אין מחיר לטרור

בתקופה האחרונה אנו עדים שוב להתגברות הטרור, לאחר שבתוך שלושה שבועות הוציאו המחבלים אל הפועל שני פיגועי תופת קשים פיגועי ירי רבים ועשרות ושיגור פצמ"רים שנחתו ביישובי גוש קטיף ומחוצה לו.

עו"ד יוסי פוקס , ד' באדר תשס"ד

דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
דווקא ביו"ש. עו"ד פוקס
צילום: יח"צ
בתקופה האחרונה אנו עדים שוב להתגברות הטרור, לאחר שבתוך שלושה שבועות הוציאו המחבלים אל הפועל שני פיגועי תופת קשים פיגועי ירי רבים ועשרות ושיגור פצמ"רים שנחתו ביישובי גוש קטיף ומחוצה לו.

אז נכון שרק לפני כחודש התבשרנו על כך שבשנת 2003 הייתה ירידה של 30% בפיגועים וירידה של 50% בנרצחים בפעולות טרור, אולם אם תמשך מגמת האיפוק וחוסר האונים של מקבלי ההחלטות ביחס לפיגועי הטרור האחרונים, הרי ששנה זו תהיה חלילה, הגרועה מכולן.

מערכת הביטחון מרבה לומר כי במסגרת הצעדים שהם נוקטים לסיכול פעולות טרור, הם משתדלים להקל על חיי האוכלוסייה הפלשתינית ולפגוע אך ורק בארגוני הטרור, אולם שיטה זו מתעלמת מהעובדה שרוב האוכלוסייה הפלשתינית מעודדת את פיגועי הטרור ורואה במתאבדים גיבורים לאומיים.

לפני כשנה הגיע השב"כ למסקנה כי גירוש משפחות המחבלים מהווה אמצעי הרתעה יעיל ביותר והוא החל לנקוט בפועל בשיטה זו, עד שנתקל בפסיקת בג"צ, שקבעה כי רק מי שסייע בפועל לטרור הוא בר גירוש, אולם משפחות המחבלים שלא סייעו דה-פקטו, אינן ברות גירוש.

פסיקה זו של בג"צ תמוהה ביותר שכן כל מי שמסייע לטרור בפועל, ניתן להעמידו לדין כמו כל מחבל אחר ומה החידוש בכך שניתן לגרשו?!

פסיקה זו אינה שונה מפסיקה אחרת של בג"צ שמנעה מצה"ל להרוס בתים הנמצאים בסמוך לציר כיסופים מהם נורו ונרצחו כמה וכמה ישראלים, או מפסיקת בג"צ שהתירה את הקרנת הסרט" ג'נין ג'נין .

בג"צ, בשם זכויות האדם וההומניות שלנו כעם היהודי, מקשה על מערכת הביטחון לסכל פעולות טרור ולהציל את הישראלי הבא מגורל דומה לאלו שנרצחו השבוע בקו 14 בירושלים.

חז"ל למדונו כי "כל המרחם על האכזרים סופו שמתאכזר לרחמנים" ובמילים אחרות, הרצון להקל על חיי הפלשתינים "המסכנים" המעלים על נס את ה"שהידים" ואת מעשי הזוועה שלהם, עולים לנו בחיי יהודים חפים מפשע.
הגיע הזמן שהחברה הפלשתינית תשלם מחיר יקר ביותר על מעשי הזוועה שיוצאים מתוכה, כדי שיתחילו להבין שהטרור הזה פוגע בהם, לא בנו. כל עוד אין מחיר לטרור ואף חמור מכך, מדברים על נסיגה תחת אש מרצועת עזה – הטרור ימשיך להכות במלוא העוצמה.

אם בתגובה לפיגוע האחרון, היו מקבלי ההחלטות מורים על סדרת פעולות הכוללת גירוש משפחתו המורחבת של המחבל, פיצוץ המוקטעה על יושביה ומניעת יציאת פועלים פלשתינים לעבודה לתקופה ארוכה – היו הפלשתינים מבינים שיש מחיר לטרור, והתמיכה בפיגועים הייתה יורדת באופן דרסטי.

התזה של השמאל, שפשתה גם בקרב מערכת הביטחון, לפיה תגובה כזאת תצרף עוד פלשתינים למעגל הטרור – מונחת על כרעי תרנגולת והמשך יישומה תנציח את טרור המתאבדים לעוד הרבה מאוד זמן.