " אין פוגעים בזכויות שלפי חוק –יסוד זה אלא בחוק ההולם את ערכיה של מדינת ישראל ,שנועד לתכלית ראויה ,ובמידה שאינה עולה על הנדרש או לפי חוק כאמור מכוח הסמכה מפורשת בו ".

אם מתיימרים לומר שאנו מדינת חוק, אז שיצא ראש הממשלה ויציע לחוקק חוק שיתקן את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. כי אחרת לא רק שהוא פוגע במוסר היהודי ובזכות להתיישב בכל חלקי ארץ ישראל אלא, פוגע בחוק יסוד של מדינה דמוקרטית.

אם אתם מתקוממים נגד אפשרות של חורבן ישובים יהודיים ורוצים להשתתף בהגנת בני עמכם נגד גירוש. אז, הגיעו בהמוניכם לישובים שבסכנה.