מכתב גלוי ללימור לבנת

גב' לבנת שלום רב,

שמעתי אותך, בעקבות כנוס מרכז הליכוד, משתלחת בחברי המרכז בכלל ובחברי החטיבה למנהיגות יהודית בפרט דרך כל מיקרופון מזדמן. כינית כברי מרכז עבריינים המנסים להשתלט על המפלגה.

ד"ר אריה בכרך , כ"א בטבת תשס"ד

דעות לבן ריק
לבן ריק
באדיבות המשפחה
גב' לבנת שלום רב,

שמעתי אותך, בעקבות כנוס מרכז הליכוד, משתלחת בחברי המרכז בכלל ובחברי החטיבה למנהיגות יהודית בפרט דרך כל מיקרופון מזדמן. כינית חברי מרכז עבריינים המנסים להשתלט על המפלגה. אותנו, חברי מנהיגות יהודית, האשמת, שומו שמיים, קבוצה אידיאולוגית קיצונית המנסה להשליט את האידיאולוגיה שלה על המפלגה.

גב' לבנת היקרה, בואי ונלמד יחד קצת היסטוריה, קצת מדעי המדינה ואולי אפילו קצת חינוך ואהבת העם והארץ.

ראשית, את הרי דיגלת בדמוקרטיה, זה חשוב שתדעי -- זכותה של כל קבוצה להשליט את האידיאולוגיה שלה על כל החברה, כל עוד זה נעשה בדרכים דמוקרטיות, ללא אלימות וללא גרימת נזקים לציבור. כך ניסו אבותינו להשליט את רעיונות מפלגת ה"חרות" עד שבשנת 1977 עלה הדבר בידם בבחירות דמוקרטיות. כך, דומני שאין עוד קבוצה בליכוד שדרכה נקייה מכל רבב בנסיונה לשכנע בצדקת דרכה.

ולעצם ההגדרה: "אידיאולוגיה קיצונית". גבירתי, האם אהבת ארץ ישראל ועם ישראל זו אידיאולוגיה קיצונית? "אידיאולוגיה קיצונית" זו הביאה את סבי ז"ל לעלות לישראל בשנות ה-30 במקום להגר לארה"ב עם כל הסיבוכים הכרוכים בכך. "אידיאולוגיה קיצונית" זו הביאה אותי לחתום לשני בני על מנת שיוכלו לשרת בצבא ביחידות קרביות למרות שהם אחים שכולים. "אידיאולוגיה קיצונית" זו הביאה אותי לשרת ביחידה קרבית למרות שאני בן שכול. "אידיאולוגיה קיצונית" זו הביאה אותנו, אלפי יהודים להתיישב, או נכון יותר להתנחל בכל שטחי ארץ ישראל על פי האידיאולוגיה ה"חרותניקית" המקורית.

אני מבין שאני צריך לבקש מחילה על הקיצוניות שלי, רק תנחי אותי, מימי?

ועל מה בדיוק אני צריך לעשות "תשובה" על מנת שאהיה כשר בעינייך?

ואם כבר בענייני אידיאולוגיה עסקינן, אני עדיין זוכר כיצד חיזרת אחרי מפלגת המרכז ז"ל, ב"ה, בראשית דרכה, ומשהשיבו את פנייך ריקם, חזרת שוב לליכוד.

את ודאי זוכרת: מפלגת המרכז דגלה באסון אוסלו בראשותו של אמנון ליפקין שחק וחבריו וזה כלל לא הפריע לך לרצות לחבור אליהם, כמובן תמורת ג'וב, זוכרת?

אני מבין שאת חפה מכל אידיאולוגיה למעט אינטרסים אישיים, דבר המכשיר אותך להיות חברת ליכוד אידיאלית.

האשמת אותנו בגנבת המפלגה. להזכירך, מרכז הליכוד התנגד לכל כניעה לטרור ובוודאי התנגד להענקת פרס לטרור בדמות מדינה, או נסיגה כל שהיא תחת האש המתמשכת. זוכרת את קריאתו של שרון מעל ראשו של שמיר: "מי בעד לנצח את הטרור?".

כך, מי שאכן גנב את המפלגה הם "המפאיניקים" הוותיקים אריק שרון ובנו עומרי, אהוד אולמרט ואת וכמה מחברייך המפריחים פתרונות קסם, מקסמי שווא, במקום מלחמה נחרצת בטרור כתנאי ראשון לכל דבר. לקחתם את המפלגה והעברתם אותה ל"מערך". דווקא אנו נשארנו נאמנים לערכי מפלגת הליכוד ונושאי דגל "חרות".

בעניין העבריינים, לא נכביר מילים, אבל כדאי לבדוק מי היה צריך לתת תשובות במשטרה על האשמות פליליות, על בצע כסף ומהלכים אנטי דמוקרטיים.

אז לימור נסיים בברכת
שתי גדות לירדן זו שלנו זו גם כן – זוכרת עדיין?

בידידות,

אריה בכרך
חבר מרכז מטעם החטיבה למנהיגות יהודית