"השד הדמוגראפי"

"... כה אמר ה' וקיבצתי אתכם מן העמים ואספתי אתכם מן הארצות אשר נפצותם בהם ונתתי לכם את אדמת ישראל "(יחזקאל ,פרק יא פסוק יז').אשליות ה"שלום" התנפצו כמו בועות סבון, אלא שהן התנפצו בקול נפץ עז של מטעני חבלה במרכזי אוכלוסין, בנפץ רקטות קאסם ופצצות מרגמה והותירו דם ודמעות ברחבי מדינת ישראל.

אל"מ (מיל.) משה לשם , י"א בטבת תשס"ד

משה לשם
משה לשם
צילום: עצמי
"... כה אמר ה' וקיבצתי אתכם מן העמים ואספתי אתכם מן הארצות אשר נפצותם בהם ונתתי לכם את אדמת ישראל "(יחזקאל ,פרק יא פסוק יז').

אשליות ה"שלום" התנפצו כמו בועות סבון, אלא שהן התנפצו בקול נפץ עז של מטעני חבלה במרכזי אוכלוסין, בנפץ רקטות קאסם ופצצות מרגמה והותירו דם ודמעות ברחבי מדינת ישראל.

כשנגוזו אשליות "המזרח התיכון החדש", הדמוקרטיזציה של רשות טרור וההזיה שרב מרצחים עם צבא מחבלים מצויד בנשק ישראלי ילחמו עבורנו בטרור. כשכל האופוריה של פרטנר לשלום נמוגה וכשחלומו של השמאל הקיצוני לראות במדינה ערבית נוספת ממערב לירדן קמה על חורבות מפעל ההתיישבות ביהודה ושומרון וחבל עזה, הפך לסיוט וחלום בלהות, או אז הוציאו את ה"שד הדמוגראפי" מן הבקבוק.

"השד הדמוגראפי", הפך למנטרה חדשה בפי נביאי השקר של השמאל הקיצוני, ולטענתם הבעיה הדמוגרפית היא אשר עלולה להכריע את מדינת ישראל ולכן הפתרון שהם מציעים הוא שצריך לברוח מהר ככל האפשר מהשד הזה תוך נטישת חלקי ארץ ישראל. את המנטרה הזו אימצו גם אהוד אולמרט שהוא כביכול מהמחנה הלאומי.

אני לא מזלזל בבעיה הדמוגרפית בפניה ניצבת מדינת ישראל, אלא מנסה להציג את האבסורד בטיעון ואולי גם מספר פתרונות.

מדינת ישראל המתקיימת כאי זעיר בתוך ים ערבי מוסלמי של עשרות מיליונים אכן נמצאת בנחיתות מספרית. אבל האם בריחה משטחי יהודה, שומרון וחבל עזה יפתרו את הבעיה?

האם מישהו וגם אם הוא במחנה הלאומי ראה את הפיכתם של ערביי יהודה שומרון וחבל עזה לאזרחי מדינת ישראל עם זכות בחירה והשפעה על חיינו? התשובה היא כמובן - לא !
כי אם מתייחסים לעולם המוסלמי ולארצות ערב הסובבות אותנו כבעיה דמוגרפית באופן כללי וגורף, אז הרי הערבים שחיים בשטחי יהודה שומרון וחבל עזה הם טיפה בים.

לעומת זאת בתחומי מדינת ישראל חי מיעוט גדול של ערבים, כ-1.2 מליון, מיעוט שיש לו זכויות אזרח כמו לכל אחד מאיתנו.

לפי נתוני "השנתון הסטטיסטי לישראל,2003" ניתן לראות כי שיעור הלידות הכולל במגזר המוסלמי בקרב ערביי ישראל הוא כמעט פי 2 מהשיעור במגזר היהודי ועומד על 4.58 לידות לאישה בממוצע לעומת 2.64 ילדים במגזר היהודי.

להזכיר כי היחיד שהעלה את הבעיה הזו היה שר האוצר בנימין נתניהו בכנס הרצלייה האחרון וזכור לכולנו איך התנפלו עליו חברי כנסת ערבים, בסיוע השמאל והתקשורת כולה, תוך מטר של חרפות וגידופים וכינויי גנאי. האיש שהצביע על הבעיה הדמוגרפית האמיתית,הותקף כ"גזען".

חשוב לציין שאלמלא גל העלייה הגדול ממדינות חבר העמים מתחילת שנות התשעים, כבר היום היה אחוז היהודים עומד על 67% בלבד!

האם "התנתקות" או "נסיגה חד צדדית" הם יהיו הפתרון? ברור שלא.

אבות הציונות בדברם על הקמת בית לאומי לעם היהודי בארץ ישראל, לא דנו בסוגיית הדמוגרפיה. הם ציינו רק שבארץ ישראל תהיה מדינה יהודית.

החלוצים שעלו לארץ והתיישבו בה לא התייחסו אף הם לבעיה דמוגרפית. הם ראו בגאולת הקרקע יעוד ציוני ויהודי. הם התיישבו בחבלי ארץ בהם הם היו המיעוט. עלו לתל חי, חניתה ומצובה כגרעינים קטנים בתוך ים ערבי עוין.

החלוצים יבשו את ביצות חדרה, חיו בין שבטים ערבים עוינים, סבלו מהתקפות פיזיות וממחלות אבל נאחזו בקרקע.

ואילו ממשיכיהם שחיים היום במדינה עצמאית, עם צבא חזק אבל שהכניסו את הציונות למירכאות, רוצים לנטוש חבלי מולדת תוך עקירת אחיהם מביתם כי " יש בעיה דמוגרפית".

מנהיגי ישראל בעת הקמת המדינה כמו דוד בן גוריון התמודדו עם הבעיה, חיפשו פתרונות יצירתיים כדי להגדיל את העם היושב בציון, כדי שעם זה יוכל להתמודד עם המיליונים הרבים שסובבים אותנו.

דוד בן גוריון עסק בעליה מהגדולות שראה העולם שבמימדים יחסיים לא היה לה אח ורע בהיסטוריה העולמית. בן גוריון גם עודד את הילודה היהודית ואף העניק פרסים למשפחות ברוכות ילדים. דבר שכיום למרות הבעיה הדמוגרפית בתוך מדינת ישראל מסתייגים ממנו קברניטי המדינה ורואים במשפחות ברוכות ילדים – "נטל כלכלי".

מנהיגים שחיפשו פתרונות עודדו עליה מכל קצוות העולם וחיפשו את "נידחי ישראל", כך חזינו במבצעי עליה מופלאים של יהודים ממדינות ערב ואירופה וגם יהודים אבודים מעבר להרי החושך - יהודי אתיופיה.האם נסתתמו מקורות העלייה של יהודים? התשובה היא לא בא' רבתי.

נשיא המדינה יצחק בן צבי ז"ל, עסק בשקדנות במחקר של שבטי ישראל האבודים. כן, גם אלה יהודים שאולי נעלמו לנו. העיסוק בנושא והחיפוש אחריהם נמצא בידי יהודים בודדים שראו בכך מטרת חיים.

השמעתם על "בני מנשה" מהודו, שמהם עלו כבר קרוב ל- 1000 יהודים והפוטנציאל שלהם, לא תאמינו עולה על מליון נפש! מי שראה אותם ושוחח איתם יבין איזה יהודים יקרים הם.

אני יודע שדברי עלולים להעלות חיוך ספקני על שפתיים רבות, אבל האם לא זלזלו רבים כאשר הגיעו שליחים בשנות השבעים ואמרו יש יהודים באתיופיה? האם לא היו כאלה שגיחכו למקרא סיפורי היהודים האתיופים "ביתא ישראל", שמתייחסים לשבט דן. וראו אותם היום למעלה מ-60 אלף עלו לישראל בקשיים לא מעטים ועדיין מתמודדים בבעיות לא פשוטות אבל בניהם כבר משרתים בצה"ל ומתערים בחברה הישראלית.

האם צריך להיבהל מ"שד דמוגראפי" שמשרת קבוצות אינטרסנטיות מהשמאל הקיצוני שבאמצעותו הם רוצים להשיג את אשר לא הצליחו בהזיות השלום הכוזב, במקום לחפש פתרונות יצירתיים שיגדילו במספרים ניכרים מאוד את האוכלוסייה היהודית במדינת ישראל.

האם הפתרון לבעיה הדמוגרפית הוא בריחה והתקפלות מחבלי מולדת במקום לאכלס אותם ביהודים ממקורות שנראו אבודים?

השאלות הן כמובן רטוריות התשובה ברורה וחד משמעית: הכניסו את ה"שד הדמוגראפי חזרה לבקבוק", הפתרון אינו בבריחה ובעקירת יהודים מאדמתם התשובה צריכה להיות בפתרונות עליה של "נידחי ישראל". הם רבים ורוצים לעלות לארץ ישראל.

נ.ב :
אשמח למסור ביבליוגרפיה בנושא: "שבטי ישראל האבודים והנידחים".